Gabriela Bezoušková z Býště měla vloni stoprocentní účast a i úspěšnost v prvních místech v Hradeckém poháru. Letos vzhledem ke zdravotním problémům v prvním klání chyběla, ale v druhém nastoupila a tradičně absolutně vyhrála soutěž běžců s pejsky. Členitou lesní pětku dala za 17:58, osobák má 17:01. Další pohárový závod se uskuteční v úterý 10. května u rybníku Biřička na Novém Hradci Králové.

Chyběla vítězka úvodního klání Tereza Zasadilová, zaslechl jsem něco o mezinárodním závodě. Ze třetího místa na druhé se proti minule zlepšila Ester Šujanová – 20:02. Po loňské mateřské pauze se do poháru vrátila Beáta Haisová, sestra Gabriely, – třetí za 22:21.

Nejlepším mužem byl stejně jako minule Tomáš Hofmeister – 20:13. Nejlepší pejskařský čas vloni dal Aleš Jindra – 15:54, letos běhá sám a tentokrát za 20:41.

Běžeckou část opět ovládl Drahomír Randa ze Stěžer, který o víkendu obhajuje prvenství ve Vysokomýtském půlmaratonu, – 15:56, traťak má 15:42. Za ním si to opět rozdali nejlepší do 39 let a opět uspěl, tentokrát tedy soupeři unikl na trati, Jan Bajer z Nové Paky – osobák 17:18 a druhý byl opět Martin Písař z Heřmanova Městce – 17:59. Celkově čtvrtý a druhým veteránem byl Jirka Ducha z Náchoda – 18:55.

V ženách opět uspěl Helena Uhlířová – 19:44, zlepšila se o 4 sekundy. Do soutěže letos poprvé nastoupila Iva Čechová, před dvěma roky vyhrála veteránky, vloni byla druhá za Evou Vejběrovou, kterou o víkendu na jiné pětce porazila, a byla v této kategorii nejlepší za 21:54. Ženský traťák zde před dvěma roky vytvořila Bára Nováková – 19:02.