Parádních 145 000,– Kč, to je částka, která se vybrala na benefičním Běhu pro Štěpu. Již sedmý ročník této oblíbené akce přilákal na start 206 závodníků, závodnic a pejsků, kteří se začali v sobotních odpoledních hodinách sjíždět ke kostelu Svatého Ducha v Ostravě-Výškovicích. V půl čtvrté se na start postavili první závodníci, a to děti na 750 m a 1500 m tratích.

Na 750 m s přehledem zvítězila Natálie Ester Kašná SSK Vítkovice (2:50) a nepustila před sebe ani nikoho z kluků, nejlepším chlapcem tak byl Štěpán Sekera (2:58).

Na patnáctistovce byl nejrychlejším klukem Vašek Rubiár (6:23) a z holek Johana Sekerová (7:44). Ve čtyři odpoledne přišly na řadu hlavní závody na 5 a 10 km. Pětka se běží ulicemi Výškovic a okolo řeky Odry, desítkáři si navíc ještě proběhnou Bělák.

Na pětce byl nejrychlejší Ivan Karas AKEZ Kopřivnice (18:23) před druhým Michalem Bubou MK Seitl Ostrava (18:30) a třetí skončil Ondřej Sekera Fénix sport Šenov (18:41).

Mezi ženami s přehledem zvítězila Petra Pastorová MK Seitl Ostrava (18:57), druhé místo brala Markéta Kašná TJ Jäkl Karviná / BK Ludgeřovice (19:59) a třetí doběhla Klára Šenková (21:53).

Na desítce zvítězil David Flaška (37:18), o druhé místo se poprali Martin Hořínek (39:29) a Daniel Foral (39:34).

Nejrychlejší ženou byla Magda Drastichová MK Seitl Ostrava (41:26), druhá doběhla Iva Zbořilová BK SAK Karviná (43:42) a bronz vzala veteránka Iva Pachtová MK Seitl Ostrava (47:31).

Na všechny závodníky v cíli čekala účastnická medaile a opravdu bohaté občerstvení v podobě hotdogů, buchet, koláčů, štrůdlů a dobrého pivečka z místního pivovaru. Pro medailisty byly připraveny krásné poháry a věcné ceny od partnerů. Patronem celé akce je Marek Jankulovski, který jako správný sportovec závod běžel. Všichni zúčastnění tak přispěli svým výkonem na dobrou věc a podpořili letos tak Štěpánka.