Klub Sri Chinmoy Marathon Team Zlín v sobotu 4. září pořádá čtvrtý letošní dvoumílový běh.

Závod dlouhý 3,2 kilometru odstartuje před budovou Madal Bal v Přílukách v 9 hodin. Prezentace probíhá mezi 8.30 a 8.55 hodinou. Dobrovolné startovné je 20 Kč. Zazávodit si můžou všechny věkové kategorie mužů i žen. Na 800 metrů dlouhé trati mají možnost poměřit síly také děti.

,,Dětem skončily prázdniny a dospělým pomalu končí období, ve kterém si nejvíc vybírali letošní letní dovolené. Proto na startu možná objeví víc běžců, než tomu bylo v červenci a srpnu,“ přeje si Andrej Višněvský, jeden z organizátorů závodu.

,,Na začátku září jsou navíc příznivější klimatické podmínky, než v předcházejících dvou měsících. Proto by nejlepší běžci na přílucké trati mohli zaběhnout kvalitní časy,“ tuší Višněvský.

,,Někteří z nich si k nám přijdou otestovat rychlost před blížícím se Během olympijského dne, který se uskuteční příští týden ve středu 8. září,“ myslí si jeden z pořadatelů závodu.

Loňský zářijový Běh na 2 míle ve Zlíně vyhrál domácí Svatopluk Janečka (10:27). V ženách zvítězila reprezentantka biatlonového klubu z Halenkovic Michaela Mikešová, jež první příčku vybojovala v čase 13:15.

Mužský traťový rekord ve zlínském dvoumílovém běhu drží domácí Jan Kolárik z týmu Edhouse.cz. Ten 2. června 2021 pokořil čas 9:32. Mezi ženami je traťovou rekordmankou z 6. září 2014 Agnikana Šenkýřová (Sri Chinmoy Marathon Team Zlín), jež před sedmi lety zaběhla čas 11:59.