Tropické vedro a přeložené závody se letos negativně podepsaly na Hradeckém krosu. Třeba obhájci prvenství Taťána Metelková, která bydlí v Hradci Králové, zvolila jednu přeloženku, a samo tam vyhrála, u které má však chatičku a stejně tak loňský vítěz David Plný, ten byl však jinde druhý.

Takže v průměrném čase 42:00 celkově vyhrál Milan Uchytil z KPA Pardubice. V ženách byla nejlepší Denisa Kozáková z Hvězdy Pardubice za 43:45. Traťák Hradeckého krosu časem 30:34 z roku 1999 drží náš výkony nejlepší vytrvalec Jan Pešava. Opět závodil jeho tchán František Krátký z Králík, který vyhrál muže nad 75 let za 51:09.

Závěrem poznámka k jedné běžkyni. Proč jede na desetikilometrový běh, aby ukecávala pořadatele a ti ji nakonec umožní běžet pětku ? A i když pětka nebyla vypsána asi obodována do Velké ceny bude, prostě když se chce, tak jde vše.