Dva poháry, které souběžně běhá veterán ze Stěžer Drahomír Randa (na foto) se mu nyní pěkně scházejí. V úterý už po páté za sebou letos vyhrál Hradecký pohár. Tentokrát dal opět v sólo běhu za protivného vedra lesní pětku za 16:15. O 24 hodin později řádil i na Pardubicku, kde také opět vyhrál.

Stejnou nálož si dala i suverénka ženské části Hradeckého poháru Míša Sabovová z Pardubic. V Hradci si připsala třetí vítěznou čárku, má teda ještě jednou druhé místo, v čase – 20:57. Druhý den byla čtvrtá.

Nedá mi to, abych se nezmínil o jedné její středeční porazitelce, kterou byla Adéla Václavská. Ta v sobotu dala trasu 65 kilometrů v rámci Týnišťských šlápot a skončila pod bednou v čase pod 13 hodin.

Závod měl však součet stoupání přes dva kilometry. Za Míšou doběhla Sylva Neradová, která na šlápotách nastoupila na 45 kilometrů, ale závod nedokončila.

V Hradeckém poháru byl tentokrát celkově druhý vedoucí soutěže mužů do 39 let Martin Písař za 18:20 a třetí další veterán a basketbalista Pavel Novotný z BK Vysoká nad Labem – 18:50.

V ženách je kousek od zisku pohárového prvenství ve veteránkách Eva Vejběrová – 21:59, druhá Iva Čechová dala 22:10. Děvčata si nejspíš na konci seriálu prohodí loňská umístění.

Za Míšou Sabovovou bojují o další bednová umístění v mladých Veronika Dubrovská za 22:57, průběžně třetí, a třetí Lucka Brokešová za 22:59, zatím druhá.