Maraton za 100 dní. - Fórum - BezvaBĚH.cz
Založit blog Registrovat

Maraton za 100 dní.

#301  07.01.2016 13:05   jell muž   offline   jeho tréninkový deník
5629 2 fanoušci

Ahoj! vše nejlepší do nového roku! Jak se daří, jak to běhá, co nového? :-)

0
0
Nelze hodnotit

#302  07.01.2016 13:05   jell muž   offline   jeho tréninkový deník
5629 2 fanoušci

Ahoj! vše nejlepší do nového roku! Jak se daří, jak to běhá, co nového? :-)

0
0
Nelze hodnotit

#303  07.01.2016 13:05   jell muž   offline   jeho tréninkový deník
5629 2 fanoušci

Ahoj! vše nejlepší do nového roku! Jak se daří, jak to běhá, co nového? :-)

0
0
Nelze hodnotit

#304  07.01.2016 18:04   jell muž   offline   jeho tréninkový deník
5629 2 fanoušci

omlouvám se za to zakydání jednim příspěvkem, holt dotykový telefon ještě nemám tak vychytaný :-)

0
1
Nelze hodnotit

#305  07.01.2016 18:24   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> jell, 07. 01. 2016 13:05:13

Raději pozdravit 9×, než ani jednou ;-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#306  08.01.2016 16:35   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

>> rejža, 07. 01. 2016 18:24:22 Tobě rovněž ahoj v novém roce, stejně jako všem dalším. Už jsem si říkal, kdy se tahle ´„stará“ otázka opět otevře.. No a už je to tady. Pravdou je, že od nového roku je už nejvyšší čas začít na maraton v Praze (PIM) trénovat. Zrovna zítra plánuji první letošní běh přes 30 km a do toho v týdnu rychlejší tempovky. Letošní cíl pro maraton mám pod 3:10 ............... tak uvidíme ;-)

\\\"během ku zdraví\\\"
0
1
Nelze hodnotit

#307  09.01.2016 19:40   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> Michal435, 08. 01. 2016 16:35:28

Tak to už je hodně pěkný čas :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
1
Nelze hodnotit

#308  10.01.2016 14:56   jell muž   offline   jeho tréninkový deník
5629 2 fanoušci

3:10 to už je safra dobrej čas :-) Ale věřím že ty to zvládneš. Trénuješ poctivě a když se to srovná s tim časem co si měl v Hradci tak to není zas takový skok. Já měl po Hradci takových 14 dní pauzu, jen jsem asi 2 x vyběhl na 5 km a jeden závod, kde mi to vůbec neběželo. Od listopadu do konce roku jsem pak naběhal nějakých 600 km v celkem pohodovém tempu. Každý víkend jeden běh přes 20 km a kolem Vánoc zase nějaké 5 denní volno proložené Štědrodenním výklusem :-) Po novém roce jsem se do toho zas pustil a také jsem včera dal první 30km běh. Jinak zatím běhám relativně pomalu a jen jednou v týdnu když je méně času a běžím třeba 12 km tak si dám třeba 2 na rozběh 8 rychleji a zas 2 výklus. Postupem času chci těch rychlých běhů víc a sem tam nějaký interval. Můj cíl na PIM je se zlepšit a tajně doufám že půjdu pod 3:30.

Tak ať to běhá!!!

0
1
Nelze hodnotit

#309  10.01.2016 19:34   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

>> rejža, 09. 01. 2016 19:40:44 ...... díky...... :-)

>> jell, 10. 01. 2016 14:56:12 Uvidíme, ono se posunout o ty cca 4 minuty je dost těžký :-) PIM bude ale zase velkolepá akce a at se to podaří, nebo nepodaří, zážitek to bude jistojistě. Ale samozřejmě, že udělám všechno proto, aby se to podařilo. Já jsem si dával v listopadu asi 20 dnů volno. Byla to veliká chyba, protože pak jsem se do toho měsíc dostával. Ne že bych nedokázal běžet, ale uběhl jsem třeba 12 Km v tempu 5:10 a byl jsem normálně vyřízenej. Přitom v říjnu jsem v tréninku běžel 35 Km v tempu 4:50 a byl jsem v pohodě. Prostě těch 20 dnů bylo moc. Příště si dám 14–to bude stačit. Nyní už jsem ale zase zpátky a pomalu začínám nabírat jak objemy, tak rychlost. Zatím jsem přihlášen na Pečeckou desítku. desítku do HK a Vinařskej půlmaraton, což bude poslední prověrka. Uvidíme, jak to letos půjde. Já myslím, že ty máš taky dobře našlápnuto a běžet PIM v tempu 5 min/km bys měl dát. To je na výsledný čas 3:30. Záleží samozřejmě na počasí a jak to celé sedne, ale ta atmosféra v Praze nás snad poženu ku předu :-)

\\\"během ku zdraví\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#310  16.01.2016 15:31   jell muž   offline   jeho tréninkový deník
5629 2 fanoušci

Jo říká se že pauza by měla být těch 14 dní. Ale mluvil sem na podzim s klukem, co už běhá léta a říkal, že na podzim neběhá rovný měsíc. Že třeba 14 dní nedělá vůbec nic a tím že si odpočine fyzicky i psychicky a dalších 14 dní, že si jde třeba 2 týdně zaplavat a dvakrát do posilovny na rotoped. V prosinci se rozběhává a pak v lednu mastí kilometry co to dá:-) Holt každý má ozkoušenou nějakou svou metodu. :-) Ty si říkal že ti seděli víc ty Ridery 17 než ty 18 ky že jo? Já právě zas přemýšlím už pomalu o botech a zatím převažuje, že zůstanu věrný značce i typu :-)

0
0
Nelze hodnotit

#311  16.01.2016 17:49   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

>> jell, 16. 01. 2016 15:31:38 Já jsem udělal s tím odpočinkem tu chybu, že jsem 18 dní nedělal vůbec nic. To byla veliká chyba, kterou už neudělám. tento rok plánuji jen 14 dnů oddech a hlavně to budu prokládat třeba kolem, bruslema–pokud budou podmínky, případně jinejma aktivitama, protože jsem si uvědomil, jak tělo za velice krátkou chvilku zatuhne. Ono ne že by to neběželo, ale nemohl jsem se dostat do té rychlosti.

Co se týká bot, tak já jsem zkoušel už několik typů a modelů – Brooksy, Inov-8, Mizuno Conect, Mizuno Sayonary. O těch Brooksech Glycerinách jsem už psal — ty jsem koupil vloni na PIM a když jsem je testoval v tréninku, tak prvních 12 Km paráda a pak po 30 Km puchýře jako padesátikoruna na obou nohách. Na víc se mě zadají zase až moc houbovatý. Dneska je mám jen na chození :-) Vrátil jsem se tedy zpět k Mizunum-Riderům. Ty Ridery jsem zkoušel 16 — to byla bota bačkorovitá, pak 17– ty jsem měl celkem 3 páry a nyní mám 3 páry 18-ctek a z toho jeden už oběhaný. Za nejlepší ale považuju ty 17 !!! Konkrétně žluté barvy. Já nevím čím to je, ale ta jarní kolekce, kdy jsem kupoval ty žlutý, tak ta byla dle mého trošku jiná---lepší. Pak jsem měl ty 17-ctky ještě bílé a fialové-jako máš ty, a taky OK, ale prostě ty žlutý byly dle mého nejlepší!!! To samé vidím a cítím i u těch 18-ctek. První (jarní) model v modré barvě, byl super a běžel jsem v nich PIM. Nyní mám červený a ty mě připadají takové jakoby tvrdší, nebo jak bych to řekl. Ale třeba jde jen o můj pocit???????? V těch červených běhám nyní a šel jsem v nich ti ten maraton v HK–jak jsi tam byl taky a v podstatě OK. Jen mě prostě připadá, že mě v nich trošku bolí celkově nohy což třeba v těch žlutých Riderech 17 ne. Tak že takto bych to viděl. V současnosti jen s hrůzou čekám, kam až Mizuno ty Ridery posune v těch změnách a jestli to bude ku prospěchu věci?????? Osobně jsem pokukoval po Mizuno Ultimách, ale tam mě trošku vadí ta hmotnost ?? Možná ale řeším kraviny :-)

\\\"během ku zdraví\\\"
0
1
Nelze hodnotit

#312  23.01.2016 16:01   jell muž   offline   jeho tréninkový deník
5629 2 fanoušci

Jo asi zůstanu u těch Rider 17. Ale už je pomalu začnu objednávat, protože loni co si pamatuju, tak to byl docela problém je na internetu chytit. Hlavně ve velikosti 44,5 to bylo docela obtížné. Jinak klasicky teď v lednu běhám docela dost. K dnešnímu dni už mám na kontě nějakých 340 kilometrů, takže i přes plánovaný lehčí příští týden asi dám poprvé v životě 400 km za měsíc. :-) Dnes 28 kilometrů v chumelenici a ve sněhu, takže trochu bolej nohy. Chtěl jsem už taky začít intervaly, ale vzhledem k tomu že v mrazech mívám problémy s průduškama, tak jsem běhal objemově. Ale hned jak se oteplí, tak už půjdu i do rychlejších běhů.

0
1
Nelze hodnotit

#313  23.01.2016 17:53   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> Michal435, 16. 01. 2016 17:49:24

Měl jsem Ridery 16, naběhal jsem v nich 2000 km. Nejlepší boty co jsem kdy měl :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#314  23.01.2016 18:58   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

>> jell, 23. 01. 2016 16:01:41 Týýý jo, to jsi tedy fakt makan!!!! Na součet kilometrů za leden je ještě trošku brzo, ale já předpokládám, že budu mít okolo 350 Km. Nechci to zase zbytečně moc šponovat, aby později nedošlo k nějakému zranění a celá příprava v pr…li. Myslím, že naběhat okolo 350–400 Km měs. je tak nějako OK v přípravě na maraton. Je to samozřejmě individuální, ale pro nás hobíky si myslím, že je to až-až :-) Jinak dneska také delší běh 30 Km. Ráno –10 st. a následná chumelenice mě trošku brala chuť a v jednu chvíli jsem si už myslel, že se na to vyprdnu a zabalím to na 25–26 Km, ale nakonec jsem byl silnější, než hlava :-) Tomu odpovídalo i „unavené“ tempo 5:10 /km. Normálně to dávám okolo 4:50. Možná za to ale mohl včerejší běh na cca 15 Km v tempu 4:45??? Tempovky se snažím taky zapojovat alespoň 2× v týdnu. Snažím se buď běhat kilometrové úseky v tempu 3:50/Km a nebo dávám tempový běh na 10 Km za 42–43 min. Nebaví mě to, ale je to nutný :-)

\\\"během ku zdraví\\\"
0
1
Nelze hodnotit

#315  23.01.2016 19:03   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

>> rejža, 23. 01. 2016 17:53:48 Já jsem je měl taky---jeden z posledních modelů. Nešlo o špatný boty, ale já jsem z nich byl unavenej–to e to správný slovo. Zdálo se mi totiž, že jsou takový jakoby moc měkký a třeba prvních cca 50km jsem měl pocit, že když došlápnu, tak se mi noha jakoby trošku pohne---jak byla bota celkově měkká. Na víc se jednalo o poměrně těžkou botu!!! Opakuji, že vzpomínám, jak jsem „přesedlal“ z těch Riderů 16 na Ridery 17 a běžel v nich celkem náročnej půlmaraton v Nasavrkách a ty „sedmnáctky“ mě sami nesly tou zvlněnou kopcovitou tratí :-) Opravdu, já beru ty Ridery 17 jako jedny z nejpodařenějších bot a jestli je někde seženu v čísle UK 10 (EUR 44,5), tak je hned beru.....tak že když by někdo věděl........­...????

\\\"během ku zdraví\\\"
0
1
Nelze hodnotit

#316  31.01.2016 15:34   jell muž   offline   jeho tréninkový deník
5629 2 fanoušci

No já to schválně teď v lednu trošku napálil co se těch kilometrů týče. Jako každý rok s příchodem jara už nemám tolik času a bohužel to musim dělat takhle, že nejvíc kilometrů naběhám v zimě a pak už jen podle toho co mi čas dovolí… Samozřejmě ideální by asi bylo to pěkně stupňovat směrem k maratonu, ale holt si nemůžu dovolit (a ani nechci) kvůli běhání upozadit jiné věci. Pořád to mám jen jako koníček. Tedˇ sem dal 400 kiláků, ale do maratonu už zase budu běhat klasicky 250 až 350 za měsíc. Kde ty vlastně nejčastěji běháš? Vím že si psal něco o cyklostezce. Já si tohle dělám hodně pestrý. Mám snad 5 stálejších tras o různé délce, různém profilu i terénu. A ty běhám obouma směry. Plus někdy běžím jen tak kam mě nohy nesou a pak mě baví si na mapách změřit, kudy a jak daleko sem vlastně běžel :-) Ale na maraton je asi lepší běhat asfalt a rovinu… Holt nejsem ideální prototyp maratonce :-) Co se těch bot týče, tak bych chtěl taky ty Ridery 17, ale pořád si ještě zahrávám s myšlenkou že bych zkusil ty Rider 18. Spíš ze zvědavosti jak by mi sedly a co sem koukal na internetu tak musím říct že i dizajnově se mi tam některé kousky líbily. Snad o tolik „horší“ být nemohou ne? :-)

0
0
Nelze hodnotit

#317  31.01.2016 17:13   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

>> jell, 31. 01. 2016 15:34:26 Nejdřív k těm Riderům 18. Oni samozřejmě nejsou horší!!!!! Jen mi připadají trošičku jakoby tvrdší – ale opravdu jen trošičku!!!! Už jsem v nich ale běžel 2 maratony a několik běhů přes 30km, tak že bát se jich rozhodně nemusíš. Já jsem si objednal nyní Ultimy 8 , které jsou ještě měkčí a trošku těžší a ty si budu brát jen na delší běhy – jinak u mě samozřejmě vedou Ridery na celém čáře a mám nyní dvoje 18-ctky. Běž do nich!!!!! Tento měsíc mám na kontě celkem 370 Km –nebo spíš 368, abych byl přesný. Snažím se zaměřovat na kvalitní tréninkové běhy. Poslední dobou se mi totiž začalo zdát, že takové ty běhy, které nejsou ani rychlé, ani pomalé, mi nedávají nic. Tedy se snažím buď běžet dlouhou trasu 30 a více KM v tempu třeba okolo 5 min a nebo běžím desítku za 4:10–4:15/Km – případně rychleji — to mě posouvá. Ale dát si třeba 12 km v tempu 5:10 je u mě o ničem. A k trasám. U nás v Pardubicích je to jedna veliká placka s nejvyšším bodem Kuňetickou horou 300m. Ta je ale cca 8–9 km daleko, tak že tam doběhnout a dát si ji třeba 4–5× po sobě, tak nebudeš mít sílu na cestu zpět–jedině tam dojet na kole a nebo autem a zaměřit se přímo jen na ty kopečky. Klasicky ale běhám především po stezce podél Labe a to buď směren na východ a nebo na západ ;-) — více možností tam není. Dá se ale seběhnout ze stezky a běžet mezi polem a po přírodních stezkách. Také občas vyjedeme směrem na Slatiňany, což je asi 25min. jízdy a tam už začínají Železné hory a tam máme pěkné stezky v lese, kde jsou i celkem slušné kopečky. Běhá se tam mimo jiné Cena Monaca – známý to závod. Tak že já jsem opravdu spíš „rovinář“ .

\\\"během ku zdraví\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#318  07.02.2016 15:57   jell muž   offline   jeho tréninkový deník
5629 2 fanoušci

No půjdu asi do těch Rider 18. Já ty Ultimy používám taky jako tréninkový boty. Nejsou špatný. Jsou pěkně měkký ale ne zas tak aby to „překáželo“. Největší rozdíl je asi v tvém a mém tempu tréninku. Já třeba když běžim 35 km tak mi to trvá skoro 3,5 h..... A to se neflákám a chci běžet. Ale pak přijde třeba kilometrový kopec a ten mi úplně rozhodí tempo. Na rovině bych to asi taky zvládal rychleji. Ono bych to zvládl asi i v těch kopcích, ale byl bych úplně rozsekanej :-) Loni jsem z toho měl strach, ale pak jsem si vyzkoušel na pražském půlmaratonu, že na rovině jsem v závodě schopnej běžet o hodně rychleji a ani se u toho tolik nenatrápim, takže už to letos tolik neřešim. Už taky dávám dvakrát týdně něco rychlejšího. Buď svižnou 10, nebo fartlek a nebo rovinky.

0
0
Nelze hodnotit

#319  08.02.2016 18:37   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

>> jell, 07. 02. 2016 15:57:16 Také bych chtěl ty Ultimy na tréninky. Za tímto účelem jsem je objednal. Jinak v tom tréninku je asi tak nějáko jedno, v jakém tempu běžíš---tedy myšleno obrazně z ohledem na předpokládaný výkon v závodě. Obecně se říká, že by jsi měl běžet tak o minutu pomaleji v tréninku. Pokud máš na víc na trase kopečky, tak je trénink ne jen kvalitnější, ale samozřejmě že i delší–to je jasný. Já budu muset za kopečkama zajet---už to vidím, že je to nutný :-) Kopce člověka dost posunou!! Praha je na rovině a tedy je jasný, že se poběží rychleji---i s předpokladem adrenalinového „nášupu“ na startu :-)

\\\"během ku zdraví\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#320  17.04.2016 14:31   matin54 muž   offline   jeho tréninkový deník
3936 1 fanoušek

Zdravím borci, nevím, jestli je tohle téma ještě aktuální, ale za optání nic nedám.. Od roku 2014 pravidelněji běhám, přičemž letos do běhu vkládám ještě více úsilí. V září se chystám na svůj první maraton (ve 22 letech – není to moc brzo?), který bych chtěl zvládnout v čase okolo 3 hodin. Co se přípravy týče, přibližně do konce února jsem se snažil běhat především na aerobní vytrvalost, měsíčně to mohlo dát takových 280 km. Nyní se postupně chci dostat k tréninku tempa, na kterém je ještě třeba zapracovat. Nejlepší půlmaraton jsem zaběhl asi 2 týdny zpět pod 1:30, ale říkám si, že je ještě dost času na zlepšení do září. Myslíte, že je čas okolo 3 hodin reálný a neměl bych s maratony začít později?

Díky za reakce ;)

0
0
Nelze hodnotit

#321  17.04.2016 17:30   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

>> matin54, 17. 04. 2016 14:31:55 22 let je tak na hranici. Podle mě bys to mohl zkusit, ale nešel bych vyloženě na nějaký super výkon a nehonil bych čas — spíš zkušenosti :-) . Soustředil bych se na rychlost v desítkách a půlmaratonech. Maraton tady je a bude i za dalších X let, tak že není kam spěchat — naopak, je potřeba do něj dozrát, aby jsi si to hned na poprvé neznechutil. Co se týká té kilometráže, tak 280 je málo a doporučil bych tak okolo 90 km týdně, což je měsíčně cca 350 Km min. Vyplatí se trénovat tak 4 měsíce před maratonem – což je vlastně už skoro nyní, pokud to chceš běžet v září. Maraton není ani tak o rychlosti, jako o výdrži. Tedy bych se spíš zaměřil na delší běhy okolo 35 Km každých 14 dnů v klidnějším tempu. Pokud můžu mluvit za sebe tak jsem tyhle vzdálenosti běhal v tempu cca 5:10– 5:20 / Km. (později i zkusmo 4:50, ale to je zbytečný) V těch půlmaratonech, kterých bych doporučil víc, si otestuješ tempo na maraton (předpokládej, že maraton poběžíš o cca 20–30 vteřin na Km pomaleji), tak i další věci, včetně občerstvování, ale i třeba bot, ponožek, věcí na sebe atd. Na to jsou ty půlmaratony dobrý. A naposledy k tomu času. Když bych to bral podle sebe, tak v době kdy jsem uběhl v pohodě půlmaraton za 1:29 (osobák jsem měl dokonce ještě o minutu lepší) , tak jsem dal maraton (tehdy svůj první) za 3:21 a běžel jsem ho tempem o cca 30 vteřin na Km pomalejším, než půlku, tedy 4:45/km. V té době jsem měl za sebou asi 5–6 půlmaratonů a běhal jsem 2,5 roku. Já jsem ale o 20 let starší, tak že nemůžu mluvit za tebe. Nevím co to je „okolo 3 hodin“--- jestli 2:58 a nebo 3:03 a nebo 3:12…to vše je okolo 3 hodin. Každopádně na 3 hodiny to asi nebudeš dávat. Ber to ale jen jako můj osobní názor. A ještě jedna věc k tempu. Při maratonu je dobré mít „svoje“ tempo. Říci si třeba, že poběžíš na čas např. 3:10. To znamená držet tvrdošíjně tempo 4:30 a moc s tím nehýbat. Nenechat se strhnout, protože ono ti bude prvních cca 12 km připadat, že letíš, ale po 35 Km ti dojde. To chce mít ale vyzkoušení z půlky. Půlmaraton ti ledasco odpustí, ale maraton, ten už ne!!!!! Každopádně držím palce!!

\\\"během ku zdraví\\\"
0
1
Nelze hodnotit

#322  17.04.2016 19:55   matin54 muž   offline   jeho tréninkový deník
3936 1 fanoušek

>> Michal435, 17. 04. 2016 17:30:24

Děkuju za info. Co se té kilometráže týče, měl bych ji dodržovat i v týdnech, kdy se soustředím spíše na tempo než na vytrvalost? Jinak těch 35 km jednou za dva týdny zní rozumně, zkusím to aplikovat :) Každopádně se je snažím běhat spíše tak na pohodu, nesnažím se to hnát. Hodně lidí z mého okolí mi k tomu maratonu říká, že na to mám ještě příliš mladé klouby a mohlo by dojít k jejich poškození, nicméně tyto argumenty jsou podle mě relativní a dle mého názoru jdou snadno vyvrátit i potvrdit (Kdo nechce, hledá důvody, kdo chce, hledá způsoby). V červnu mě čeká ještě půlmaraton v Olomouci a podle tamního času si stanovím cíl na maraton. Těch půlmaratonů mám za sebou taky 6. Na tréninzích běhávám distance 16–23 km; když si jdu vyklusat tak třeba jen 10–13 km.

0
1
Nelze hodnotit

#323  18.04.2016 01:09   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> matin54, 17. 04. 2016 19:55:37

Na maraton máš čas, ale pokud tě láká moc, tak si ho klidně zaběhni. Půlmaraton bys měl dát pod 1:25h, abys dal maraton pod 3. Navíc první maraton zaběhne 95% běžců hůře, než plánuje. To proto, že nemají zkušenosti a většinou přepálí. To byl samozřejmě i můj případ :-) Člověk je přemotivovaný a prvních deset kiláků ti připadá strašně pomalých. To co na začátku takzvaně získáš, tak na konci dvakrát ztratíš, někdy i víc. Takže první maraton bych na tvém místě běžel „na pohodu“ a pak se uvidí. Rozběhl bych ho na 1:40 h na půlku a pak uvidíš jestli máš na to zrychlit. Lepší je negative split a dobrý pocit v cíli z času 3:15, než jít první půlku za 1:30 a pak skapat a doběhnout nebo dojít za 3:30 nebo hůře. Neber to ale jako dogma, ale jen jako můj názor. Můj osobák je podprůměrných 3:36, což je výkon turisty nikoliv běžce :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#324  18.04.2016 13:46   matin54 muž   offline   jeho tréninkový deník
3936 1 fanoušek

>> rejža, 18. 04. 2016 01:09:51

3:36 není vůbec špatný čas podle mě :) s tou půlkou a celým maratonem..právě v Olomouci chci zkusit běžet na 1:25, možná i rychleji, co mi tělo dovolí, následně v září povolit v tempu tak abych to zkusil k těm 3 hodinám (pod 3:00 by to bylo skvělé). Momentálně většinou spíše závody běhávám postupným zrychlováním, (první desítka 4:20/km, druhá 4:10/km). Té motivace se celkem bojím, momentálně jí mám možná i více, než je zdrávo, tak to nechci přepálit.

0
0
Nelze hodnotit

#325  18.04.2016 20:05   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

>> matin54, 17. 04. 2016 19:55:37 On už ti vlastně i částečně odpověděl i REJŽA a v podstatě potvrdil i to, co jsem psal už výše. Tak že já jen odpovím na tvou přímou otázku o těch dlouhých bězích a rychlostních bězích. Já osobně trénuji tak, že každých 14 dnů zařazuji běh na 33–35 Km v tempu okolo 5min/km a druhý den zařazuji cca 14 Km v tempu maratonu, které chci běžet, tedy 4:30. Zbytek dnů běhám dle pocitů a potřeb a chuti, ale ve čtvrtek dávám rychlou, tempovou desítku, kterou jdu v tempu 4:10. Tento jeden tempový běh týdně mě stačí k udržení rychlosti, která při maratonu není zase až tam podstatná. Co ale je podstatný, tak to jsou ty dlouhý běhy. Tělo si na to musí zvyknout. Popsal jsem ti svůj vlastní trénink, kdy trénuji na čas okolo 3:10 (pokud to bude míň budu rád :-) ) Ty by sis měl dát v klidu a na pohodu svůj první delší běh, kdy by jsi nehonil čas, a jen na pohodu běžel dle pocitů. Podle toho by jsi to pak směroval. Opět dodávám, že hodně ti pomůžou ty pulmaratony a ten Olomouckej ti taky hodně napoví. Pochopitelně, že nemusíš hned běžet 35 Km, ale stačí dát třeba 26 Km. A pak to zkus stupňovat. Mě třeba celkem posunulo ve vytrvalosti dopředu, dát si dvě „dvacítky“ po sobě. Jednu v sobotu a druhou v neděli.....­.............­.ale na každého funguje něco jiného. Na maraton je důležitá vytrvalost!!! A tu musíš naběhat!!

\\\"během ku zdraví\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#326  18.04.2016 21:42   matin54 muž   offline   jeho tréninkový deník
3936 1 fanoušek

>> Michal435, 18. 04. 2016 20:05:12

Děkuju za radu, zkusím si ten týden nějak rozvrhnout, abych těch 90 km zvládnul. Obecně ta kilometráž je zvládnutelná, akorát neběhám podle časů, zatím se soustředím spíše na tepovku, což mě letos v přípravě posunuje celkem rychle kupředu. Je fakt, že 2 dvacky za sebou jsou celkem zátěž, já momentálně jsem schopný dát max tak 35 za 2 dny, ale zkusím se posunout :) Každopádně díky a ať se daří. :)

0
0
Nelze hodnotit

#327  19.04.2016 07:05   dnb muž   offline   jeho tréninkový deník
2279 3 fanoušci

>> matin54, 18. 04. 2016 21:42:52

Držím Ti palce. Fanoušek.

0
0
Nelze hodnotit

#328  19.04.2016 14:34   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

>> matin54, 18. 04. 2016 21:42:52 Chybí ti vytrvalost, to je celá věc. Běhej na pocit. Nehoň to tolik. není důležitý se servat. Pokud to nebude pocitově vycházet, tak bych se na to vyprd a ještě rok tomu dal čas a mezi tím dal o pár více půlek. Dyť máš velmi, velmi mnoho času :-)

\\\"během ku zdraví\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#329  19.04.2016 19:35   nemcovaandrea žena   offline   její tréninkový deník
1933 4 fanoušci

ahoj všem, chtěla bych poradit, poběžím svůj první maraton v Praze 8/5.. běhám podle plánu.. časy osobně neřeším.. jen bych potřebovala poradit, co jíst nebo pít před maratonem.. doteď jsem to při dlouhých bězích řešila ovesnou tyčinkou typu flatjack a hroznovým cukrem a iontovým nápojem, ale nevím, jestli je to dostačující, abych pak nenarazila na „zeď“.zkoušela jsem i sportovní gel, ale po tom mě strašně bolelo břicho a už nechci…

0
0
Nelze hodnotit

#330  20.04.2016 17:31   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

>> nemcovaandrea, 19. 04. 2016 19:35:00 Co se týká pití, tak je dobré se zavodňovat už několik dní před startem. Pít prostě víc, než je obvyklé. Já jsem si naordinoval od čtvrtka min 4,5 l vody denně + samozřejmě voda v potravinách, polévka atd. Je potřeba, aby se každá buňka v těle nasákla jako houba :-) Samozřejmě ti trošičku vzroste váha — ale to neřeš, je to jen ta voda a bude se hodit!!! Přímo před startem mám malou „petku“ s vodou a colou v poměru 1:1. Poslední lok si dám tak 20 min před startem. Ta hydratace je důležitá, poněvadž i to hodně minimalizuje pověstnou „zeď“. ------ jednou jsem před jedním půlmaratonem nepil asi od 9 ráno do 12, abych jako nemusel chodit čůrat :-) . Jenže v závodě byla jen jedna občerstvovačka a s tím jsem taky nepočítal. Do cíle jsem do slova dolezl a bylo mě blbě a byl jsem úplně dehydrovanej. Staršný, tak že pít, pít pít. A čistá voda je nejlepší. Při maratonu piju jen vodu a pouze na poslední občerstvovačce na 40 km si dám jonťák. Jídlo je horší. Já osobně mám dvě malé lahvičky, ve kterých mám půl gelu naředěnýho vodou–líp to klouže do krku. Ráno 4 hodiny před startem si dám trošku vloček s chia semínkama a polévkovou lžící rozinek. 30 minut před startem si kousnu do obyč. rohlíku a to je vše. pak až ty dvě dávky gelu ---jedna na 20 Km a druhá na cca 32Km. Hroznovej cukr mi nedělá dobře. Ale ty ovesný tyčky jsou OK. Večer před maratonem to chce doplnit taky trochu cukru třeba špagetama atd., aby měl tělo z čeho pálit.

\\\"během ku zdraví\\\"
0
0
Nelze hodnotit
Nalezené položky: 330 « První | < Předchozí | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Sledujte BezvaBĚH

Odkazy

Oddíly / Kluby Bezva blogy Ostatní
AC Moravská Slavia Brno Mně snad jeblog! Český atletický svaz
ACES Team Karlovy Vary ČAU
AHA Vyškov zbynekk AIMS
AK Bohumín Kdyby není když EUROPEAN Athletics
AK Olymp Brno Káťa běhá.. IAAF Athletics
ARC Brno IAU
Atletický klub Kroměříž Německá termínovka
Atletika Olomouc Německý běžecký web
Atletika Poruba Biegajznami.pl (POL)
Atletika Prostějov Bieganie.pl (POL)
Atletika SSK Vítkovice Maratonypolskie.pl (POL)
Atletika Třinec Slovenské běžecké stránky
Běhy Zlín 42195.sk (SK)
BK Hodonín Extrémní závody
BK VZS ČČK Ostrava Ostatní blogy Athletics Canada
BK SAK Karviná BarborkaOnTheRun Cool Running
Iscarex – běhy do vrchu Couple – run Olympic.org
Kerteam Deníček Ječmínka Máselníka Runners World (USA)
Lašský běžecký klub Dědek Beskydský Runners World (GER)
Liga 100 Olomouc Harryho blog Runners World (ITA)
Liga 100 Ostrava Heathnotes Runners World (E)
MK Kladno Hustey Runners World (FRA)
MK Kopřivnice Jaromír's life on the run Runners World (NL / B)
MK Seitl Ostrava Koyamas family Runners World (SWE)
Marathon Plzeň Longrun Runners World (UK)
Maratonstav Úpice Luckyboy Track & Field (USA)
Olympia Bruntál Machyho mono-b-log WMA
SKOB Ostrava Nejen o zatracených lamp… WMRA
PAS Praha Pefo
Pepa Team Frýdek-Místek Peggy ZAHRANIČNÍ MARATONY
PIM Požírač bloguje Světové maratony I.
Rychlý holky ROBERT KRUPIČKA Světové maratony II.
Slavia Havířov s0cketky běžecký blog Světové maratony III.
SRI CHINMOY Sandhall Světové maratony IV.
SK Speed Brno Sportující VEFIS Světové maratony V.
STMSVS střední Morava Šnekovy zápisky Střední Evropa – termínovka
TJ Slezan Frýdek-Místek Štefanův běžníček Belgie – termínovka
TJ Sokol Opava Ultra DAO Chorvatsko – termínovka
USK Praha Ultrablog Pranjal Nizozemí – termínovka
VSK Universita Brno Ultra – mapo Rakousko – termínovka
X-AIR OSTRAVA Utahaná čtyřicítka Rusko – termínovka
AK Drnovice Vl001 blog Velká Británie – termínovka
AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště Wittyho svět Evropské horské ultra traily
Prajzský BK Kravaře Zápisky Aldamana STATISTIKA
Prague Runners Blog Peter Tichý (SVK)
Středomoravské sdružení vytrvalostních sportů Turkův blog
Jihočeský běžecký pohár Diego
TJ Jäkl Karviná 12HonzaDe
Atletika Humpolec Kam až mě nohy donesou
BK Ludgeřovice Než to zapomenu
Marek27
Czech Skyrunning Association
Pancha
Běh s holemi
Běžím životem
Zuzka Součková
Lenkyčlenky blog
Utíkej mami utíkej
Ondřej Velička
Radek Brunner
Petr Válek
Ultra půlmaratonec