Dnes na Štěpána se konal již 14. ročník tradičního Vánočního běhu Hlučínem, který byl letos mimořádně zařazen do Prajzsko-Opavské běžecké ligy. Jedná se o ryze silniční závod na 3,6 km, který se startuje a končí na Hlučínském Mírovém náměstí a vede po místních uličkách. A kdo není místní, pozná aspoň trochu město, kde jsou k vidění například i barokní dělostřelecké bašty. I když sice svítilo sluníčko, teplota byla pouze okolo –2°C, trať byla namrzlá a místy pořádně klouzala a došlo i na pády. To nebyly zrovna ideální podmínky pro běh, ale i tak se ve 14 hodin vydalo 67 běžců a běžkyň na trať, aby vyběhali vánoční kila a zazávodili si. Po odstartování šel suverénně do čela místní borec Jura Pytlík MK Seitl Ostrava (12:22), který dnes zvítězil stylem start-cíl! Druhý za ním běžel Patrik Pastor MK Seitl Ostrava, před kterého se ale v průběhu závodu dostal Tomáš Kalvar TJ Sokol Hať (12:36) a urval tak druhou příčku pro sebe. Patrik tedy doběhl třetí v čase 12:55. Je třeba podotknout, že Patrik měl už v nohách dopolední mrazivý závod v Ostravě na 15 km, který vyhrál. To mezi ženami si zkušeně doběhla pro vítězství Petra Pastorová MK Seitl Ostrava (14:17), která rovněž byla vítězkou závodu na 15 km jako její syn. Druhá skončila dnes dobře běžící Market Kašná TJ Jäkl Karviná / BK Ludgeřovice (14:35), třetí místo tak obsadila místní Verča Kusá (15:20). V cíli čekaly na medailisty pěkné ceny a pro všechny byl připraven čaj, či půlečka na zahřátí a domácí perníčky. Letošní ročník, co se týče účasti, byl rekordní. Poděkování patří opět všem pořadatelům i závodníkům a příští rok třeba zase poběháme v tym Hlučíně.