Těsně před čtvrtým závodem Hradeckého poháru přišel krátký přívalový déšť, takže to nejvíce odskákali účastníci na kolech. Ale i přes tyto náročné podmínky, trať byla rozmáčená, dosáhly vítězky běžeckých závodů osobních rekordů.

V běžecké části proměnila svůj čtvrtý start ve čtvrté prvenství Helena Uhlířová a její nové osobní maximum je 19:22, zlepšení od 20 sekund. „Jednou bych chtěla předběhnout toho pána, co dobíhá před mnou,“ řekla usměvavá závoďačka v cíli (na foto). Dotyčným byl druhý veterán závodu Jirka Doucha, který zapsal 19:01. Ženský traťák má Bára Nováková – 19:02.

Absolutní prvenství po čtvrté získal Drahomír Randa ze Stěžer – 16:21. Celkově druhý byl nejlepší mladík Michal Volejník – 17:37 a třetí Martin Písař z Heřmanova Městce – v osobáku 17:45.

V soutěži běžců s pejsky byla opět nejlepší Gabriela Bezoušková z Býště – v osobáku vylepšeném o osm sekund16:53. Nejlepší pejskařský čas drží od loňska Aleš Jindra – 15:54, letos běhá sám a tentokrát za 20:09. „Ladím to, rád bych rekord s pejskem ještě vylepšil.“

Při příchodu jsem zaregistroval odcházejícího Jiřího Horčičku, borce, který nedávno dal český rekord v běhu na 24 hodin – 267,1 km, jeho synátor totiž jezdí bikové závody.

Další závod Hradeckého poháru, pátý, se uskuteční v úterý 7. června se startem v 18 hodin u rybníku Biřička na Novém Hradci Králové.