V čase těsně nad 2:20 hod vyhrála Bára Nováková z Kunvaldu silniční běh na 32 km – Malý svratecký maraton.

„Krásný závod, určitě se tam zas vrátím. Jedinou slabinou bylo málo občerstvovaček za teplého počasí. Tušila jsem zradu a proto jsem si pití nesla a pila, jak se mi hodilo a myslím si, že to rozhodlo o mém triumfu. Do čtvrtého kilometru se mnou běžela soupeřka, ale když jsem se napila, dokonale ji to odrovnalo.“

Pořadatelé příslíbili, že se z této chyby, na kterou poukázalo více běžců, poučí.

Dříve byly občerstvovačky, na 6, 9 a na obrátce na 16 km, tedy celkem pět. Letos jen na 8 a 16, takže jen tři.

Bára o víkendu nastoupila v obou závodech Českého poháru v běhu do vrchu na Pardubicku. První se běžel na Bukovou horu a v neděli na Lázek. Bára oba závody vyhrála absolutně. V obou byla druhá, nejlepší žena nad 55 let, Jana Matyášová, která v sobotu porazila i legendární Blanku Paulů.