Ultramaratonec z Zubří Tomáš Štverák vyhrál 7. ročník Běhu veřovickým hřebenem. V závodu dlouhém 17,3 kilometru s převýšením 890 metrů, dosáhl času 1:24:23. Druhé místo obsadil Zbyněk Škuca z Frenštátu pod Radhoštěm (Pro dřeň na dřeň), který byl v cíli o 2 minuty a 5 sekund pomalejší. Pro bronzovou pozici si doběhl v čase 1:27:23 Marek Tretera (AC SportGuides Rožnov pod Radhoštěm). Čtvrtý byl Petr Zajíček (SKIBI, 1:29:05), pátý skončil Michal Poláček z Valašského Meziříčí (1:30:34).

,,Byl to krásný, ale těžký domácí závod, který svým profilem nedal nikomu nic zadarmo. Už tak těžký trail navíc na trati ještě zasypalo podzimní listí. Proto to v některých místech klouzalo. Podmínky ztěžoval také silný vítr,“ upozornil Tomáš Štverák.

Ten po celý průběh závodu nebyl v nejideálnějším rozpoložení. V týdnu ho sužovalo nachlazení a únava.

,,Proto jsem v úvodních kilometrech zvolil takové tempo, abych byl v kontaktu s čelem závodu. Pobyt na první příčce jsem definitivně kontroloval až v závěru v seběhu z Dlouhé, kdy jsem zrychlil a podařilo se mi vzdálit největším soupeřům Zbyňkovi Škucovi a Markovi Treterovi,“ prozradil ještě Štverák.

Na Valašsku si zazávodily také dvě ženy. Rychlejší byla Martina Mazáčová (BK Příbor). Vytrvalkyně z Novojičínska brala první místo za čas 2:03:33. Druhá skončila Marika Hanke z Kopřivnice (2:44:25).

Závod pořádal Klub horských běžců Radegast. Start byl u bývalé restaurace Jehličná v obci Krhová u Valašského Meziříčí. Cíl byl na tradičním místě v sedle Pindula u Zbojnické koliby v nadmořské výšce 549 metrů. Trať vedla po turistické pěšině po hřebeni Trojačky, dále přes vrchy Huštýn, Krátká, Dlouhá a na rozcestí Malého Javorníka.

Mužský traťový rekord v Běhu veřovickým hřebenem drží z roku 2017 Martin Holiš (Valašské Meziříčí, 1:22:08). Ženskou traťovou rekordmankou je z roku 2015 Marie Delingerová (Fortex Moravský Beroun, 1:40:51).