Dalším legendárním závodem Velké ceny východních Čech v bězích je Běh areálem zdraví v Cháborech u Dobrušky. Letos se po 12 letech stal opět překvapivým vítězem Oldřich Schejbal z Třebechovic. Tamní tří okruhovou trať, dvě třetiny asfalt, o délce 11 km dal za 41:55, dříve to dokázal za 38:30.

Za ním doběhli veteráni. Padesátník Petr Ulich za 41:59, čtyřicátník Václav Krmaš za 42:06 a doslova pekelné zrychlení předvedl Tomáš Kyncl, který se posunul z cca desátého fleku v posledním kole na čtvrtý – 42:14 a vyhrál mladší padesátníky.

Ženy běží v Cháborech jedno kolo a po úvodním krosovém kilometru bojovala o prvenství trojice. Nakonec měla nejvíce sil Radka Krtičková, která před týdnem byla nejlepší Češkou v běhu do Polska, který v náročném terénu absolvovala se sportovním kočárkem – 14:36. „Byla to hrozná dřina a byla jsem z ní pár dnů vyřízená.“

Druhá proběhla cílem nejlepší mladá závodnice Alen Vraštilová – 14:53 a třetí byla vítězka nad 45 let, legendární Eva Vlčková, která pod příjmením Burdychová získala za mlada několik medaili na domácích atletických šampionátech.

Absolutní rekord drží již od roku 1999 dle výkonů, dosud má platný rekord na deset kilometrů na dráze i v půlmaratonu, nejlepší český vytrvalec Jan Pešava časem 34:21. A to navíc dříve byl povrch trati více krosový, teď je částečně dost vyasfaltován. V ženách časem 12:32 Taťána Metelková.

Velká cena východních Čech pokračuje v neděli 16. června v Hradci Králové u rybníku Biřička v deset hodin Hradeckým krosem.