Rodina Martinátová pořádá v pátek 24. prosince ve Štítné nad Vláří-Popově Běh Štědrým ránem. Start 9. ročníku 7,7 kilometru dlouhého silničního závodu je nad hospodou v Popově, v 9 hodin. Prezentace probíhá mezi 7.45 a 8.45 hodinou. Startovné je 130 Kč.

,,Zazávodit si můžou muži i ženy všech věkových kategorií. Pro všechny účastníky bude na startu i v cíli připravené občerstvení a to horký čaj, kofola a voda. A pro ty, kteří nechtějí vidět zlaté prasátko také ovoce a tradiční pravá slovenská kyselica. Nejlepší tři muži a nejrychlejší tři ženy budou odměněni pamětními medailemi,“ zve za pořadatele Vlastimil Martinát na Valašsko.

,,Závod se ale poběží v režimu očkovaný, testovaný, nebo překonaný covid,“ upozorňuje Martinát.

Loňský 8. ročník Běhu Štědrým ránem si zaběhli skalní příznivci jen ve vlastní režii. A to kvůli koronavirové pandemii. Poslední plnohodnotný ročník závodu v roce 2019 vyhrál Milan Zvonek (Zvonek Sport Valašské Klobouky. Ten první příčku vybojoval v traťovém rekordu 27:20. V závodu žen zvítězila Anna Balážová (Baláž Extréme Team Ostrava, 38:10).

Ženský traťový rekord drží ze Štědrého dne roku 2018 rovněž reprezentantka Zvonek Sportu Valašské Klobouky Silvie Zvonková. Vytrvalkyně z Valašských Klobouk se před třemi roky blýskla časem 34:03.