Nemůžu se dokopat běhat v tomto ,,psím počasí,, - Jak to máte vy? - Fórum - BezvaBĚH.cz
Založit blog Registrovat

Nemůžu se dokopat běhat v tomto ,,psím počasí,, - Jak to máte vy?

#1  26.10.2014 19:47   undergroundchild žena   offline   její tréninkový deník
5032 2 fanoušci

Zdravím kolegové a kolegyně :)
Jak to máte s běháním na podzim a v zimě, když teplota na teploměru klesne pod deset stupňů? :) Jsem z léta zvyklá běhat v lehké mikině a představa, že bych měla vyběhnout v softshelové bundě ( obávám se, že by mě větrovka nezachránila) je pro mě hrozná :) Když je chladněji, hrozně mě pálí na plicích a v hrudníku z toho studeného vzduchu. Nejspíše dělám něco špatně. Jsem ,,běžec,, teprve půl roku, tak mě zajímá, jak to máte vy s podzimem a zimou co se týče oblečení, obuvi, a celkově běhu v chladnu :)

Díky moc za Vaše reakce :)

In this world you can be what you want
0
0
Nelze hodnotit

#2  26.10.2014 21:49   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

V softshelové bundě běhám, až když je pod nulou. Jinak přidávám jednu dvě vrstvy a po 10 min. se stejně zahřeju, pokud nefouká silný vítr. V zimě si dávám něco před ústa, někdo šálu, já mám spešl kuklu :-) Prostě to chce vrstvy jako cibule, raději více než méně. Když ti bude horko, tak si jednu vrstvu sundáš a zavážeš kolem pasu :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#3  30.10.2014 08:21   nemcovaandrea žena   offline   její tréninkový deník
1933 4 fanoušci

Já jsem letos udělala změnu, také se mi nechtělo od podzimu běhat a pořád výmluvy, je hnusně, prší atd.. loni jsem si k Vánocům koupila běžící pás… :-) , takže žádné výmluvy už nejsou… ale stejně jsem se rozhodla od min.týdne – mám to do práce 9 km, takže ráno na kole a večer běžím domů.. a druhý den regeneruji a jedu autem a naložím kolo.. a tak to opakuji.. v práci si klepou na čelo a já z toho mám super pocit a ne deprese, že nestíhám běhat :-D

0
0
Nelze hodnotit

#4  30.10.2014 11:52   undergroundchild žena   offline   její tréninkový deník
5032 2 fanoušci

Tak to tedy KLOBOUK DOLŮ :) To by mě zajímalo, co děláte za povolání, že ještě máte sílu běhat z práce :-D Teď když už týden svítí sluníčko ( alespoň u nás na Ostravsku) tak chodím běhat každý den ale už bych se chtěla stahovat do fitka na spinnig a Fitbox :) Přes zimu běhat nebudu to je mi naprosto jasné :( :) Na jaro si koupím nějaké pořádné botky co budou běhat samy a až vysvitne sluníčko poběží mi to samo. Doufám :-D

In this world you can be what you want
0
0
Nelze hodnotit

#5  30.10.2014 15:36   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> undergroundchild, 30. 10. 2014 11:52:36

Spinn a fitbox dobré věci, ale když už budeš ve fitku, tak sem tam aspoň nějaký běh na páse, ať nemusíš začínat na jaře nanovo, někdy to pak jde ztěžka :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#6  31.10.2014 13:12   nemcovaandrea žena   offline   její tréninkový deník
1933 4 fanoušci

no pracuju jako vedoucí obchodu v řetězci s potravinami a právě že se mi tím čistí sama hlava.. to je docela důležité.. jinak bych se musela zbláznit :-)

0
0
Nelze hodnotit

#7  02.11.2014 20:02   KarolínaV žena   offline   její tréninkový deník
1162 2 fanoušci

0
0
Nelze hodnotit

#8  02.11.2014 20:04   KarolínaV žena   offline   její tréninkový deník
1162 2 fanoušci

>> KarolínaV, 02. 11. 2014 20:02:32

Já se řítím tímto!

0
0
Nelze hodnotit

#9  02.11.2014 21:21   Tera Bumšakalaka žena   offline   její tréninkový deník
1848 16 fanoušků

Dej si nějaký cíl! Přihlásila jsem se na svůj první půlmaraton, který bude v březnu, to je moje motivace, teď si nemůžu dovolit nevyběhnout kvůli počasí :)

As long as there's air to breathe there are miles to run.
0
0
Nelze hodnotit

#10  03.11.2014 10:32   Kotek Martin muž   offline   jeho tréninkový deník
328 5 fanoušků

Běh v extrémních podmínkách má své kouzlo. V lese je klid, nikde nikdo, lehký deštík a já a běh. Dobře se dýchá a je mi krásně. Vždyť klasik říká, že „není špatné počasí pro běh, je jen špatně oblečený běžec“.

0
0
Nelze hodnotit

#11  03.11.2014 11:48   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> Kotek Martin, 03. 11. 2014 10:32:28

Naprosto souhlasím! V zimě, dešti a v bahně mě to víc baví a překonávání překážek člověka navíc ještě zoceluje. Naopak, když je venku tzv. hezky, moc mě to ven neláká a často radši zůstávám doma.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#12  03.11.2014 15:50   undergroundchild žena   offline   její tréninkový deník
5032 2 fanoušci

Díky všem za Vaše reakce! :) Hned mě to nakoplo víc, když vím, že ostatní taky běhají v psím počasí :) Naštěstí jsem teď vyzkoušela běh po setmění a dost mě to baví :) Nikde nikdo, nikdo Vás nevidí a běžím si kam chci :) Jen se děsím toho, až udeří pořádné mrazy a já se budu muset přesunout na pás do fitka- mám obavy, že tohle vejrání do zdi mě bavit nebude ale během se udržovat musím ať to na jaře nemám tak těžké :)

In this world you can be what you want
0
0
Nelze hodnotit

#13  03.11.2014 16:17   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> undergroundchild, 03. 11. 2014 15:50:10

Běhat se samozřejmě dá i v zimě a to třeba i při –15°C. Není to ale samozřejmé! Chce to pravidelnost a pozvolné přivykání na chlad. Nejlepší je začínat chůzí. Dřív mě mráz taky trápil, ale to už je dávno pryč a můžu běžet třeba hodinu v –20°C.

Je zvláštní, že běh na lyžích nebo i sjezd na horách v mrazu lidi neřeší. Navíc se dosahuje i vyšších rychlostí. A z hlediska nachlazení je rozhodně pohyb v horách v zimě nebezpečnější, než půlhodinový klus v parku.

Jsem zastáncem sportování venku a za každýho počasí, takže běhání na pásu je podle mě téměř úplná blbost. Člověk stojí na místě, extrémně se přehřívá, dýchá špatný vzduch, fouká na něho nebezpečná klimatizace a paradoxně hrozí nachlazení. Technika běhu je taky jiná a běh není uvolněný. Ale když to někoho baví, není co řešit. :-)

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#14  04.11.2014 08:56   undergroundchild žena   offline   její tréninkový deník
5032 2 fanoušci

Taky se mi na pás do fitka nechce jenže mě v chladu trápí to, že mě pálí v nose a plicích ten ledový vzduch a nedá se toho zbavit. Šál přes pusu a nos mě úplně vytáčí a vadí mi při nadechování a potom nedělám nic jiného, než že spravuji šál a vyhodím se z tempa a soustředění. Možná je to jen o zvyku a nebo mě to odradí běhat úplně- těžko říct :) Každopádně si v záloze nechám kolektivní sporty ve fitku jako je Spinning apod. :)

In this world you can be what you want
0
0
Nelze hodnotit

#15  04.11.2014 12:51   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> undergroundchild, 04. 11. 2014 08:56:04

Teď je nejlepší doba na postupné přivykání na chlad. Nepouštěj se do větších intenzit, stačí jen ostrá chůze nebo semtam klus. Uvidíš, že si časem zvykneš. Velké mrazy letos třeba nezvládneš, ale každopádně je lepší otužovat se a trénovat venku než být zavřená mezi čtyřma stěnama. Taky se mně osvědčilo, dát si ihned po doběhu horký čaj a kloktat ho, aby se v krku vše prohřálo a nehrozilo nachlazení.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Sledujte BezvaBĚH

Odkazy

Oddíly / Kluby Bezva blogy Ostatní
AC Moravská Slavia Brno Mně snad jeblog! Český atletický svaz
ACES Team Karlovy Vary ČAU
AHA Vyškov zbynekk AIMS
AK Bohumín Kdyby není když EUROPEAN Athletics
AK Olymp Brno Káťa běhá.. IAAF Athletics
ARC Brno IAU
Atletický klub Kroměříž Německá termínovka
Atletika Olomouc Německý běžecký web
Atletika Poruba Biegajznami.pl (POL)
Atletika Prostějov Bieganie.pl (POL)
Atletika SSK Vítkovice Maratonypolskie.pl (POL)
Atletika Třinec Slovenské běžecké stránky
Běhy Zlín 42195.sk (SK)
BK Hodonín Extrémní závody
BK VZS ČČK Ostrava Ostatní blogy Athletics Canada
BK SAK Karviná BarborkaOnTheRun Cool Running
Iscarex – běhy do vrchu Couple – run Olympic.org
Kerteam Deníček Ječmínka Máselníka Runners World (USA)
Lašský běžecký klub Dědek Beskydský Runners World (GER)
Liga 100 Olomouc Harryho blog Runners World (ITA)
Liga 100 Ostrava Heathnotes Runners World (E)
MK Kladno Hustey Runners World (FRA)
MK Kopřivnice Jaromír's life on the run Runners World (NL / B)
MK Seitl Ostrava Koyamas family Runners World (SWE)
Marathon Plzeň Longrun Runners World (UK)
Maratonstav Úpice Luckyboy Track & Field (USA)
Olympia Bruntál Machyho mono-b-log WMA
SKOB Ostrava Nejen o zatracených lamp… WMRA
PAS Praha Pefo
Pepa Team Frýdek-Místek Peggy ZAHRANIČNÍ MARATONY
PIM Požírač bloguje Světové maratony I.
Rychlý holky ROBERT KRUPIČKA Světové maratony II.
Slavia Havířov s0cketky běžecký blog Světové maratony III.
SRI CHINMOY Sandhall Světové maratony IV.
SK Speed Brno Sportující VEFIS Světové maratony V.
STMSVS střední Morava Šnekovy zápisky Střední Evropa – termínovka
TJ Slezan Frýdek-Místek Štefanův běžníček Belgie – termínovka
TJ Sokol Opava Ultra DAO Chorvatsko – termínovka
USK Praha Ultrablog Pranjal Nizozemí – termínovka
VSK Universita Brno Ultra – mapo Rakousko – termínovka
X-AIR OSTRAVA Utahaná čtyřicítka Rusko – termínovka
AK Drnovice Vl001 blog Velká Británie – termínovka
AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště Wittyho svět Evropské horské ultra traily
Prajzský BK Kravaře Zápisky Aldamana STATISTIKA
Prague Runners Blog Peter Tichý (SVK)
Středomoravské sdružení vytrvalostních sportů Turkův blog
Jihočeský běžecký pohár Diego
TJ Jäkl Karviná 12HonzaDe
Atletika Humpolec Kam až mě nohy donesou
BK Ludgeřovice Než to zapomenu
Marek27
Czech Skyrunning Association
Pancha
Běh s holemi
Běžím životem
Zuzka Součková
Lenkyčlenky blog
Utíkej mami utíkej
Ondřej Velička
Radek Brunner
Petr Válek
Ultra půlmaratonec