Letošní ročník Hradeckého poháru má smolíka na počasí. Čtvrtému závodu předcházel přívalák, pátému propršené odpoledne, což se samozřejmě projevilo opakovaně na nižší účasti, ale nezabránilo opět slušných výkonům vítězů na rozmoklé trati. Šestý závod se uskuteční v úterý 21. 6. se startem v 18 hodin u rybníku Biřička na Novém Hradci Králové.

Absolutně v běhu na lesní členité pětce vyhrál po páté Drahomír Randa ze Stěžer – 16:20 a čerstvě stříbrná z domácího šampionátu v ultratrailu Helena Uhlířová za Hradec Králové – 19:34. V sobotu Helena za necelých sedm hodin odběhla 66,6 kilometru se součtem stoupání dva kilometry. Minule si dala osobák 19:22. Celkově druhý byl Jan Bajer z Nové Paky za 17:02.

V soutěži běžců s pejsky opět vyhrála Gabriel Bezoušková z Býště za 17:11, která minule zapsala osobák 16:53. Druhá Tereza Zasadilová dala 18:25.