Ačkoliv Městský běh Dobruškou není součástí Velké ceny východních Čech v bězích, její elitní závodníci si našli cestu na start. Závod se běží na čtyř rovinatých okruzích v širším centru města. „Je to takové krásné retro, v každém kole dostanete od pořadatelů provázek na zápěstí, aby jste věděli, kolik toho máte uběhnutu,“ připomněl metodu používanou dříve v triatlonu a duatlonu jeden z účastníků.

V hlavním závodě zvítězil doslova o parník vedoucí muž Velké ceny Pavel Jelen z BK Náchod. Desítku dal za 32:54 a navíc to byla jeho druhá závodní během 24 hodin, v té první byl za 31:37 druhý a byla právě do Velké ceny. V soutěži žen byla absolutně nejlepší Eva Vejběrová z Hradce Králové startující za Colas. Eva, která v letošní Velké ceně bojuje nejen ve věkové kategorii 45 – 54 let, kde je letos prvně, ale i o absolutní bednu, zapsala 46:34.