Třetí závod z osmi letošního ročníku Hradeckého poháru patřil doslova nástupu mladé generace. Další pokračování u rybníku Biřička na Novém Hradci Králové bude v úterý 13. července od 18 hodin.

Absolutním vítězem se potřetí za sebou stal veterán Drahomír Randa ze Stěžer. Lesní členitou pětku, ta se tentokrát běžela s hlavním půlkilometrovým stoupáním hned po startu, dal za 16:09, traťak má časem 15:42. Za ním proběhl cílem šestnáctiletý Jan Bajer z Nové Paky, který si osobák vylepšil o půl minuty – 17:42. Obvyklý vítěz kategorie mladíků Martin Písař si neohlídal poslední zatáčku cca 20 metrů před cílem, kde se točí o 180 stupňů a zaskočil ho další pravidelný účastník Jan Lněnička ze Dvora Králové nad Labem – 18:45, Písař 18:47.

Tradiční výkon podala vítězka úvodních dvou závodů Míša Sabovová z Pardubic – 20:52, ale po roční pauze dorazila osmnáctiletá Jana Bezdíčková z Přelouče startující za Hvězdu Pardubice. Vloni běžela třikrát a byla z toho tři druhá místa za tehdejší suverénkou Bárou Novákovou (má traťák 19:02), která letos ze Žamberka nejezdí. Loňské maximum Jany bylo 20:29, letos při prvním startu dala 20:21. Zajímavostí je, že v bikové části závodí i tatík Míši a v kategorii nad 50 let byl třikrát třetí.

V soutěži veteránek vyhrála poprvé Iva Čechová z Hradce Králové za 22:06, vítězka předchozích dvou závodů Eva Vejběrová měla ten den očkování.

Běžce s pejsky po třetí ovládla v ženách Gabriela Bezoušková z Býště (na foto) – 18:02. V mužích poprvé startoval a vyhrál Michal Vokrouhlík 16:59, za ním doběhl vítěz dvou předchozích závodů Martin Simon 17:32. Suverénem bikové části na hlavní trati je Martin Splítek, tři prvenství. Nedávno si zkusil terénní triatlon a o prvenství přišel až v posledních metrech běhu.