Doslova mílovými kroky finišuje Velká cena východních Čech v bězích. Díky překládání závodů se dokonce v jeden den o víkendu potkaly tři.

Letošní novinkou byla Jilemnická hodinovka, která je pořádaná v uprostřed pracovního týdne a v obvyklém termínu. Dráha je zde spíše čtvercová tartanová o délce 333,3 metru. Po ní hned druhý den následoval Vrchlabský kros.

Vzhledem k zařazení do Velké ceny sešla i početná konkurence. Závod ovládla dvojice František Vagenknecht z Nové Paky a jeho obvyklý parťák František Buřil z Vidochova u Nové Paky, kteří jsou průběžně v absolutním pořadí Velké ceny za vedoucím Pavlem Jelenem na druhém a třetím místě. V kontaktu spolu běželi zhruba čtyřicet minut. Vítězný Vagenknecht dal 15666 metrů, Buřil 15426. Oba běželi i ve Vrchlabí a bylo z toho druhé a páté místo.

Magickou hranici 15 km ještě pokořili Jiří Vejnar, Vítězslav Šourek, Vojtěch Pospíšil a Petr Mašek.

V soutěži žen běžela od startu první Pavlína Prudilová – 11680. Dvacet minut s ní byla v kontaktu Jaroslava Votočková – 11050. Tuv závěru mohutně stahovala Eva Kirschová – 11016.

Ve Vrchlabském krosu na nové malinko upravené, klasické trati vyhrál ve stylu start Jiří Čivrný za 29:53 a legendární Blanka Paulů – 38:24. V Sedlonově se běžela tradiční silniční horská desítka. Vyhrál o parník Pavel Jelen za 32:20, druhý Vagenknecht, třetí Buřil a Vendy Frintová za 37:11. Traťáky drží časem 29:55 Ivan Uvizl z roku 1986 a 35:13 Taťána Metelková roku 2005.