Neskutečné zlepšení předvedl hradecký „Keňan“ Drahomír Randa ze Stěžer. Sedmačtyřicetiletý běžec v loňském ročníku Hradeckého poháru nebyl poražen.

„Nedávno jsem dal desítku za 33:24,“ řekl před startem prvního závodu letošního ročníku Hradeckého poháru. Druhý závod se uskuteční v úterý 15. června u rybníku Biřička na Novém Hradci Králové, děti na horských kolech soutěží od 17 a dospělí od 18 hodin.

Vloni běžel necelou lesní pětku Randa nejlépe za 16:21 minuty a letos hned tento čas výrazně překonal – 15:42. „Neskutečný běh, radost na něj koukat,“ komentoval jeho výkon a vizuální dojem jeden z přihlížejících. Za ním byla velká bitva o celkové druhé místo, které nakonec vybojoval nejlepší mladík Martin Písař – 18:11. V zimě patřil k pravidelným bedničkářům jednoho běžeckého seriálu. Po prvém kilometru byl druhý, ale v polovině trati se na něj dotáhli další veteráni. Letos čtyřicátník baskeťak Pavel Novotný startující za Vysokou nad Labem – třetí 18:18 a padesátník Zdeněk Tomáš z Býště 18:34.

V ženách běžela vloni nejlépe Bára Nováková ze Žamberka (19:01), která odpočívala po maratonu, který dala za 3:01 hodiny. Takže opět dostala šanci Míša Sabovová z Pardubic – 20:39. Stejně jako před rokem za ní bojovaly nejlepší veteránky. Vloni v poháru druhá veteránka Eva Vejběrová (21:53) v polovině utekla Ivě Čechové (22:16). „Byla to pěkná dřina,“ konstatovala po závodě Eva. Celkově čtvrtá byla druhá mladice Veronika Dubrovská za 22:18.

Nechyběli tradiční hobby běžci jako třeba na foto Martin Sejkora – 25:32.

Začala i soutěž běžců s pejsky a v ní potvrdila svoji třídu Gabriela Bezoušková – 17:45. Až za ní doběhl první muž Martin Simon – 18:01.