Během týdne uspořádali ve Stříteži u Poličky dva závody na jejich míli, která má délku 1380 metrů a vede od cedule k ceduli přes obec označující začátek a konec vesnice do mírného kopce.

Nejdříve se běžela jarní, teda skutečně ještě na jaře. A již v tradičním termínu, první letní den, letní. Byl to již 46 závod na této trati.

Letní vyhrál vnuk pořadatele Miroslava Červa osmnáctiletý Jan Šimůnek za 4:14 minuty. Tedy pouhé tři sekundy za traťovým rekordem, který drží Ondřej Klička ze Svitav. Foto je z jarní pětky na dráze, kterou v čase 17:26 Jan Šimůnek vyhrál. Druhý byl za 5:09 Ondřej Šutera a třetí Karel Radiměřský za 5:23, oba Atletika Polička.

V ženách byla v obou kláních nejlepší Anna Krátká ze Svitav, za mlada zde vytvořila ženský traťak 5:12. Nyní to dává o minutu hůře. Jarní míli vyhrál Jaroslav Tlapák z Iscarexu za 4:31.