Po úspěšném lednovém Zimním Třebovickém běhání se na maratonských tratích sešli běžkyně a běžci v sobotu 19. února 2022 v hojném počtu 111 startujících. Počasí bylo dost větrné, ale jinak ideální stejně jako povrch tratě závodu.

V 10 hodin tedy již tradičně vystartoval závod starosta Třebovic za asistence pořadatelů, městské policie a diváků. Maraton vyhrála v ženách Ivana Butoracová z Prešova v kvalitním čase 3:14:01 hodin, kdy absolutně dokončila dokonce jako třetí v pořadí ! A podle očekávání maraton vyhrál opět Daniel Orálek z Brna jako jediný v čase pod tři 2:53:41 hod.

Na půlmaratonské trati, která zahájila MSBP 2022 se to pralo až do samého závěru, kdy z původní trojice Muras, Vrzala a Lukáš odstoupil na závěr tvrdý metalista Jakub Lukáš, aby si to mohli zbylí dva kluci z atletiky Vítkovice běžecky rozdat v hodně kvalitních časech, kdy nakonec těsně zvítězil Petr Muras ve výborném čase 1:15:45 hodin před Matoušem Vrzalou (1:15:59).

V ženách vyhrála půlmaraton Magdaléna Drastichová z Ostravy, která i přes silný vítr letěla po trati strojově a nechala za sebou plno kvalitních běžců, druhá protla pásku Veronika Kusá z Hlučína (1:39:27) před třetí Evou Tomasziewiczovou z MK Seitl Ostrava (1:45:17). Čtvrtmaraton mezi holkami vyhrála zrzavá Zuzana Nowaková z regioRUN Havířov v čase 58:22 minut, kdy kluky suverénně ovládl opět borec z Havířova (run99) Robert Szotkowski v kvalitním čase 43:58 minut.

Po závodech proběhlo vyhlášení výsledků při němž si všichni mohli dát již tradičně domácí polévku nebo kvasnicové pivo od Koníčka v hospůdce Na hřišti zdejší fotbalové Slávie.

Na Třebovické maratonské závody přicestovalo hodně zahraničních běžců, především pak ze Slovenska a Polska, kteří všichni v hospůdce také s námi hlasitě fandili Slovákům v boji o bronzové medaile proti Švédsku, které nakonec Slováci za velké radosti všech získali.

Pořadatelé z regioRUN na závěr všechny pozvali na další jejich maraton (půl i čtvrt) chystaný na sobotu 26. března 2022 v Havířově jako První Havířovský maraton ve spolupráci sMoravskoslezským běžeckým pohárem.