Minulý víkend se na kladenském Sletišti konalo již po jednadvacáté MČR v běhu na 24 hodin a souběžně s tím i závod na 48 hodin. Sri Chinmoy Marathon Team, který zde tuto ultraběžeckou lahůdku pořádá, letos na startu přivítal dohromady 99 běžců.

Navzdory katastrofickým předpovědím o velkých vedrech se počasí o víkendu chovalo k běžcům velice přívětivě a krátké dešťové přeháňky je dokonce občas i příjemně osvěžily.

Ke skvělému ultraběžeckému víkendu přispívala živá hudba, která někdy zněla i na několika místech trati. Běžci byli již tradičně hýčkáni krásným kilometrovým okruhem vedoucím převážně ve stínu lesoparku a hladkým asfaltovým povrchem.

Některým favoritům přesto nebylo ten den dáno a závod nedokončili. Podmínek nejlépe využil a mistrem ČR na 24 hodin se mezi muži stal s výkonem 245,042 km Marek Jirásek. Byl tak jedním ze čtyř běžců, kteří pokořili dvousetkilometrovou hranici. Mezi ženami si pro mistrovský titul zaslouženě doběhla Jaroslava Zelená s výkonem 201,296 km.

V běhu na 48 hodin dominovali zahraniční běžci, kteří v mužské kategorii obsadili první tři místa, a to zásluhou Tomasze Waskiewicze z Polska, jenž naběhal 330,147 km, následovaným dvěma italskými běžci. Nejlepší z Čechů byl čtvrtý Daniel Brázdil s celkovými 295,237 km.

V kategorii žen si nejlépe vedla začínající závodnice z Brazilie Gesiane Nascimento s výkonem 257,074 km.