Krásné slunečné počasí přivítalo v neděli na Starobělských Lurdách několik set běžců z celé republiky. Ráno se dlouho držela při zemi mlha, ale před desátou vykouklo sluníčko a jako první se mohli vydat na start kondiční chodci. Napočítali jsme jich celkem 36.

To hlavní ale přišlo na řadu v 11:00, kdy vystartovali běžci. Těch bylo celkem 679.

Na náročné trati dlouhé 3,2 km zvítězil teprve dvacetiletý mladík z Třince Marek Krišica (TJ Třinec), který se jako jediný dostal pod 12 minut – 11:46.

Pro druhé místo si doběhl zkušený matador Matouš Vrzala (SSK Vítkovice) v čase 12:02. Lurdy absolvoval 7×, z toho 4× stál na bedně v celkovém pořadí. Osobák má 11:36 z roku 2018.

Třetí místo bral Ondra Dominik (MK Seitl Ostrava) za čas 12:45, což je v pětačtyřiceti letech, úctyhodný výkon.

Ženám kralovala časem 13:22 Sylvie Štiglerová (USK Praha), která vyhrála počtvrté zasebou.

Druhé místo vybojovala Dominika Kraussová – 13:35, třetí pak Lucie Vikartovská – 13:59 (obě SSK Vítkovice).

Za zmínku stojí výkon teprve 9leté Natálky Kašné, která trať zdolala za neuvěřitelných 16:21! Mezi 305 ženami skončila na 11. místě, svou kategorii samozřejmě vyhrála.

Do závodu nastoupil i 77letý Dědek Beskydský, který bral ve své kategorii 3. místo v krásném čase – 22:29.

9. Starobělské Lurdy se budou konat 12. listopadu 2023.