Parádní azuro, bezvětří, teplota okolo 10°C. Takové byly dnes Kobeřice plné běhu. Konal se zde druhý ze série Kobeřických běhů, a to „20“ a byl to již 41. ročník, takže se jedná o letitý závod s tradicí. Tento krásný silniční závod s převýšením okolo 200 m vedoucí po Prajzských dědinách, který je zařazen do Prajzsko-Opavské běžecké ligy přilákal na start necelou stovku příznivců běhu.

Start byl již v devět hodin ráno v areálu místního Sokola „bo správný Prajz musí byt o dvanacte na nedělní obid doma“. Součástí je také závod na 6 km a 10 km a závody pro děti. Před devátou proběhla tradiční rozprava k závodu a poté pan Halfar všechny poslal na trať.

Hned od začátku šel do vedení Roberto Dimicoli (1:09:39) a dnes přemožitele nenašel a zvítězil stylem start-cíl. O ostatní medailové pozice se tak museli porvat Patrik Pastor MK Seitl Ostrava, Dominik Skokan Inov-8 a David Wittek Sokol Opava. Patrik postupně na tempo svých soupeřů nestačil a skončil čtvrtý. Ze souboje o stříbro vyšel nakonec vítězně Dominik Skokan (1:11:22) a na Davida Witteka (1:11:46) zůstal bronz.

Mezi ženami dnes suverénně zvítězila Petra Pastorová MK Seitl Ostrava (1:16:59), která se včera stala veteránskou halovou Mistryní ČR v běhu na 3000 m. Na další medailové pozice byly hned tři adeptky. Magdaléna Drastichová MK Seitl Ostrava, Markéta Kašná TJ Jäkl Karviná / BK Ludgeřovice a Kateřina Bluchová TJ Sokol Maxičky, která však ze závodu v jeho průběhu odstoupila. Markét byla dnes od začátku lepší a svůj náskok postupně zvyšovala a doběhla si tak v čase 1:23:21 pro stříbrnou medaili. Magda tak zůstala bronzová, a to v čase 1:24:38. Holky měly včera také za sebou závody, kdy Magda obsadila 3. místo na veteránském halovém mistrovství ČR v běhu na 3000 m a Market skončila na 5. místě na Mistrovství Moravy a Slezska v přespolním běhu (krosu).

Všechny dnešní medailistky tak měly v nohách náročné závody a i přesto předvedly parádní výkony. Závod na 10 km vyhrál Tomáš Dumbrovský (36:46) před druhým Petrem Skřivánkem (37:18) oba TJ Slezan Opava, třetí skončil Filip Burda BK Ludgeřovice (40:56).

Mezi ženami zvítězila Aneta Lorková FC-B7 Tým (47:45), druhá doběhla Eva Tomaszewiczová MK Seitl Ostrava (49:08) a třetí Šárka Holasová Orientační běh Opava (50:48). Medailisté na 6 km trati byli: 1. Petr Stuchlík (25:19), 2. Václav Poštulka (30:29), 3. Karel Stuchlík (32:15).

Mezi ženami: 1. Petra Hartmanová Head Pro Team Opava (27:44), 2. Michaela Kretková (28:50), 3. Marie Laburdová (30:33).

Všichni závodníci si tak užili parádní závodní dopoledne, medailisté napříč všemi kategoriemi obdrželi dle jednoho z pořadatelů obálky s „obrázky“. Všichni tak mohli spokojeně odjet na nedělní oběd, u kterého po takovém výkonu určitě nechybělo vychlazené pivko.