Už tradičně si o víkendu v polovině května dávají běžci do vrchu z celé republiky dostaveníčko s cílem zdolat „double“ tj. vrchol Radhoště a Velkého Javorníku. Nedělní termín tentokrát připadl na akci pořádanou už po šestadvacáté Pohorskou jednotou Radhošť.

Stejně jako v loňském roce, tak i letos tento den přinesl účastníkům závodu „Černého Petra“ v podobě nevlídného počasí. Tentokrát však naštěstí bez sněhových vloček.

Za teploty 4,5°C vyrazilo na 8,9 km dlouhou trať s celkovým převýšením 580m celkem 120 běžců a běžkyň.

Celkovým vítězem se stal, aktuálně vedoucí muž kategorie „A“ MARATONSTAV Českého poháru v běhu do vrchu, Michal Horáček z ISCAREX Česká Třebová před lídrem tohoto poharu v kategorii nad 40 let Jiřím Žákem z Techniky Brno. Mimochodem Jirka zvítězil v sobotním závodě z Rožnova na vrchol Radhoště. Pro absolutní třetí místo si doběhl v juniorské kategorii startující Tomáš Lichý z týmu SK Skialp Beskydy.

TIP: Čtěte také Běh na Radhošť pro Jiřího Žáka a Evu Skalníkovou.

V ženské kategorii si po sobotním druhém místě pro zlato doběhla závodnice MK Seitl Ostrava Petra Pastorová, která za sebou nechala Zuzanu Weissovou (TJ Gumárny Zubří – Kerteam) a sestru novopečeného mistra republiky v maratonu Janu Pechkovou z MARATONSTAVU Ú­pice.

Výborný výkon opět podal Ervin Podžorný z Českého Těšína. Dokázal v sedmdesáti letech zvítězit v obou závodech a zároveň porazit několik závodníků o generaci mladších.

VÝSLEDKY ZDE

Autor příspěvku Radim Lipták je členem frýdeckomísteckého běžeckého oddílu PEPA TEAM a taky miluje hory.