Legendárním závodem lze nazvat Slatiňanskou hodinovku – 38. ročník. Byla opět pořádána na místní škvárové atletické dráze, na které pořadatelé pečlivě označili každých deset metrů oválu. O věhlasu svědčí i skutečnost, že dorazil závodník legendární cyklo stáje Frut Ovo Příbram.

Účast početná, s uběhnutými metry to bylo horší. Traťáky drží výkonem přes 18 kilometrů Miroslav Wastl, nyní trenér Hvězdy Pardubice, jeho svěřencem je mimo jiné Jan Janů, a v ženách přes 15 kilometrů Anna Báčová. Mám tady osobák necelých 15 kilometrů, což by letos stačilo na vítězství. Tehdy, před více jak deseti lety, to nestačilo ani na tehdy oceňované páté místo.

Letos za krásného podzimního počasí, v zatáčkách klouzající dráha, vyhrál Ján Griger (14250 metrů), vyhrál i nedávný Monacký půlmaraton, z pořádajícího oddílu. Více jak polovinu závodu běžel na čele s oddílovým kolegou Vladimírem Urválkem – 14200. Celkově třetí byl domácí legendární šedesátník Radmil Brožek ze Slatiňan startující za KRB Chrudim – 13200.

Z dalších zajímavým účastníků je třeba zmínit Jana Zajíce z Pardubic, který byl nejstarším účastníkem (68 let). Za mlada zde dal přes 16 kilometrů a letos 9520. Nekompletní přijela běžecká rodina Jelínkových z Třemošnice, tatík byl na služebce. Maminka Hana dala 9183 a děti Jaromír 12362, celkově šesté místo, a dcera Michaela 11375.