Domácí atlet Tomáš Navrátil vyhrál 10. ročník Čertovského běhu v Kroměříži. Reprezentant kroměřížského atletického klubu dosáhl v 10 kilometrovém obrátkovém závodu, času 35:52. Reprezentant AK Kroměříž v ,,Čerťákovi“ obhájil první příčku z roku 2019. Druhé místo obsadil s třísekundovou ztrátou Petr Kučera (Grymov), bronzový kov bral za čas 36:41 Petr Veselský z Aspotu Hulín. Další hulínský vytrvalec František Dosoudil (Fénix Sport, 37:22) skončil čtvrtý a Marek Beňa (Zapro Team, 38:51) doběhl pátý.

,,Letošní Čertovský běh byla příjemná rodinná akce, protože v porovnání s minulými ročníky se ho zúčastnil menší počet běžců,“ prozradil s nadsázkou Tomáš Navrátil.

Ten měl vývoj závodu pod kontrolou.

,,Od startu až téměř do cíle jsem na čele běžel s Petrem Kučerou. V závěru až u kroměřížského zimního stadionu jsem zrychlil tempo. Na tento nástup už Kučera nezareagoval a tak jsem si v pohodě doběhl pro první místo,“ užíval si třiatřicetiletý Navrátil pohodový závod.

Vytrvalec z Hané se v letošním roce ještě představí dvakrát ve Zlíně. V Přílukách si zazávodí ve Štěpánském běhu a na Vršavě v Silvestrovském bě­hu.

Závod žen ovládla jednačtyřicetiletá Ester Smutná (PSK Přerov), jež prvenství vybojovala za čas 46:52. Lucie Reichlová z týmu Frčíme byla na stříbrné pozici o 1 minutu a 25 sekund pomalejší. Třetí doběhla Lenka Vondrušková (Velo Café, 48:34). Monika Peluhová z Přerova (50:48) brala čtvrté místo a Barbora Slaninová (RH Kroměříž, 50:54) skončila pátá.

Čertovský běh pořádal klub RH Kroměříž. Závod měl start i cíl u kroměřížského zimního stadionu. Běžel se na obrátkové trati přes Trávnické Zahrady a po cyklostezce do Kvasic a zpět. Cyklostezka byla pokrytá sněhem. Počasí bylo typické zimní. Teplota se pohybovala kolem 0 °C. Ve všech kategoriích se ho zúčastnilo 33 běžců a běžkyň.