Borci závodící ve Velké ceně východních Čech v bězích, to mají v červnu nadupané. V tomto měsíci je dokonce devět závodů zařazených do soutěže, v červenci žádný. Občas se akce kryjí jako tuto neděli. V tomto směru má štěstí další podnik – v sobotu 18. června je pardubický Dubinský kros sám. Ženy běží v 11 hodin na rovinaté lesní trati šest km a muži ve 12 hodin devět.

V Cháborech u Dobrušky se běželo po jednačtyřicáté. Letos si to přijel v tropickém vedru užít skutečský tryskáč Jaromír Hradecký. Hlavní závod je tříokruhový o délce cca 11 km, povrch je smíšený, součet stoupání něco přes 100 metrů, převažuje asfalt. Jaromír, který byl před týdnem druhý v terénním maratonu, nejdříve okouknul soupeře" „Do druhého kilometru se mnou běžel borec. Pak jsem přitlačil.“ Nakonec z toho bylo velké sólo a jako jediný to dal pod 40 minut – 37:55.

Druhý, vítěz do 34 let, Oldřich Schejbal zapsal 41:09. Po delší době se objevil Petr Ulich a vyhrál muže 45–54 let, v cíli byl za 42:33, když musel porazit další atletickou osobnost Milana Uchytila z KPA Pardubice.

Soutěž žen na jedno kolo byla vyrovnaná až do konce. Vyhrála Kateřina Černíková za 14:47. Druhá Veronika Vítková na ni v cíli ztrácela pět sekund. Podobně to probíhalo za nimi, kde až v koncovce ztratila třetí místo Eva Vejběrová 15:56, kterou o šest sekund porazila mohutně finišující závodnice z Polska, obě nad 45 let.

Absolutní rekord drží od roku 1999 nejlepší český vytrvalec Jan Pešava časem 34:21. V ženách časem 12:32 Taťána Metelková.

Hitachi Energy Trutnovský půlmaraton skončil překvapením. Několikanásobný domácí vítěz Pavel Brýdl byl druhý 1:16:55, když ho porazil po sólo běhu Karel Splítek z Prahy 1:16:21 (na foto uprostřed). Třetí byl Vítězslav Šolc z Machova – 1:21:11.

Závod žen vyhrála čtrnáctiletá Ema Pradeová z Liberece za 1:41:41. Závod je čtyřokruhový, běží se v terénu a součet stoupání je cca 400 metrů.