V neobvyklém formátu se uskutečnil třetí ročník Vánočního půlmaratonu v Hradci Králové. Soutěžit na trati závodu se mohlo cca 14 dnů. Pořadatelé závodníkům měřili čas dva dny, a to 19. a 26. prosince, kdy také byla nepočetnější účast. Jinak bylo nutné čas doložit apkou. Byl vytyčen sedmikilometrový lesní rovinatý okruh, cca jeden kilometr okruhu měl asfaltový povrch. .

Absolutní prvenství podle očekávání získal domácí Drahomír Randa za 1:14:57 hodiny. Na trať vyběhl za příznivých podmínek 19. prosince jako pátý v pořadí a byla to radost sledovat jeho ladný běžecký styl. Druhý Bořek Čejka z Chrudimi startoval za mrazivého počasí 26. prosince – 1:33:26. Třetí Jan Sedláček z Hradce dal 1:34:43.

Klub amatérských lovců jelenů vyslal na trať vítězku soutěže žen Danu Přikrylovou – 1:40:08. Mezi první účastníky 19. prosince, úplně první vyběhl na sedmičku Josef Krátký, byla hned po něm trojice hradeckých žen, která si dala půlmaraton. Takže druhá byla nakonec domácí Renata Rundová 2:00:14. třetí chrudimská Zuzana Dundáčková – 2:02:38 a následovaly parťačky Renaty Gabriela Doksanská – 2:12:00 a Miroslava Dlabáčková – 2:19:00. Asi nejvzdálenějším účastníkem závodu byla Hana Beránková z Havlíčkova Brodu – 2:30:39.

V závodě na jeden okruh – 7 km kilometrů byl nejlepší Ondřej Petiška za 25:32 a Radomíra Nováková 38:27, která byla o pouhé tři sekundy v nekontaktním závodě lepší než Zdeňka Jonášová.

Před dvěma lety vyhrál Vánoční půlmaraton v traťovém rekordu Američan žijící u nás Daniel Noah (1:13:45), který má za mlada desítku pod třicet minut. V ženách drží traťák Anetka Khýrová ze Dvora Králové nad Labem za 1:24:24