I když závěrečné závody letošního ročníku běžeckého poháru Iscarex Cup, ten poslední byl spojen s vyhlášením výsledků soutěže, se neuskutečnily, rozhodli se pořadatelé uspořádat vyhlášení ve venkovním prostředí v České Třebové. Škoda, že na něj nezajel pořadatel jednoho dobře dotovaného i veřejnými prostředky závodu, který nezná pojem absolutní pořadí. V Iscarexu prostě vědí jak má vypadat běžecká soutěž.

Absolutní pořadí žen totiž ovládly jen veteránky. Dokonce celkovou vítězkou Iscarex Cupu se stala nejlepší z kategorie nad 55 let Jana Maytášová z Dolní Dobrouče. A nebylo to žádné prvenství za zásluhy, ale ona ty i od dvě generace mladší soupeřky poráží.

Druhá byla Kateřina Pirklová z Letohradu, nejlepší 45 – 54 let, a třetí vítězka 35 – 44 let Sylva Fabová z Lanškrouna. Následovaly další veteránky Romana Pavelcová a Romana Barvínková ze Žamberka.

V mužích absolutní pořadí ovládli borci z kategorie do 39 let. Jaroslav Tlapák z Iscarexu, druhý Jiří Kyral a Lukáš Kovář z Ústí nad Orlicí. Další oceňovaná místa patřila čtyřicátníkům, asi bratrů, Tomáši a Jiřímu Fliedrovým ze Sádku u Poličky.

Zajímavostí jsou výsledky v kategorii 50 – 59 let. Vyhrál Martin Vacek. Druhý Jan Kalousek z Hradce Králové dal 26 závodů, počítalo se 15, a o půl bodu porazil Romana Buriánka z Iscarexu, který měl 14 klání.