Akce Pardubický vinařský půlmaraton, letos vyhráli české mistrovství v půlce vítkovický Jakub Zemaník a Eva Filipiová ze Šumperka, zahrnuje i několik dalších sportovních podniků. Dopoledne se jako první uskutečnil lidový běh na necelé dva kilometry, kterého se dle sdělení ředitelky závodu Míly Kalinové zúčastnilo rekordních cca 2.700 běžců.

Po obědě, hodinu před startem půlky, odstartovala letos skutečně přesná desítka. Vzhledem ke změnám na trati, kdy se trať závodu před cílem mísila s jeho startem rozhodli pořadatelé desítku ukončit u cedule deset kilometrů, aby mohl v pohod proběhnout start půlky. Nedobíhalo se tedy na Pernštýnské náměstí, kde byl cíl půlky.

V cíli bylo 395 vytrvalců a nejlepším byl domácí Milan Viktora za 34:07. Druhý Jan Moraveček dal 34:38.

Doslova z celé republiky přijely nejlepší ženy. Vyhrála Petra Poučová ze Šumperku za 39:13, druhá ze Slaného Ladislav Horáková za 40:37. Za velkou zmínku stojí třetí Martina Bradáčová, která si v 49 letech dala osobák, navíc na úředně změřené trati, – 40:53. Čtvrtá Tereza Mervartová z Chrudimi – 42:11 a pátá Radka Janyšková z Ústí nad Orlicí, asi její první ostrý start necelý rok po porodu – 42:23.