Pardubický Mikulášský běh pořádaný Hvězdou Pardubice, 25. ročník, se vloni přemístil z lesoparku na Dukle, kde se běhalo 5,4 kilometru, na stadion pořádající Hvězdy Pardubice. Běžela se tři „kola“. Nejdříve půl okruhu na tartanové dráze, poté se vyběhlo na obvod stadionu a zde se běželo kolečko po trávě s výběhem a seběhem na ochoz a pak zpět na tartan. Jeden kruh měl 900 metrů a v hlavním závodě se běžel třikrát.

Právě travnatý úsek byl po nočním sněžení pěkná klouzačka. Vloni vyhrál ve finiši Jan Kalous (8:11). Letos to byl víceméně pro každého sólo běh a byl i ten nějaký pád v seběhu. Vyhrál Filip Stránský za 8:14. Druhý Lukáš Havlík za 8:37 a třetí stejně jako vloni Matěj Šťovíček – 8:55, který na sekundu zopakoval čas.

V ženách byla vloni nej Bára Zoubková za 9:23. Letos Eliška Koletová za 9:21. Všichni výše jmenovaní jsou z Hvězdy Pardubice.

Letos se dostavila i řada hobby běžců. Milda Bajer to dal za 14:13, Pepa Krátký 16:26 a nejstarší účastník Franta Fenyk (69 let) za 19:00.