Běhání ve tmě - Fórum - BezvaBĚH.cz
Založit blog Registrovat

Běhání ve tmě

#1  29.10.2014 19:02   Jana28 žena   offline   její tréninkový deník
5249 3 fanoušci

Poraďte prosím, jsem začátečnice a celkem se bojím běhat po tmě. Vždycky když běžím kolem křoví nebo lesa, tak ve mě úplně škubne, když tam něco zašustí. jak to máte vy? Běháte po tmě? :-/

0
0
Nelze hodnotit

#2  29.10.2014 20:16   Robert Hanák muž   offline   jeho tréninkový deník
5047 3 fanoušci

Já běhám se sluchátky takže toho moc neslyším.Ale děvčata by potmě asi neměly moc riskovat ,možná ve dvou .Taky záleží odkud jsi .

0
0
Nelze hodnotit

#3  30.10.2014 08:15   mikop muž   offline   jeho tréninkový deník
2869 1 fanoušek

Pokud zeny behaji ve tme doporucil bych jim peprak do kapsy a pokud to jde tak bez sluchatek

0
0
Nelze hodnotit

#4  30.10.2014 15:31   Wilda muž   offline   jeho tréninkový deník
5259 0 fanoušků

>> mikop, 30. 10. 2014 08:15:10

Aby bez těch sluchátek neměly ještě větší strach :-) Ideální bude bez sluchátek, pepřák a k němu pejska nebo ještě lépe chlapa.

0
0
Nelze hodnotit

#5  31.10.2014 06:07   Stenly67 muž   offline   jeho tréninkový deník
5306 3 fanoušci

Včera jsem si šel zaběhat a trochu jsem neodhadl čas, už se celkem smrákalo. Běhám po lesní cestě a v takových tmavších zákoutích jsem měl tak trochu stísněný pocit. To není nějaký racionální strach z něčeho nebo někoho (kdo by taky strašil večer v lese), ale kdyby na mě vyštěkl nějaký pes nebo přeběhl nějaký divočák, tak si cvrknu do textilu ani nevím jak. Zpátky jsem to vzal městem a to už byl lepší pocit (paradoxně, protože tady toho číhá víc). Jinak běhání ve tmě má velmi zvláštní kouzlo. PS. Pepřák na psy mám sebou i ve dne.

Stáří sice neuteču, ale alespoň se o to pokusím.
0
0
Nelze hodnotit

#6  31.10.2014 10:09   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> Stenly67, 31. 10. 2014 06:07:21

Přesně tak, večer v lese nemám ani tak obavy z lidí jako ze psů. Často člověk potká velkého psa, lekne se, a pak až usmívajícího se páníčka :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#7  02.11.2014 20:17   KarolínaV žena   offline   její tréninkový deník
1162 2 fanoušci

Ve tmě teď běhám častěji než dřív, ale mám novou vychytávku, doženu všechny telefonáty, které jsem přes den s přáteli nestihla, mám sluchátka hands-free, vykecávám klidně hoďku a půl a přitom si dám 15kiláčků a nebojím se :)

0
0
Nelze hodnotit

#8  03.11.2014 15:54   undergroundchild žena   offline   její tréninkový deník
5032 2 fanoušci

Teď jsem začala běhat po setmění ale já mám super parťačku- labradorku :) Ta nikdy neřekne ne, a běží o sto šest :) Sice je neškodná, ale zastraší alespoň velikostí ;) Sluchátko mám v uchu jen jedno ať slyším cyklisty atd. :) Ale i tak mám někdy obavy běhat okolo lesa a podobně. Kdybych neměla Miu, tak sama asi nevyběhnu :)

In this world you can be what you want
0
0
Nelze hodnotit

#9  04.11.2014 10:52   Gampík muž   offline   jeho tréninkový deník
5273 1 fanoušek

Je neškodná, ale já myslím, že by v krizi zasáhla. Pes pozná, kdo je nepřítel :-)

0
0
Nelze hodnotit

#10  05.11.2014 18:26   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

Takhle........ já mám večer taky strach. prostě mám a nestydím se. Samozřejmě, že ho dokážu ovládat a nejedná se o panickou hrůzu, ale obavy tam jsou–kdo se nebojí, není normální :-) Pro holky doporučuju čelovku, kterou když namíříš votravovi do ksichtu (a stačí se vlastně jen podívat směrem k problému) , tak ho spolehlivě oslníš a celé dílo dokoná dávka z „pepřáku“ :-) Ale jak se už psalo výše, opravdový strach mám z neosvětlených cyklistůto je strašný nešvar, kdy ti blázni jedou bez světla nebo blikačky, která stojí u vjetnamce 50,– a myslí si, že když je na stezce, že se nemůže nic stát. Ještě pak nadává, když musí brzdit, aby mě nesetnulpřitom já jsem ověšenej blikačkama, jako stromeček o vánocích. A další věcívelice nebezpečnoujsou psi, nebo spíše jejich majitelé. Nejhorší je, když jde neosvětlenej majitel psa po pravé straně a po levé jde na vodítku pes. Vodítko je ve tmě natažený přes chodník a nebo stezku......... tomu se říká pakárna!!!

\\\"během ku zdraví\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#11  07.11.2014 10:19   undergroundchild žena   offline   její tréninkový deník
5032 2 fanoušci

>> Michal435, 05. 11. 2014 18:26:29

Cyklisti a psi jsou nebezpeční :) Já běhám se psem, ale ta už ví, že musí běžet po pravé straně u nohy :) Ale už se mi stalo dost krát, že ty vztekliny typu čivavy bez vodítek se po mě vyřítili a snažili se ulovit moje nohavice… A slova jeho majitele ,, Vždyť je malej a neškodnej" mě fascinují. Taky mám vždy sto chutí jím odvětit že moje labradorka si chce taky jenom ,,hrát,, když se po tom pinčlovi ožene ;)

Větší nervy mám ale z babiček :) Mám na ně štěstí- když běžím večer a nějaká babička jde před námi tak málem chytí infarkt:) Otočí se a vidí jak za ní běží nějaká tmavá postava s velkým psem a automaticky chytá kabelu do náručí :) Mě to mrzí ale asi bych se zachovala stejně :))

In this world you can be what you want
0
0
Nelze hodnotit

#12  07.11.2014 11:57   Belík muž   offline   jeho tréninkový deník
5425 0 fanoušků

>> undergroundchild, 07. 11. 2014 10:19:41

Pracuji na horské chatě v Orlických horách.Z práce a v zimě i do práce běhám po tmě,je to cca 7km lesem kde nepotkám ani živáčka.Sem tam jen nějakou srnku,jelena i divočáka.Moc si to užívám .

0
0
Nelze hodnotit

#13  07.11.2014 12:36   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> Jana28, 29. 10. 2014 19:02:59

Pokud běžíš v lese, tak myslím, že není čeho se bát. V 99% jsou tam jen srnky, ptáci, zajíci,… a ty zvuky dělají jen oni. Horší je, když běžíš po tmě někde přes sídliště, v parku apod. Tam bych byl opatrný. Je lepší mít výkonnou čelovku a posvítit si kamkoliv podle potřeby. A hlavně,– mít v pohotovosti u pasu pepřák.

Já se snažím po tmě vůbec neběhat, protože mě to nebaví. Ale pokud už musím, tak si aspoň vezmu čelovku a běžím mimo město.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#14  07.11.2014 12:44   Belík muž   offline   jeho tréninkový deník
5425 0 fanoušků

>> Radek Leszczynski, 07. 11. 2014 12:36:49

máš pravdu ,že je určitě bezpečněji v lese než běhat večer někde po sídlištích a parcích ve městě

0
0
Nelze hodnotit

#15  11.11.2014 07:08   Jakub Pavliska muž   offline   jeho tréninkový deník
2022 15 fanoušků

ahoj, běhání ve tmě má své kouzlo jak už to tu někdo psal, mám rád třeba závody které se konají za tmy ti běžci jak mají tčelovky je to super podívaná…ale k věci, začíná zima a slunce dlouho na obloze nevydrží, když příjdu z práce první si udělám veškerou práci co musím stihnout doma a pak až jdu na trénink takže už je tma, beru si sebou čelovku ať vidím kam vůbec šlapu :) jsem z města takže běhám po stezce kolem řeky ve městě, některé místa jsou osvětlená některá zase ne. Strach samozřejmě mám taky z okolí nikdy nevíte kdo může na vás vyskočit že. když jdu sám na trénink tak sluchátka beru určitě, běžím raději po kraji. Samozřejmě je lepší si najít svého sparing partnera a běhat večer ve dvou. BBFM a hlavně běhejte dále :)

www.facebook.com/bezvabehfrydekmistek
0
0
Nelze hodnotit

#16  11.11.2014 15:07   Zuzana* žena   offline   její tréninkový deník
5471 0 fanoušků

>> Jana28, 29. 10. 2014 19:02:59

Já běhám po tmě docela pravidelně a nikdy mě nenapadlo, že bych se měla bát. Jediné, z čeho mám občas obavy je, že sebou někde praštím (vzhledem k tomu, že jsem schopná zakopnout i za plného světla). Pobíhám v lesích a na zapadlých silnicích kolem naší vesnice a za celé dvě hodiny potkám několik srnek a jedno max. dvě auta. Vše je asi opravdu o místě. Ve městě bych asi tak klidná nebyla. A pokud se někdo boí, není nic jednoduššího, než se s někým domluvit. Dnes běhá spousta lidí.

0
0
Nelze hodnotit

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Sledujte BezvaBĚH

Odkazy

Oddíly / Kluby Bezva blogy Ostatní
AC Moravská Slavia Brno Mně snad jeblog! Český atletický svaz
ACES Team Karlovy Vary ČAU
AHA Vyškov zbynekk AIMS
AK Bohumín Kdyby není když EUROPEAN Athletics
AK Olymp Brno Káťa běhá.. IAAF Athletics
ARC Brno IAU
Atletický klub Kroměříž Německá termínovka
Atletika Olomouc Německý běžecký web
Atletika Poruba Biegajznami.pl (POL)
Atletika Prostějov Bieganie.pl (POL)
Atletika SSK Vítkovice Maratonypolskie.pl (POL)
Atletika Třinec Slovenské běžecké stránky
Běhy Zlín 42195.sk (SK)
BK Hodonín Extrémní závody
BK VZS ČČK Ostrava Ostatní blogy Athletics Canada
BK SAK Karviná BarborkaOnTheRun Cool Running
Iscarex – běhy do vrchu Couple – run Olympic.org
Kerteam Deníček Ječmínka Máselníka Runners World (USA)
Lašský běžecký klub Dědek Beskydský Runners World (GER)
Liga 100 Olomouc Harryho blog Runners World (ITA)
Liga 100 Ostrava Heathnotes Runners World (E)
MK Kladno Hustey Runners World (FRA)
MK Kopřivnice Jaromír's life on the run Runners World (NL / B)
MK Seitl Ostrava Koyamas family Runners World (SWE)
Marathon Plzeň Longrun Runners World (UK)
Maratonstav Úpice Luckyboy Track & Field (USA)
Olympia Bruntál Machyho mono-b-log WMA
SKOB Ostrava Nejen o zatracených lamp… WMRA
PAS Praha Pefo
Pepa Team Frýdek-Místek Peggy ZAHRANIČNÍ MARATONY
PIM Požírač bloguje Světové maratony I.
Rychlý holky ROBERT KRUPIČKA Světové maratony II.
Slavia Havířov s0cketky běžecký blog Světové maratony III.
SRI CHINMOY Sandhall Světové maratony IV.
SK Speed Brno Sportující VEFIS Světové maratony V.
STMSVS střední Morava Šnekovy zápisky Střední Evropa – termínovka
TJ Slezan Frýdek-Místek Štefanův běžníček Belgie – termínovka
TJ Sokol Opava Ultra DAO Chorvatsko – termínovka
USK Praha Ultrablog Pranjal Nizozemí – termínovka
VSK Universita Brno Ultra – mapo Rakousko – termínovka
X-AIR OSTRAVA Utahaná čtyřicítka Rusko – termínovka
AK Drnovice Vl001 blog Velká Británie – termínovka
AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště Wittyho svět Evropské horské ultra traily
Prajzský BK Kravaře Zápisky Aldamana STATISTIKA
Prague Runners Blog Peter Tichý (SVK)
Středomoravské sdružení vytrvalostních sportů Turkův blog
Jihočeský běžecký pohár Diego
TJ Jäkl Karviná 12HonzaDe
Atletika Humpolec Kam až mě nohy donesou
BK Ludgeřovice Než to zapomenu
Marek27
Czech Skyrunning Association
Pancha
Běh s holemi
Běžím životem
Zuzka Součková
Lenkyčlenky blog
Utíkej mami utíkej
Ondřej Velička
Radek Brunner
Petr Válek
Ultra půlmaratonec