34. ročník Mikulášského běhu s Cyrilem pro krtka se letos uskuteční v jiném duchu, než v posledních třech letech.

,,Spolek Běhy Zlín zcela respektuje nařízení vedení Zlínského kraje zrušit v nejbližším období konání akcí nad 100 účastníků. Cílem našeho spolku je ale podporovat kondiční sportování a zdravý přístup k životu. Proto jsme se rozhodli druhý největší běžecký závod ve Zlíně připravit v náhradní variantě. Tímto krokem chceme podpořit zdravotníky ve Zlínském kraji,“ prozradil jeden z pořadatelů závodu Jiří Prokop.

V čem spočívá náhradní varianta?

,,Všem přihlášeným běžcům nabízíme dvě možnosti. Tou první je, že si můžou na emailu tym@ behyzlin.cz požádat o vrácení startovného. Druhou možností je nechat startovné Spolku Běhu Zlín, zúčastnit se náhradní varianty akce, získat slíbený dárek v podobě běžeckého pásku na startovní číslo a startovní balíček. Náš spolek společně s hlavním podporovatelem závodu Cyrilovými brambůrkami, slavičínskou společností Krajči plus, následně výtěžek ze startovného a finanční prostředky od dalších partnerů daruje Nadačnímu fondu při dětské onkologii Krtek,“ vysvětluje další z organizátorů Bob Komín.

Běžci, kteří zvolí druhou variantu tak budou mít možnost v sobotu 4. prosince kdykoliv si mezi 9. a 12. hodinou individuálně si volně proběhnout desetikilometrovou, nebo pětikilometrovou trasu zlínského Mikulášského běhu. Tu fáborkami označí Jiří Prokop.

,,V prostorách zázemí závodu u fotbalového hřiště v Loukách postavíme cílový oblouk Mikulášského běhu a také banery a vlajky partnerů,“ upozorňuje ještě Bob Komín.