Dva závodníci letošního ročníku Velké ceny východních Čech v bězích, kteří ve své věkové kategorii vyhráli, měli stoprocentní bodový zisk. František Buřil, 55 – 59 let, z Vidochova u Nové Paky (na foto s absolutním vítězem Pavlem Jelenem uprostřed, a druhým vpravo Františkem Vagenknechtem) a v kategorii nad 80 let Stanislav Doležal z BK Pardubice. Franta v soutěží startoval šestnáctkrát a vždy byl nejlepší, v absolutním pořadí byl třetí. Standa má 15 zářezů. Františkovi bylo letos 55 let a po loňském prvenství mezi muži 50 – 54 let, ty letos vyhrál Lumír Koutník z Vrchlabí, ale v příštím roce se posune k Františkovi, závodil v kategorii 55 – 59 let. Uspěl i v jiných soutěžích. Třeba v Českém poháru v běhu do vrchu byl ve finančně oceněné pětce nejlepších – páté místo. Dále běhal Primátor cup a v něm svoji kategorii, tentokrát 55 – 64 let, také se stoprocentním bodovým ziskem vyhrál. Františka jsem poznal na závodech před více jak deseti lety. Dodnes se pamatuji, že to byl krátký Silvestrovský běh do vrchu v Pecce a i když říkal, že jsi to jde jen tak vyklusnout, sněžilo, zima, profesionálně nastoupil v tretrách a samo svoji kategorii, tenkrát čtyřicátníky, vyhrál. Požádal jsem Františka, jako osobnost Velké ceny, o pár slov a byl tradičně skromný: „Nepřipadám si jako nějaká osobnost, jsem normální vesničan, který akorát občas běhá trochu rychleji. A opravdu nedřu, za rok naběhám asi 2000 km a 600 km najedu na koloběžce. Jediný moment, kdy jsem dřel, bylo letos při pádu z kola hlavou o asfalt, což ovlivnilo můj výkon na MS v běhu do vrchu v září v Rakousku, kde jsem skončil 16. v jednotlivcích a v družstvech jsme skončili na 4. místě. Nejvíce si asi cením vítězství na Mistrovství ČR veteránů v krosu v Jaroměři v červnu. V srpnu jsem také vyhrál MČR v běhu do vrchu v Dolní Lomné. Letos jsem se zaměřil na Primátor Cup, kde jsem vyhrál všechny závody ve své kategorii, absolutně jsem byl desátý. Určitě pro mě mají v mém zkušenějším věku hodnotu umístění na předních místech právě v absolutním pořadí, což se týká i Velké ceny. V Českém poháru v bězích do vrchu jsem skončil 2. v kategorii a 5. absolutně. Letos jsem běžel od konce dubna do konce října 35 závodů, 34 krát jsem sem stál na bedně, jen na MS v běhu do vrchu to z toho bylo 4. místo.“