První jarní den se po 13 uskutečnila Jarní Střítežská míle. Ta se koná vždy, když se mění roční období, takže to už byla v pořadí 49. Další bude první letní den.

Závod vede většinou mírně do kopečka po silnici od cedule k ceduli s názvem obce Střítež u Poličky a má délku 1380 metrů a součet stoupání 27 metrů. Traťový rekord drží svitavští, časem 4:11 Ondřej Klička a Anna Krátká, která dala 5:12. Jarní závod letos vyhrál Jiří Fliedr ze Sádku za 5:13. Druhý byl Karel Radiměřský z Atletiky Polička – 5:24 a třetí Jakub Simon (na foto) za 5:31.

Nejlepší žena byla celkově osmá – Žaneta Petrásová z Atletiky Polička – 6:31. Po doběhu proběhlo tradiční vyhlášení výsledků na zahradě u pořadatele Miloslava Červa, oceněn byl každý účastník.

V sousední obci Širokém Dole se v neděli 17. dubna uskuteční další závod Iscarex Cupu – Širokodolský kros. V Poličce 1. května bude Běh kolem poličských hradeb, rovněž je v Iscarex Cupu.