Vytrvalec Jan Kolárik předvedl parádní výkon v červnovém Běhu na 2 míle ve Zlíně. V 3,2 kilometrovém závodu na rovinaté trati v Přílukách se blýskl časem 9:32. Tento čas je zároveň novým mužským traťovým rekordem na přílucké dvoumílové trati. Druhý v pořadí zlínský veterán Svatopluk Janečka byl v cíli o sedmdesát sekundy pomalejší, bronzovou příčku vybojoval v čase 11:26 Andrej Višněvský z pořádajícího klubu Sri Chinmoy Marathon Team Zlín. Libor Reich (Mattoni Freerun Zlín, 11:37) skončil čtvrtý a Marek Spurný z Machové (12:22) obsadil páté místo.

,,Poslední dobou běhám hlavně na asfaltu. Proto jsem chtěl otestovat svoji formu ve dvoumílovém běhu,“ vysvětloval svoji účast na startu v Přílukách Jan Kolárik.

Ten závod bral jako kvalitní trénink. ,,Od začátku do konce se mi však dařilo držet svižné tempo. Ovšem nečekal jsem, že výsledný čas stlačím tak hluboko pod deset minut. Se svým výkonem jsem proto velmi spokojený,“ radoval se v cíli jednatřicetiletý Kolárik.

V závodu žen v Přílukách se v solidní formě představila třiačtyřicetiletá Marcela Paveláková. Běžkyně ze Zlína zvítězila díky času 14:53. Stříbrná Iveta Macek (Easy Fitness Zlín) zaběhla čas 16:25. Zisk třetí pozice potěšil zlínskou Veroniku Zemčíkovou. Ta si zaknihovala čas 17:33.

,,Celý závod jsem běžela rovnoměrným tempem. Tato taktika se mi vyplatila, protože jsem si zaběhla osobní rekord na dvoumílové trati,“ pochvalovala si Marcela Paveláková.

V hodnocení závodu, v němž rozhodoval poměr věku a výsledného času, kategorii mužů ovládl 49letý Svatopluk Janečka ze Zlína (10:42). Prvenství mezi ženami vybojovala čtyřiasedmdesá­tiletá Anežka Janečková (AK Zlín, 18:50).

V Přílukách poměřily síly také děti. Na 800 metrové trati v kategorii kluků vybojoval zlatou příčku osmiletý Antonín Tlusták (4:06), před o necelou sekundu pomalejším Vojtěchem Winklerem (oba Zlín). Bronz bral za čas 4:22 Kryštof Růžička z Pravčic.

Kategorii holek vyhrála dvanáctiletá Tereza Janštová z Nevšové (4:21). Stříbrná skončila Karolína Horká ze Zlína (4:29), třetí byla Vendula Růžičková z Pravčic (4:35).

Všechny závody se v Přílukách běžely v příjemném slunečném počasí. Teploměr ukazoval 18 stupňů.

,,Vzhledem k nastaveným hygienickým pravidlům se ale tentokrát nepodávaly v cíli lívance a nebyla ani ovocná tombola. Přesto si běžci pobyt v Přílukách užívali,“ těší jednoho z pořadatelů Andreje Višněvského.