Jaromír Hradecký ze Skutče vyhrál poslední závod Velké ceny východních Čech v bězích, kterým byla Perníková devítka pořádaná u dominanty Pardubicka Kunětické hory. V závodě nestartovali nejlepší závodníci soutěže, kterými letos jsou Pavel Jelen z BK Náchod a obhájkyně prvenství Denisa Kozáková z Hradce Králové.

Po obvodu Kunětické hory se běhaly tři členité okruhy o celkové délce devíti kilometrů. V úvodní tlačenici sice soupeři Jaromíra malinko zaskočili, ale od poloviny prvního kola si běžel svůj závod – 32:13. „Forma je a rád bych ji ještě letos prodal. Mám v merku dva prestižní vytrvalecké závody, jeden v listopadu, druhý v prosinci, tak když to půjde, jdu do nich.“

Za ním to po druhém kole vypadalo, že Jiří Kyral je ze hry o bednu, ale on měl nejlepší závěr – 33:42. Celkově třetí byla Dalibor Bartoš, ztrácel na druhé místo sedm sekund.

V soutěži žen byla podobně suverénní Marta Fenclová z AC Pardubice – 35:28, doběhla hned za nejlepšími muži. Za zmínku stojí, že druhá byla šestnáctiletá Barbora Teclová – 39:43. Ta v září běžela dvě třetiny závodu na prvním místě prestižního Pardubického půlmaratonu, který celkově vyhrál Hradecký, ale v závěru jí totálně došlo, že nebyla ani v elitní desítce. Tentokrát si od startu hlídala druhé místo, výrazně přidala v druhém kole, a nasazené tempo udržela až do cíle. Celkově třetí byla vítězka nad 55 let Jana Matyášová z Dolní Dobrouče – 40:51. Vítězka Pardubického půlmaratonu Bára Zavřelová byla šestá – 42:09.