V neděli 13. června se již po 22. konal běh Dobývání Dívčích hradů, zařazený do seriálu Běhy do kopce v Praze a okolí.

Po sobotních vydatných přeháňkách bylo na půlku června chladno, kolem 14 stupňů, zvláště na vrchu větrno, ale pro běh vhodné počasí.

Po deváté hodině se v zahradní restauraci Na Cvičišti nad Hlubočepy začali scházet první běžci, kterých bylo v konečném součtu 81. Přišli běžci všech věkových kategorií, včetně celých rodin.

Nejmladší účastnice Likusová Barbora ročník narození 2011, nejstarší Břetislav Nový, ročník 1947. V 10:50 všichni odstartovali od MŠ v Hlubočepské u­lici.

Do cíle závodu dlouhého 2000 m s převýšením 133 m doběhli všichni. Vítězem se stal jeden z českých nejlepších vytrvalců uplynulých let Petr Pechek v čase 8:12, poslední závodnice proběhla cílem po 22 minutách 28 vteřinách. Pro 9 běžců s největším závodnickým srdcem (1 žena a 8 mužů) závod v cíli nekončil.

Bez odpočinku seběhli do depa pro kola, s kterými v co nejkratší době dojeli/doběhli na start cyklistické části a kopec si ještě vyjeli. Vítězem duatlonu se stal Filip Kasík v čase 21:24.

Asi 40 minut po dojetí posledního závodníka proběhlo vyhlašování vítězů jednotlivých kategorií, včetně duatlonu.

Úspěšní závodníci byli též díky spolupořadatelství MČ Praha 5 odměněni diplomy a věcnými, sportovními cenami.

Ti, kteří se na „bednu“ nedostali, mohli získat odměnu v tombole bezprostředně po vyhlašování.

Závod proběhl bez komplikací. Atmosféra byla přátelská, všichni se těší na příští ročník.

Někteří jistě přijdou i na druhou část projektu spolupořádaného MČ Prahy 5, Běh Prokopským údolím, 27. června.