Výborný výkon třicetiletého Andreje Višněvského z pořádajícího klubu Sri Chinmoy Marathon Team Zlín a vítězství teprve dvanáctileté Natálie Pavlenkové orámovaly únorový Běh na 2 míle ve Zlíně.

Višněvský ve druhém podniku letošní sezony vybojoval na přílucké trati první příčku za čas 10:38. Na stříbrné pozici doběhl s osmašedesáti­sekundovou ztrátou Martin Hečko (Valachbajk Team), třetí byl Libor Reich (Mattoni Freerun Zlín, 11:47). Pavel Gabrhel ze Zlína obsadil v čase 12:20 čtvrté místo, luhačovický běžec Roman Bublák skončil díky času 12:25 pátý. Závodu se zúčastnilo 34 mužů.

,,Na startu chyběl jeden z favoritů Svatopluk Janečka,“ prozradil Andrej Višněvský.

Toho závod zastihl v solidní běžecké formě. ,,Od začátku jsem si na suché trati bez ledu běžel vlastní tempo a díky němu jsem dosáhl na velmi dobrý výsledný čas. Ten jsem měl v porovnání s lednovým dvoumílovým během o jednadvacet sekund lepší,“ potěšilo Višněvského.

Vítěz ještě upozornil na zajímavý souboj o druhé místo. ,,Ten byl napínavý až do konce závodu. Stříbro nakonec bral Martin Hečko, který měl v závěrečném finiši víc sil. Libora Reicha ale porazil pouze o necelou jednu sekundu,“ informuje Andrej Višněvský.

Žen se na start postavilo patnáct. Vítězná Pavlenková se blýskla časem 14:53. Druhá v pořadí Michaela Kolářová (Sanasport) byla v cíli o pět sekund pomalejší. Ze zisku bronzu se radovala zlínská běžkyně Marcela Paveláková (15:24). Reprezentantka Fastavu Zlín Karolína Průchová skončila v čase 16:26 čtvrtá, její klubová kolegyně Petra Gajdošíková doběhla ve stejném čase pátá.

Mladá atletka Natálie Pavlenková si na trati v Přílukách dobře rozvrhla síly.

Díky vhodně zvolené taktice si zaběhla osobní rekord na 2 míle. V závodu, kde rozhodoval poměr věku a výsledného času ovládl kategorii mužů třicetiletý Andrej Višněvský (Sri Chinmoy Marathon Team Zlín, 10:38) V ženách kralovala 74letá Anežka Janečková (AK Zlín, 18:35).

V Přílukách si v únoru zazávodily také děti. Kategorii kluků vyhrál desetiletý Dominik Černý (Orel Vyškov), který na 800 metrové trati dosáhl času 3:25. V kategorii holek dominovala 9letá Anna Slovenčíková ze Zlína. Té v cíli naměřili čas 3:52.

Závod doprovázelo příjemné únorové počasí. Bylo slunečno a teploměr ukazoval 2 °C.

Další Běh na 2 míle se ve Zlíně Přílukách uskuteční v sobotu 5. března. Start je před budovou Madal Bal v tradičním čase v 9 hodin.