V neděli 21. Července se uskuteční již 6. ročník Beskydského biatlonu – štafetového závodu dvojic.

Zázemí akce bude opět umístěno v areálu Horeček v Trojanovicích (kousek od Frenštátu pod Radhoštěm), který nabízí ideální podmínky právě pro tento závod. Trať povede v okolí amfiteátru, Rekovic a v neposlední řadě také kolem památné zvoničky. Areál na Horečkách se krom krásné přírody pyšní také skokanskými můstky olympijského vítěze Jiřího Rašky.

Závod se skládá z běhu (lesní trail) a střelby na biatlonové terče z laserových pažebních pušek (používaných na oficiálních biatlonových závodech). Závodníci budou mít tak možnost zažít nenahraditelnou atmosféru plnou adrenalinu jak na střelnici, tak také v průběhu trati, kde do posledních metrů není nic jisté.

Akce bude opět probíhat formou dvoučlenných štafet a to na 1350 metrů dlouhém zvlněném lesním okruhu. Členové týmu se budou vždy střídat po jednom kole – celkem tak každý závodník uběhne 3 okruhy a bude absolvovat jednu střelbu v leže a dvě ve stoje.

Letos bude také možnost finančně podpořit na místě akce Štěpánka ze Ženklavy. Výtěžek bude použit na rehabilitační prostředky.

Více informací o závodě najdete na webových stránkách: http://www.beskydsky-biatlon.estranky.cz