Asi nejlépe dotovaným Silvestrovským během u nás je ten lázeňský v Poděbradech, kde vítěz i vítězka berou desítku. Tomu odpovídá i jeho obsazení.

Vloni zde vyhrála naše současná nejlepší maratonkyně Tereza Hrochová, domácí šampionka mimo jiné v půlmaratonu a krosu, a letos si prvenství na pěti okruhové rovinaté trati o délce pěti kilometrů zopakovala – 17:06, celkově šesté místo.

Pravidelnou bedničkářkou závodu je i Bára Zoubková z Hradce Králové startující za pardubickou Hvězdu. Předloni druhá, vloni třetí a letos opět druhá – 18:19. Celkově byla osmá, hned za ní proběhla cílem Eva Slavíková 18:21. Mimo absolutní vyhlašovanou bednu skončila další zvučná jména. Pátá byla Radka Churaňová za 19:21 a čtvrtá naše reprezentantka v orientačním běhu z Rychnova nad Kněžnou Denisa Kosová – 18:59.

Orienťáci uspěli v soutěži mužů, kde byl druhý další reprezentant Vojta Král za 15:09. Porazit ho dokázal pouze dvojnásobný český šampion v krosu Jáchym Kovář z Dukly Praha –15:01. Pro ještě slušné dotované třetí místo si přijel z Ústeckoorlicka Josef Novák –15:35, vloni mimo jiné vyhrál kultovní běh z Hronova do Náchoda.

Ale početně obsazený závod je určen hlavně široké veřejnosti, takže borci uzavírající výsledkovou listinu to běhají kolem 35 minut. Veterány nad 50 let vyhrál za 20:38 Pavel David a domácí Vlasta Kočová za 28:10.