Už po osmé přivítal Štramberk, jednoho z největších turistických pochodů v České republice, Štramberského Jasoně.

Letos poprvé vyrazili běžci i vyznavači pěší turistiky na novou trasu přes Lysou horu a Ondřejník.

„Start z Ostravice byl tou hlavní novinkou letošního ročníku. Jde vidět, že Lysá hora pořád táhne lidi, tak jsme jim chtěli vyjít vstříc a trasu jsme pojali jako závod. Limit jsme stanovili na 12 hodin. Do Štramberka vedla trasa přes Lysou horu, Malenovice, Frýdlant n. O., dále pak přes Ondřejník, Frenštát p. Radhoštěm a Lichnov. Trasa má 45 km a absolvovalo ji 470 účastníků z 523 přihláše­ných,“ řekl hlavní organizátor Rostislav Bažanowski.

Štramberský Jasoň má celkem 11 tras, z toho 5 startuje z Kopřivnice, 2 z Frenštátu p. R., po jedné pak z Ostravice, Frýdku-Místku a ta poslední z Ostravy je určena cyklistům.

V cíli na náměstí pod Trúbou bylo veselo, všichni si kromě medaile mohli odnést hudební zážitek novojičínské rockové kapely Demos.

„Opět boží, zatím nebyl žádný Jasoň stejný, vždycky je tam něco, co celou akci pozvedne výš. Mile mě překvapilo, že nebyly u stánků žádné velké fronty, výčepní kmitali a byli super. Koncert taky pecka. Byla jsem zase spokojená,“ pochvalovala si na Facebooku jedna z účastnic Lenka Ďuríšková.

Na 15. června připravili pořadatelé další akci Ostravský pochoďák. Jedná se o pivní pochod, kdy turisté mohou na trase i v cíli ochutnat speciály Starobělského pivovaru.

Pochod má celkem 7 tras od 8 km do 50 km, ta nejdelší začíná v Jesníku nad Odrou a vede krásnou krajinou Poodří. Více informací na www.nachmeleny.cz

Výsledky

Fotogalerie Lukáše Podoláka

Fotogalerie Jiřího Barana