Už v říjnu proběhlo slavnostní vyhlášení letošního ročníku Hradeckého poháru.

Jeho běžeckou část letos ovládli tři roky zde neporažený Drahomír Randa ze Stěžer, 28. řina vyhrál v kategorii na Týnišťské desítce, a Helena Uhlířová z Hradce Králové v ženách do 39 let. Ta letos mimo jiné dokázala absolutně vyhrát běh na 100 kilometrů pořádaný Danem Orálkem, ale pak přišlo zranění, které dost omezilo její sportovní činnost.

V ženách nad 40 let byla nejlepší Iva Čechová před Ditou Kalinovou, obě z Hradce Králové. V veteránech byl druhý Jirka Doucha z Náchoda a třetí Václav Modrý z Račic nad Trotinou.

Mužům do 40 let vládl z Jan Bajer z Nové Paky před Martinem Písařem z Heřmanova Městce a Martinem Uhlířem z Hradce Králové.

Soutěž běžců s pejsky také opakovaně vyhrála Gabriela Bezoušková z Býště, cenu na foto za ni převzala její sestra Beáta Hrubá, a Tomáš Hofmeister. Gabriela o posledním víkendu se svým pejskem Trisinkou vyhrála Mistrovstvi ČR beauceronu v canicrossu 2022.