Maraton za 100 dní. - Fórum - BezvaBĚH.cz
Založit blog Registrovat

Maraton za 100 dní.

#1  11.11.2014 16:49   Jana28 žena   offline   její tréninkový deník
5249 3 fanoušci

Chtěla bych se zeptat, kdysi vyšla kniha Jak uběhnout maraton za 100 dní. Není to nějak moc krátká doba? Dá se to zvádnout?

0
0
Nelze hodnotit

#2  11.11.2014 18:22   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

>> Jana28, 11. 11. 2014 16:49:56 Tak to jsem zvědav, kolik tady bude odpovědí a názorů :-) Já odpovím za sebe. Záleží na tom, jaký čas plánuješ a jaké máš ambice a kolik toho máš nasportováno-naběháno. Pokud tvá fotka nelže, vypadáš na sportovní typ a jistě se nějako hýbeš-sportuješ. Pak by ti mohlo třeba těch 100 dní stačit nato, abys dala maraton okolo 4:00 – 4:30 hod. A pokud zamakáš a třeba už nějakou dobu běháš a budeš se soustředit jen na maraton, tak to dáš i líp. V těch 100 dnech by to chtělo alespoň jednou týdně zkusit svižnou desítku + klasické „normální“ běhy a cca 5 volných delších a pomalejších běhů (35–38 km) v aerobním pásmu.

\\\"během ku zdraví\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#3  11.11.2014 21:58   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> Jana28, 11. 11. 2014 16:49:56

Záleží na tom, jakou máš sportovní minulost. Ikdyž si Miloše Škorpila moc vážím, tak já osobně bych do toho nešel. Na svůj první maraton jsem si troufl až po 20 letech běhání. Na takovou štreku je potřeba tělo dlouhodobě připravovat a to několik let! NE 3 měsíce ani půl roku nebo rok. Zdraví máme jen jedno.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#4  12.11.2014 13:37   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

Přesně jak říkáš Radku. Já jsem běžel svůj první maraton až po třech letech běhání. Dneska spousta běžců dokonce maratonem začínají a to je špatně. Nebo je hodně lidí kolem 20let a už chtějí běžet maraton. Nebo běhají teprve 3 měsíce a už koukají po půlmaratonu. Záleží určitě na tom jestli před tím sportoval jinak nebo nesportoval vůbec, a taky na tom zda má 70kg nebo 100.

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#5  12.11.2014 20:52   buckthebug muž   offline   jeho tréninkový deník
2432 11 fanoušků

>> Jana28, 11. 11. 2014 16:49:56

Ta knížka vyšla v době jakési „druhé maratonské osvěty“. Běh nebyl tak populární jako dnes, maraton bylo něco exotického. Běžný smrtelník by se nenechal zlákat nabídkou „Maraton za 18 měsíců tvrdé dřiny“. Proto vycházely podobné popularizační články (Lidovky) a takovéto knížky.

Neříkám, že je v ní něco extra špatně, ale je potřeba brát to se zdravým rozumem.

Ostatně, už tehdy jsme si z Miloše trochu utahovali, že 422 metrů denně dá opravdu každý… :)

6:47, to není zlý čásek na kilásek. Škoda že jsem běžel jen 300 metrů.
0
0
Nelze hodnotit

#6  12.11.2014 21:35   Duro42 muž   offline   jeho tréninkový deník
5477 0 fanoušků

Po roku rekreačného behania cca 2 x týždenne 7 km som to skúsil presne podľa tréningového plánu v knihe. Čas na maratóne 4:13:56. Bol to môj prvý maratón v živote a pri konci som mal pocit, že zomieram. Dnes po niekoľkých rokoch a zopár odbehnutých maratónoch sa mi to zdá príliš krátka príprava.

0
0
Nelze hodnotit

#7  13.11.2014 14:32   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> Duro42, 12. 11. 2014 21:35:36

Taky si myslím. Každý zdravý jedinec, který si aspoň trošku někdy tykal se sportem, to po pár měsících zvládne, ale otázkou je výsledek, že. Do jaké míry mu to ublíží, s jakými následky atd. Taky je rozdíl zaběhnout 4:13h nebo jít volně a dát maraton za 5:30h. Pak se budu chlubit v hospodě, že jsem zaběhl maraton, nikoho nebude zajímat za kolik, když se v tom nevyzná :-) Myslím si, že hodně neběžců maraton fascinuje, pak 3 měsíce potrénuje, zaběhne maraton v limitu a dál se běhání nevěnuje.

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#8  13.11.2014 17:59   Miloš Liška muž   offline   jeho tréninkový deník
2610 3 fanoušci

>> rejža, 12. 11. 2014 13:37:22

Chlapi možná si budete myslet, že jsem blázen, ale můj úplně první běh v životě byl maraton. Kamarád mě na jednom večírku ukecal, že poběží maraton a že bych mohl běžet s ním a já mu to tehdy slíbil. Když jsem druhý den ráno vystřízlivěl, tak jsem mu zavolal co je to za maraton a kdy to vlastně běžíme. Jeho odpověď mě málem omráčila, protože se jednalo o PIM (květen 2010) a byl začátek dubna !!! V té době mi bylo 38let. Jediný sport, který jsem provozoval byl fotbal, ale od cca33 let jsem žádný sport neprovozoval ! Byl jsem se tedy (bez jakýchkoliv informací o běhu) párkrát proběhnout a už při druhém tréninku jsem myslel, že domů ani nedojdu (tehdy jsem se pokoušel o soustavný běh na cca 10km). Celkem jsem před maratonem naběhal necelých cca 100km. Do závodu jsem nastoupil s obrovským respektem, už na 15km jsem si nechal obvázat levé bolavé koleno a na 25km jsem si nechal obvázat i pravé bolavé koleno. Na 32km jsem to chtěl bolestí vzdát, ale kamarád mě podržel. Bolest pomalu odeznívala a já maraton nakonec dokončil v čase 4:04:22 :D Na další závod jsem si troufnul až po 2 letech.

co mě nezabije, to mě posílí
0
0
Nelze hodnotit

#9  13.11.2014 20:57   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> Miloš Liška, 13. 11. 2014 17:59:19

My se na maraton díváme s respektem a hlavně chceme běhat ještě hodně hodně let. A o to by mělo jít především. Běháme pro zdraví. :-)

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#10  14.11.2014 09:50   greenland muž   offline   jeho tréninkový deník
5482 0 fanoušků

>> Radek Leszczynski, 13. 11. 2014 20:57:52

Dobrý deň. Ja som sa na maraton prihlásil,keď som vedel odklusať dve hodiny 3× týždenne.Aj keď som trénoval len 1,5roka,nebol to problém.Maraton nech si však behajú lentakí,ktorých to nenudí.Ja sa orientujem len na trate do 10km.Nerozlišu­jem,či asfalt,alebo terén.

0
0
Nelze hodnotit

#11  14.11.2014 14:21   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> greenland, 14. 11. 2014 09:50:33

Myslím, že jsi měl a máš dobrý přístup. Před maratonem je rozhodující, navyknout tělo na několika hodinové běhy. Jinak hrozí trvalé následky, což si málokdo připouští. A nemusí jít jen kolena, ale třeba i o páteř.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#12  14.11.2014 19:00   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

Já běhám 2 roky. Letos jsem zvažoval PIM a myslím, že bych ho uběhl ve zdraví pod 4 hodiny. Nakonec jsem ale od účasti ustoupil a jel se tam podívat jen jako divák. Prostě se mě to zdálo ještě stále brzo a to jsem v květnu běhal už rok a půl. Můj cíl je 3:30 a já věděl, že letos by se to nepodařilo a nebo ano, ale totálně bych se zrušil, což je kravina. Tak že jsem trénoval půlmaratony, což se vyplatilo. Příští rok už na PIM jdu a věřím, že se do 3:30 hod dostanu celkem v pohodě---a pokud to půjde, tak i níž. Tentokrát si už budu věřit, ale letos jsem si nevěřil. Maraton respektuju a přiznám se, že z něj mám i trošku strach. (a to jsem dal půlku za 1:28 před měsícem v Hradci) Ale ještě je dost času– 5,5 měsíce, abych se strachu zbavil a věděl, že jsem připraven. Běžet maraton z „ničeho“ je podle mě nesmysl. Kolik vidím vždy na půlmaratonech lidí, kteří si myslí, že když uběhnou v kuse 12–15 Km, tak 21 je už O.K. A po každé vidím ty mátožné jdoucí trosky, které jsou otrávené a zničené. A považte, že znám i lidi, co jsou zdeptaní po půlmaratonu, který běží přes dvě hodiny, ale uvažují o maratonu---to považuji za šílenství. Každý má asi jiné priority, ale pro mě neznamená účast na maratonu „jen se tam zúčastnit a polovinu ho ujít“....... já ho chci uběhnout, protože to je pro mě pravá podstata věci. A na to člověk musí mít tělo připravené.

\\\"během ku zdraví\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#13  14.11.2014 21:15   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> Michal435, 14. 11. 2014 19:00:49

Přesně tak. Mám dojem, že i na Košický maraton ses musel kdysi kvalifikovat s dobrým časem. Možná se mýlím, ale ten kdo neměl za 2:40h a lépe, neměl šanci se dostat na start. Každopádně je tady hodně vlivů vč. věku nebo i talentu. Nikolas Tsametis z Ostravy v padesáti letech uměl maraton za 2:30 a dokonce na maratonech vůbec nepil!!! Když se podíváš na jeho tréninkový deník, tak mu na tento čas stačilo běhat cca 400 km/měs., dokonce ani neběhal dlouhé běhy 30 a více km, běhal kolem 20 km, možná 25. Ale to byl prostě talent a navíc měl základy z mládí :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#14  15.11.2014 15:23   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

>> rejža, 14. 11. 2014 21:15:22 Jasně, pokud je někdo talent, tak má vlastně polovinu problémů za sebou---pokud se nezraní. Mám taky kamaráda, který nikdy maraton neběžel---ale je pravda, že měl spousty půlmaratonů a hodně-letou běžeckou minulost– a ve 40 letech dal v Košicích čas 2:44. V tréninku při tom uběhl asi 3× 33 Km a jinak trénoval klasicky, bez výraznějších úprav. Byl to jeho první maraton a jak říká, tak asi poslední. Prostě ho to dál neláká a jeho tratí je spíš desítka a půlka. Jinak ty tréninkové plány jsou dost individuální. Někomu to opravdu sedne a pomůže, jinému nikoliv. Já si třeba udělám jen takovou osnovu, kterou mám třeba nyní připravenou na PIM od nového roku. Konkrétní plány, kdy je naplánovaný každý den mě prostě nesedí a po pravdě…nedokážu se jich držet. Zkoušel jsem to třeba z časopisu Běhej , kde byl někdy v létě plán na půlmaraton za 1:30…což byl můj cíl. Toho plánu jsem se ale nedokázal držet a to ani omylem---prostě jsem to (přiznám se)nezvládal kolikrát fyzicky. Trénoval jsem tedy dle svého a na základě rad a zkušeností těch, co to již uběhli a z konkrétního plánu v časopisu jsem si vzal jen určité body. např. posledních 14 dnů před závodem a nebo zařazení počtu dlouhých volných běhů…zbytek jsem si běhal sám a výsledek jsem popsal výše. Tak že je to opravdu individuální.

\\\"během ku zdraví\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#15  12.12.2014 15:06   jell muž   offline   jeho tréninkový deník
5629 2 fanoušci

Ahoj, tak jak to tu pročítám tak nevím jestli jsem se neukvapil s tím přihlášením se na pražský maraton a neměl jsem ještě raději počkat… Běhám teprve rok a půl a před tím jsem akorát občas běžkoval a nebo bruslil. Jinak poslední dobou běhám cca 150 – 200 km měsíčně. (v létě to prokládám kolem) Párkrát jsem si dal delší výběh 25 – 30 km. (kopcům a terénu se nevyhýbám, dalo by se říci že spíše naopak :-) ) Zkusil sem i půlmaraton v Jihlavě v čase 1h:45minut. Krom toho mám za sebou pár desetikilometrových závodů. časy lehoučce pod 50 minut. Myslíte že je reálné pomýšlet na čas z pražského maratonu cca + – 4 hodiny?? Nebo bude rozumnější obětovat startovné a raděj to odložit?

0
0
Nelze hodnotit

#16  12.12.2014 16:16   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

>> jell, 12. 12. 2014 15:06:57 Záleží na tom, co si od toho slibuješ. Podle mě máš čas z půlmaratonu poměrně ideální na předpoklad, že bys mohl celý maraton do 4 hodin dát. Na víc běháš– jak tvrdíš – už rok a půl a za tu dobu máš nějaký základ a do PIMu stále ještě zbývá 4,5 měsíce. Když bys začínal od nuly, tak je to kravina, ale tohle je dle mého reálné. Podle mého by to chtělo zařadit ještě pár běhů okolo 35 Km –alespoň 4× + to samozřejmě proložit kratšími běhy. Jde o to, že půlmaraton uběhneš v pohodě a uběhneš i oněch 30 km, ale nevíš, co bude dál, protože vše začne okolo 35 Km. Je potřeba se naučit (a tělo připravit) na pomalý, ale dlouhý vytrvalý běh. Zvýšení kilometráže okolo 250 za měsíc by taky hodně pomohlo.

Jdi do toho, nejde přeci o čas ( i když trošku samozřejmě jo :-) ) , ale hlavně si to užít a každopádně budeš mít zkušenosti na další, tak že to rozhodně nebudou vyhozený prachy!!!!!!

\\\"během ku zdraví\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#17  12.12.2014 16:40   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> jell, 12. 12. 2014 15:06:57

Já myslím, že zrovna ty bys maraton mohl celkem v pohodě zvládnout, ikdyž nemáš úplně ideální běžeckou historii či přípravu. Do jara toho ještě jistě hodně naběháš a pod 4 hod. to dáš, pokud budeš mít desítku cca pod 48 min. a půlmaraton pod 1:45 h. Musíš si ale zvyknout běhat 35 km v požadovaném tempu a na asfaltu. Jinak hrozí, že třeba na 30 km tělo vypoví službu a budeš rád, že se nějak dostaneš do cíle.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#18  12.12.2014 19:18   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

No, já mám názor takový, že člověk by měl v přípravě na maraton běhat minimálně 300 km měsíčně. Samozřejmě se dá maraton zaběhnout i s menším objemem, ale výsledek pak za moc nestojí. Samozřejmě záleží zda si ho chce člověk užít nebo opravdu závodit. Já si obvykle užiju závod, když někde běžím desítku tréninkově na pohodu, ale já závody běhám vždycky na max. Užívám si to před závodem, kdy je kolem spousta kamarádů a hlavně po závodě, když to všechno probíráme. Já to prostě beru tak, že závod je soutěž, kde se závodí čili soutěží se soupeři a o nejlepší čas. Chápu ale běžce, kteří běží závod jen pro zážitek, mávají u toho, křičí a smějí se, někteří (hlavně na velkých maratonech) u toho i fotí fanoušky kolem trati a běžce, kteří běží kolem. Důležité prostě je, že se hýbou a dělají něco pro své zdraví :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#19  12.12.2014 20:30   jell muž   offline   jeho tréninkový deník
5629 2 fanoušci

>> rejža, 12. 12. 2014 19:18:02

díky za názory chlapi! Je vidět že už jste zkušený běžci a víte kde je zakopanej pes, protože ste přesně vystihli věci z kterých mám obavy :-) Já bydlim na Vysočině a tudíž můj běh často vypadá jak na horské dráze. Pořád do kopce a zas z kopce :-) a je fakt že kdyź mám v nohách přes 20 km tak kilometrový kopec už trochu cítim. Co se mnou udělá asfalt a rovina netušim. Podle toho co sem běžel ty delší běhy tak sem se citil docela dobre, akorát sem neměl nic k pití a už pak byla kapku žízeň. Teď sem koupil opasek s flaškama na pití tak snad to pomuže

0
0
Nelze hodnotit

#20  12.12.2014 20:48   jell muž   offline   jeho tréninkový deník
5629 2 fanoušci

>> jell, 12. 12. 2014 20:30:16

>> jell, 12. 12. 2014 20:30:16

co se týče času tak je mi jasný že rekordy lámat nebudu a je mi jedno esi to bude 3h 50min nebo 4h 10 min. Ale chci to uběhnout a ne ujít…

0
0
Nelze hodnotit

#21  12.12.2014 21:24   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> jell, 12. 12. 2014 20:30:16

Je velký rozdíl běžet např. 30 km v terénu v kopcích anebo na asfaltu a po rovině. Paradoxně je člověk víc rozsekaný po tom běhu na silnici, ikdyž běží kratší dobu. Na to je potřeba v přípravě na silniční maraton myslet!!! A aspoň poslední dva měsíce je potřeba se dostat na 300 km/měs., jak píše „rejža“.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#22  13.12.2014 17:52   Anry muž   offline   jeho tréninkový deník
799 8 fanoušků

já začal běhat ve 49 letech v září 2012 … svůj první půlmaraton (nanečisto-tréninkově) jsem zaběhl cca za dva měsíce … na jaře 2013 jsem si „dal“ svůj první půlmaraton v Brně a týden na to jsem byl v takové pohodě, že jsem si při normálním výběhu prodloužil běh až na oněch 42,2 km (na začátku běhu jsem s tím nepočítal, jen jsem si vyběhl a měl 2 tyčky a sedmičku pití) za 4:26 hod. … na další maraton nanečisto jsem se vydal v srpnu 2013 a to jsem již plánoval a vzal si běžeckou vestu s pitím, datle, nějaké gely atd. … čas jsem si vylepšil na nějakých 4:12 nebo tak nějak, už nevím přesně … no a pak jsem se rozhodl, že bych si k padesátinám nějaký ten maraton mohl dát naostro … původně to mělo být ve Stromovce, ale ta byla zrušena kvůli neopraveným sociálkám po záplavách … pak jsem uvažoval o Kladně, když mi poradil „tady rejža“ že bych si to mohl zaběhnout v Ostravě … přihlásil jsem se a na konci září 2013 (po roce běhání) jsem se do toho pustil a běžel svůj první maraton v čase 3:45 hod. … POVEDLO SE … u maratonu je důležité jak říká Radek, mít naběháno na tvrdým, bez toho to nejde … a běhat v tréninku delší pomalé běhy, aby si tělo zvyklo na dlouhou makačku a vědělo, že to bude trvat a bolet … pak si zvykne i hlava a to je to nejdůležitější … spousta lidí si myslí, že může začít v tempu svého dobrého půlmaratonu, ale to je těžký omyl … člověku pak dochází síly takovou rychlostí, že narazí do zdi a pak jsou v pasti … dobře rozvržené tempo je velmi, ne-li nejdůležitější základ úspěchu po vyběhnutí k zmíněnému cíli … od té doby jsem běžel za půl roku Prahu letos na jaře a pak na podzim v Košicích … takže za dva roky a tři měsíce mám tři maratony a dlouhé běhy mě zkrátka baví … v půli listopadu 2014 jsem si dal 24hodinovku ve Frant. Lázních ( 128 km ) a to byla další velká zkušenost … všem, kdo se na maraton vydají přeju hodně štěstí … toš tak :-) ..............>

Štěstí je vždy to, co za ně právě pokládáme
0
1
Nelze hodnotit

#23  13.12.2014 19:09   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

>> Anry, 13. 12. 2014 17:52:45 Jsi dobrej !!! Máš na to evidentně předpoklady, na ty dlouhý běhy. Může se na něco zeptat??? Je jasný, že maraton se nedá běžet půlmaratonským tempem........aspoň tedy v mém případě… otázka tedy zní, jak jsi rozbíhal maraton, resp. tu první půlku?? Třeba o 20–30 vteřin pomaleji, než klasický půlmaraton a nebo jsi držel standardní tempo celý maraton??? Protože každý tvrdí něco jiného a někdo to prostě napálí a pak postupně zpomaluje. Jiný drží stejné tempo v celém maratonu a jsou i tací, kteří první půlku běží tak nějáko kontrolovaně na cit a v té druhé naopak zrychlují. Byl bych rád, když by se k tomu vyjádřili pokud možno i ostatní.....díky.

\\\"během ku zdraví\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#24  13.12.2014 20:13   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> Michal435, 13. 12. 2014 19:09:58

Já jsem běhal půlmaraton v tempu 4:00 – 4:05 (1:25 h.) a maraton 4:05 – 4:10 (2:57 h.). Většinou jsme začínal tak, že z první řady napálím prvních 400 m, abych se vyhnul tlačenici a neztratil „drahocenné“ desítky vteřin. Pak běžím zadržovaně, ale přesto dost rychle. V II. půlce to držím, co to jde, ikdyž o pár vteřin na km přesto zpomaluju. Mám však rezervu z I. půlky, takže to tak nevadí.

Teď už ale silniční závody neběhám. Jdu směrem crossů, trailů, skymarathonů… apod., a tam je tempo a styl závodění úplně o něčem jiném.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#25  13.12.2014 20:53   Anry muž   offline   jeho tréninkový deník
799 8 fanoušků

no já nepatřím k tak rychlým běžcům jako Radek a už ani nikdy patřit nebudu, ale jinak já su ten, který se rozbíhá pomaleji a pak je schopen zrychlovat … nikdy bych nemohl běžet s vodičem, jejich tempo je hned od začátku konstantní a já bych se utavil a zničil … ale v průběhu závodu vodiče doběhnu a předběhnu … naposledy v Košicích jsem běže první půlku tempem cca 5:15–5:20/km a pak víc a víc přidával … poslední 2 km jsem běžel cca 4:38/km … jakmile si ustálím tempo, můžu začít zrychlovat – já se rozbíhám až tak na 10.-12. km … patřím mezi pomalu se rozbíhající, kteří postupně zrychlují … v Košicích jem v cíli měl pocit, že bych dal ještě deset ;-) … ale je pravda, že první půlku jsem běžel dost pomalu … a jinak to mám podobně jako Radek, že se začínám dívat víc na delší a trailové závody typu ŠUTR, MUM a pod. a horský maraton okolo Matterhornu Zermatt marathon, prakticky celý do kopce .............>

moje tempo v Košicích http://ruzne.anry.cz/MMM_Kosice.jpg

Štěstí je vždy to, co za ně právě pokládáme
0
0
Nelze hodnotit

#26  14.12.2014 16:25   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

>> Radek Leszczynski, 13. 12. 2014 20:13:22 Hmmm, tak to je na mě asi hodně rychlé :-) Já půlmaraton dokážu běžet v tempu okolo 4:10 – 4:15 (1,28hod.) , ale celý maraton bych asi takto nezvládl. Možná by mě hnal adrenalin a euforie ze závodu, ale to si nechávám spíš jen jako „k dobru“ na víc, než abych na to sázel. Osobně mám v plánu rozběhnout první půlku v tempu okolo 4:30 a i tu druhou se snažit držet stále aspoň pod 5 minut..... představa je 4:50 ????? Cílem je 3:20 – 3:30 celý maraton, ale jak říkám, nevím co se stane po 35 kilometru. Třeba včera jsem běžel 35 a největší trápení jsem měl mezi 23–25 km a pak už to bylo až do toho 35 O.k. Samozřejmě mám v plánu zařadit ještě delší běhy k 39 km. Teď se bavím o běhání tzv. na čas, protože bych asi neměl problém uběhnout 45 km za celý den, kdy chvilku jdeš, pak zase běžíš, pak si dáš sváču, zase běžíš atd., ale určitě bych měl problém vejít se do např. 3:45 hod a urvat to celé naráz. :-)

>> Anry, 13. 12. 2014 20:53:50 Tak máš to opravdu moc pěkně vyrovnané. Je vidět, že to tempo okolo 5:20 ti dobře sedí a vzhledem k tomu, že jsi na posledních kilometrech dokázal dokonce zrychlovat, tak pro tebe asi nebude problém běhat i ještě delší časy. Dokonce jsem koukal, že tě nepřepadla ani žádná výraznější krize. No, tak uvidím. Výše jsem napsal co mám v plánu na PIM a jednou z variant je i toto „ustálené“ tempo, jako to máš ty, jen jsem měl představu běžet to v tempu 4:50 celý závod od startu až po cíl. Tak uvidíme. Každému sedí něco jiného.

Jinak se přiznám, že extra dlouhé štreky o kterých píšete, mě moc nelákají. Ten maraton je pro mě koncová meta---tedy zatím :-) Co se mě opravdu líbí, tak to je spíš půlmaratonská trať.

\\\"během ku zdraví\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#27  14.12.2014 16:55   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> Michal435, 14. 12. 2014 16:25:22

Myslím, že podle toho co píšeš, tak v optimálních podmínkách to dáš za 3:10 – 3:15 h. Pokud bude teplo, vítr nebo prostě něco nesedne jak by mělo, zvládneš to za 3:20 – 3:30 h. Já jsem třeba svůj první maraton běžel za 3:07 h. a v tom roce jsem měl půlmaraton za 1:27 h. Možná mám o něco lepší vytrvalost (v té době jsem běhal asi 20 let) a tak stejné tempo udržím delší dobu, ale každý jsme jiný a klidně to za 3:15 h. zvládneš ikdyž běháš „jen“ 2 roky.

Co se týká těch dlouhých tratí, nemusí jít nutně jen o ultra traily 50 – 100 km. To já taky neběhám a životní maximum mám zatím skymarathon s převýšením 2800 m, 45 km a 5:15 hod. běhu. Víc prostě taky zatím běhat nechci. Tady jde hlavně o to, že běh v přírodě a v horách je celkově zdravější, příjemnější a hlavně zábavnější. Všechno je ale věcí vývoje a jednou k tomu možná taky dospěješ. Běžel jsem jen dva silniční maratony, abych si dokázal, že to zvládnu pod 3 hod., a víc už prostě nechci.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#28  14.12.2014 17:27   Anry muž   offline   jeho tréninkový deník
799 8 fanoušků

>> Michal435, 14. 12. 2014 16:25:22

ten kilák s želvou, to je čurání za keřem víc než minutu :-) … takže jsem si něco přes minutu maratonu doslova pr*chcal … :-D … krize nebyla a za posledních cca 3–4 km jsem předběhl okolo 100 běžců … +/- ............>

Štěstí je vždy to, co za ně právě pokládáme
0
0
Nelze hodnotit

#29  14.12.2014 17:53   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> Anry, 14. 12. 2014 17:27:36

:-D :-D

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#30  14.12.2014 18:13   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

>> Radek Leszczynski, 14. 12. 2014 16:55:11 Díky za podporu :-) Ono mě to dle různých tabulkových výpočtů opravdu vychází rovněž na čas okolo 3:10, ale já jsem realista a počítám jak s „čůráním“ na trati :-) , tak i s případnejma krizema a potížema. Proto jsem si dal čas – dle mého splnitelnej – a to je do 3:30. Když to bude rychlejší, budu nadšenej. Přeci jen, bude mi už dvaačtyřicet :-) Ten PIM jsem si vybral proto, protože jsem to chtěl a chci prostě zkusit na maratonu světového formátu, za což ten pražský pokládám. Možná ale, že to bude opravdu poslední maratonská „masovka“ , protože běhat mezi 10 tisíci lidmi je krapet vopruz a já už radši dávám přednost klidu a závodům s menší účastí. Třeba od příštího roku je maraton v Hradci Králové a ten je takový „rodinný“…nebo jak bych to řekl. prostě jen asi 2 tis. lidí na štafetách a půlmaratonu a 500 na maraton. A mám to kousek od baráku, poněvadž jsem z Pardubic. A třeba jednou opravdu budu volit klidný delší běh, např. přes Krkonoše a nebo jinou přírodou, jen tak na pohodu. Jinak těch 45 Km není sice takový šílený ultra, ale to převýšení…!!!!! To už je celkem pakárna. :-)

>> Anry, 14. 12. 2014 17:27:36 Jasný :-) S čůráním počítám a to druhý mě doufám nepotká :-) Znám jednoho kamaráda a ten čůrá za běhu. Když jsem se ho ptal, jak to dělá, že se nepočůrá, tak prej trošku zpomalí a normálně čůrá....... já to nechápu. Za prvé si nedokážu představit, že bych se obnažoval někde na trati :-) a za druhý bych se dozajista poch…al :-) Ale on mi tvrdil, že prej to mám zkusit a že je to normální........... já radši obětuju tu jednu minutu, protože na mém výkonu to jistě znát nebude :-)

PS: to je téma :-) :-) :-) Ale je dobrý rozebrat všechno !

\\\"během ku zdraví\\\"
0
0
Nelze hodnotit
Nalezené položky: 330 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Sledujte BezvaBĚH

Odkazy

Oddíly / Kluby Bezva blogy Ostatní
AC Moravská Slavia Brno Mně snad jeblog! Český atletický svaz
ACES Team Karlovy Vary ČAU
AHA Vyškov zbynekk AIMS
AK Bohumín Kdyby není když EUROPEAN Athletics
AK Olymp Brno Káťa běhá.. IAAF Athletics
ARC Brno IAU
Atletický klub Kroměříž Německá termínovka
Atletika Olomouc Německý běžecký web
Atletika Poruba Biegajznami.pl (POL)
Atletika Prostějov Bieganie.pl (POL)
Atletika SSK Vítkovice Maratonypolskie.pl (POL)
Atletika Třinec Slovenské běžecké stránky
Běhy Zlín 42195.sk (SK)
BK Hodonín Extrémní závody
BK VZS ČČK Ostrava Ostatní blogy Athletics Canada
BK SAK Karviná BarborkaOnTheRun Cool Running
Iscarex – běhy do vrchu Couple – run Olympic.org
Kerteam Deníček Ječmínka Máselníka Runners World (USA)
Lašský běžecký klub Dědek Beskydský Runners World (GER)
Liga 100 Olomouc Harryho blog Runners World (ITA)
Liga 100 Ostrava Heathnotes Runners World (E)
MK Kladno Hustey Runners World (FRA)
MK Kopřivnice Jaromír's life on the run Runners World (NL / B)
MK Seitl Ostrava Koyamas family Runners World (SWE)
Marathon Plzeň Longrun Runners World (UK)
Maratonstav Úpice Luckyboy Track & Field (USA)
Olympia Bruntál Machyho mono-b-log WMA
SKOB Ostrava Nejen o zatracených lamp… WMRA
PAS Praha Pefo
Pepa Team Frýdek-Místek Peggy ZAHRANIČNÍ MARATONY
PIM Požírač bloguje Světové maratony I.
Rychlý holky ROBERT KRUPIČKA Světové maratony II.
Slavia Havířov s0cketky běžecký blog Světové maratony III.
SRI CHINMOY Sandhall Světové maratony IV.
SK Speed Brno Sportující VEFIS Světové maratony V.
STMSVS střední Morava Šnekovy zápisky Střední Evropa – termínovka
TJ Slezan Frýdek-Místek Štefanův běžníček Belgie – termínovka
TJ Sokol Opava Ultra DAO Chorvatsko – termínovka
USK Praha Ultrablog Pranjal Nizozemí – termínovka
VSK Universita Brno Ultra – mapo Rakousko – termínovka
X-AIR OSTRAVA Utahaná čtyřicítka Rusko – termínovka
AK Drnovice Vl001 blog Velká Británie – termínovka
AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště Wittyho svět Evropské horské ultra traily
Prajzský BK Kravaře Zápisky Aldamana STATISTIKA
Prague Runners Blog Peter Tichý (SVK)
Středomoravské sdružení vytrvalostních sportů Turkův blog
Jihočeský běžecký pohár Diego
TJ Jäkl Karviná 12HonzaDe
Atletika Humpolec Kam až mě nohy donesou
BK Ludgeřovice Než to zapomenu
Marek27
Czech Skyrunning Association
Pancha
Běh s holemi
Běžím životem
Zuzka Součková
Lenkyčlenky blog
Utíkej mami utíkej
Ondřej Velička
Radek Brunner
Petr Válek
Ultra půlmaratonec