Maraton za 100 dní. - Fórum - BezvaBĚH.cz
Založit blog Registrovat

Maraton za 100 dní.

#61  31.01.2015 18:08   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

>> jell, 31. 01. 2015 15:40:59 Já si naopak myslím, že to tak nějáko odpovídá. Je to samozřejmě individuální, na kolik procent jdeš ten trénink a na kolik pak samotný závod, ale u mě se třeba stává, že desítku v tréninku běhám taky okolo 45–50 min., ale zatím jsem se nedostal pod 41 minut :-) ( a to jsem ji dal v tréninku i za 43). Co chci říct, při závodech tě motivuje ta atmosféra a na víc i adrenalin. Tak že se dá předpokládat, že v závodě se prostě víc dokážeš „zmáčknout“ , než v tréninku. Opakuji ale, že záleží na tom, jak se dokážeš motivovat v tréninku a jestli jsi schopen ho běžet třeba na 90% závodní rychlosti. Já jsem na víc někde četl…a ne jednou---- že v tréninku by se mělo běhat o 60 – 90 vteřin na Km pomaleji, než plánuješ běžet závod. To znamená, že třeba u té tvé desítky to vychází na těch 60 vteřin. Ale je to relativní, protože jak jsem už říkal, každej to má trošku jinak, co se těla týká :-) Spíš mě ale moc nesedí bez ohledu na to co se kde říká a píše (a co jsem napsal výše) , ten čas na půlmaratonu. Tam souhlasím s Radkem a i já to mám podobně, že ho mám tak o 15 min. pomalejší, než závod. Zkus naschvál trošku dýl odpočívat. třeba si dej den pauzu od běhání, další den si dej jen cca 3 km velmi pomalého klusu a třetí den zkus zaběhnout desítku co to půjde...... a pak dej vědět. Samotného by mě to zajímalo.

\\\"během ku zdraví\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#62  31.01.2015 18:30   jell muž   offline   jeho tréninkový deník
5629 2 fanoušci

ten pulmaraton byl vlastně můj první silniční závod. Do té doby sem vše běhal v terénu. I tu přípravu na něj. No přípravu… 2 měsíce předem jsem si řekl že to zkusim, 2 x běh delší než 15 km v terénu a šlo se na věc. A běželo se mi pěkně. Mě se dobře běží když začnu závod pomalu a pak zrychluju. Baví mě když mám někoho před sebou a snažim se ho udolat. V terenich závodech rád předbíhám v nejtěžšich úsecích. Možná je to trochu nesportovní, ale nabíjí mě to energií. Jednou sem se zkusil od startu držet těch s kterýma většinou dobíhám a skončil sem minutu za nima

0
0
Nelze hodnotit

#63  01.02.2015 11:17   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

Teď jsem se koukal do svých zápisků a když jsem šel na svou první „půlku“, tak jsem běhal teprve 8 měsíců (před tím 20 let nic a měl jsem 15 kilo nadváhu :-) ) a před tím půlmaratonem jsem dal 2× 15 km a jednou 20 Km za 1:44. Byl jsem rozsekanej, jak koloběžka v cikánský vesnici. Plánoval jsem, že půjdu na čas okolo 1:50 a chtěl jsem se původně postavit za vodiče na 2 hodiny s tím, že mu pak jako uteču. No, byl jsem tak nervozní, že jsem si ještě musel asi 10 minut před startem odskočit a když jsem se vrátil do koridoru, tak jsem hledal svého vodiče, ale někde zmizel---vlezl jsem tam totiž víc dopředu–a přede mnou byl vodič na 1:45. Nevěřil jsem si, že to dám, ale nakonec jsem běžel celou dobu s ním až do 18 km, kdy mi řekl „běž“....... a já to ještě o 2 minuty stáhnul a měl jsem nakonec čas 1:43. .......... nakonec je teda dobrý si občas odskočit těsně před závodem a trošku víc si věřit :-) Jinak co se týká tvé taktiky s předbíháním, tak to super a né, že je to nesportovní, naopak i mě osobně to dost nabije, když někoho zdolám v kopečku.....zvýší mi to sebevědomí, jak jsem jako dobrej :-) !!!

\\\"během ku zdraví\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#64  01.02.2015 12:25   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> jell, 31. 01. 2015 18:30:50

>> Michal435, 01. 02. 2015 11:17:49

Na předbíhání nic nesportovního nevidím a v těžkých pasážích už vůbec ne. Je to závod a tak se závodí. Kdy jindy využít svých dispozic, než právě v závodě, kterých za ten rok člověk moc neabsolvuje.

Co se týká motivace a skrytých rezerv, pak je to téma na jinou diskuzi. Já si ale myslím, že každý běžec za nějakou dobu svého běhání už ví, v jakém tempu může rozběhnout 5, 10, 15 nebo 21 km a jestli je schopen to udržet celou dobu. Zkrátka musím myslet na to, že pokud jsem přemotivovaný a prvních 10 km půlmaratonu dám na hranici osobáku, je jisté, že po 15. km budu totálně zahlcený, a začnu zpomalovat.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#65  01.02.2015 14:40   jell muž   offline   jeho tréninkový deník
5629 2 fanoušci

>> Michal435, 01. 02. 2015 11:17:49

Tak to klobouk dolu. Asi na to běhání máš talent. Já sem nervozní lehce před každym závodem. A poslední hodinu do startu si musim odskočit minimálně 2 x :-)

0
0
Nelze hodnotit

#66  01.02.2015 14:48   jell muž   offline   jeho tréninkový deník
5629 2 fanoušci

>> Radek Leszczynski, 01. 02. 2015 12:25:30

Jojo vim že samotný předbíhání nesportovní není, ale někdy si připadám jako bych ty soupeře vysával :-)) S každym předběhnutym mi rostě chuť a sebevědomí :-) Myslim si že moje plus na těch desítkách je, že umim plynule dýchat a že to dýchání umim sklidnit. Kolikrát když někoho předbíhám tak na jeho 2–3 krátký nadechnutí mám já jedno hluboký. Nekontrolovaně začnu dýchat až tak dva kilometry před cílem :-) A moje mínus sou ty pomalý rozjezdy. Připadám si jak naftovej motor. Ze začátku línej a pak se rozjíždim :-) Už sem zkoušel i delší rozběhání a rozcvičení, ale pořád sem po startu první kilometry pomalej. Ptal sem se na to borce, kterej většinou v těch závodech vyhrává a on říkal že je to tim, že ještě nemám naběhanej dostatečnej počet objemových kilometrů.

0
0
Nelze hodnotit

#67  01.02.2015 21:33   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> jell, 01. 02. 2015 14:48:49

Já to mám spíš obráceně. Starty mám zbytečně rychlý. Ale je to hlavně proto, abych se vyhnul strkanici a pádům. Už jsem se ale snad naučil, že po 500 m se zklidním, zpomalím na svoje tempo, který držím celý závod.

Jestli máš pomalý starty, musíš se před závodem víc zahřát a dát si několik stupňovaných rovinek, aby ses rozdýchal na maximum a dosáhl svou max. TF.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#68  02.02.2015 09:06   jell muž   offline   jeho tréninkový deník
5629 2 fanoušci

já bych byl radši kdybych měl ty starty rychlejší než je třeba. To už by pak stačilo se donutit zpomalit :-) Jak ono je to vůbec se startovnim balíčkem na PIM a vlastně i na půlku? Na stránkách sem ještě žádné info nenašel. Jsem mimopražskej a byl bych rád kdybych hlavně před maratonem který začíná v 9 měl vše v cajku. A kde se převlíkáte a kde necháváte auto atd.? Já mám vlastně jen zaplaceno ale jinak nevim nic :-)

0
0
Nelze hodnotit

#69  02.02.2015 10:47   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> jell, 02. 02. 2015 09:06:59

Pokud vím, tak při akcích RunCzech.com se musí start. balíček vyzvednout už den předem a to osobně! V den závodu to myslím už není možné.

Informace budou zde: http://www.runczech.com/…/index.shtml

S parkováním Ti moc neporadím, ale určitě je lepší nechat auto dost daleko od centra a dojet metrem. Převlíkání je vyřešeno velkými šatnami a svoje věci si pak dáš zdarma do úschovny.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#70  02.02.2015 18:16   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

>> jell, 02. 02. 2015 09:06:59 Tak s tím maratonem ti konkrétní informace asi nedám, protože ho poběžím taky poprvé :-) Ale vloni jsem se tam byl podívat co by divák a vím, že je tam někde veřejná převlíkárna---kousek od startu. Bude to určitě ještě zveřejněno. Co se týká start. balíčku, tak to zatím ještě zveřejněno nebylo.....ale bude. Jinak já tam jedu z Pardubic vlakem, což je relativně bez problémů. Zvažoval jsem i auto a to bych dojel na Černý most, tam zaparkoval a otamtud asi metrem---jízdné v den maratonu je zadara. Jinak registrace musí být opravdu osobně a nevím jestli jeden den (nebo několik dnů) před startem???

\\\"během ku zdraví\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#71  02.02.2015 19:53   jell muž   offline   jeho tréninkový deník
5629 2 fanoušci

já to mám po D1 do Prahy 100 kiláků. Pokud by se musel vyzvednout balíček den předem tak bych to holt musel absolvovat 2× tu cestu. A před PIM už by možná stálo za to uvažovat źe bych tam přespal. Jinak včera sem běžel 35 km po silnici do kopců a v noci mě kapku bolely kolena, tak sem si řekl že dnes dám jen pomalinku 5 km. Ale nakonec se mi běželo tak pěkně že sem dal 11 km

0
0
Nelze hodnotit

#72  03.02.2015 19:45   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

>> jell, 02. 02. 2015 19:53:45 Tak to máme na kiláky přesně :-) Já jsem se smířil s tím, že tam prostě 2× pojedu :-) Ono to tím vlakem trvá hodinu a jde to vydržet. Ostatně je to maraton a je potřeba něco obětovat–před ním i při něm ( i po něm) :-)

Jinak jsem už i já poznal, že po zápřahu…třeba po uběhnutí 35 Km je dobré jít si hned druhý den zaběhat…i když se člověk cítí unavenej a moc se mu nechce. Urychlí se tím regenerace a člověk se rychleji vrátí „do hry“ . Nejhorší je…a to jsem taky jednou udělal… dát si 30 km a pak 2 dny neběhat a jakoby odpočívat....­........ to se pak to zotavení táhne a táhne a nemá to konce a pořád se člověk cítí unavenej a není to ono.

\\\"během ku zdraví\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#73  03.02.2015 19:53   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> Michal435, 03. 02. 2015 19:45:07

To je pravda. Určitě je dobré, dát si po náročném tréninku aspoň těch 5 km pomalý regenerační klus.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#74  03.02.2015 20:33   jell muž   offline   jeho tréninkový deník
5629 2 fanoušci

jojo ač nemám tolik běžeckých zkušeností, tak tohle už sem taky stačil poznat, že druhý den po závodě nebo dlouhém běhu je nejlepší vyběhnout :-) co se mi moc neosvědčilo tak druhý den po závodě vyrazit na kolo. Ani ne po 20 kilometrech mě začly brát křeče do lýtek. A to na křeče jinak netrpim. Ale třeba to byla jen náhoda. Dnes sem si zkusil pár kiláků střídavým tempem. Do kopců svižněji, chvíli sem se šoural, chvíli delší kroky a chvíli zas krátký rychlý. Docela mi i přišlo že to bylo výživný ale ne únavný.

0
0
Nelze hodnotit

#75  06.02.2015 11:42   jell muž   offline   jeho tréninkový deník
5629 2 fanoušci

jak to máte s botama? Já mám teď jedny objemovky a jedny tvrdší boty co už dosluhujou. Nevim v čem se pustit do toho maratonu. Do vyloženě závodních maratonek bych asi nešel, to by nemuselo dopadnout dobře pro nohy, ale zase ty objemovky sou odpružený až dost… Kupoval sem je v triexpertu a sem s nima spokojen. Asi by mi tam i zas poradili co a jak dál. Ale ty ceny sou pro mę už dost na hraně. Krom toho jinak běhám závody i v terénu. Tak to abych měl několikery boty. Takže teď nevim jak to pořešit

0
0
Nelze hodnotit

#76  06.02.2015 14:59   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> jell, 06. 02. 2015 11:42:34

Boty, to je složitá otázka a široké téma. Ale na silniční maraton bych já osobně volil tzv. tempové boty (je to něco mezi závodními a objemovými). Ve speciálce ti poradí. Ale kup si je aspoň 2 měsíce před maratonem a pořádně je vyzkoušej i při dlouhých bězích. Co se týká počtů párů, nebál bych se, mít doma klidně 4 – 6 různých druhů bot a střídat je. Pro chodidla i pro celé tělo je to určitě vždy příjemná změna a eliminuje se i možnost zranění. Navíc ti boty i déle vydrží. Ale chápu, že finančně je to už dost velká zátěž.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#77  06.02.2015 20:24   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

>> jell, 06. 02. 2015 11:42:34 No, jak napsal Radek, o botách je to opravdu téma nekonečné. Já jsem vsadil od začátku na Mizuna. V současnosti běhám už jen v modelech Rider a měl jsem 16, 17 a nyní mám výhledově objednané už i 18-tky. Dá se v nich běhat jak v lehčím terénu…myslím lesní cesty, polňačky, šotolina....... tak samozřejmě po silnici k čemuž jsou primárně určené. Jsou to objemovky, ale jsou lehké a pohodlné. Na tempové běhy mám ještě Mizuno Sayonara, ale od doby, co jsou i ty Ridery odlehčené, je používám jen vyjmečně a na kratší běhy do 10 km. Nemají tolik tlumení a bolí mě z nich nohy víc, než z těch Riderů…tak to prostě je. A naposledy jsem nyní koupil (no, nechal jsem se ukecat) na Brooksy Glyceriny 12. Je tedy fakt, že pohodlnější boty jsem na noze neměl. Jsou to opravdu objemovky na dlouhý asfaltový cesty a (nerad to říkám), ale jsou pohodlnější, než ty Ridery. I když, v těch Riderech se dá běžet jak závodní desítka, tak maraton. U těch měkkých Brooksů bych je na desítku nebral. Jestli sháníš objemové boty s určitou univerzálností, tak za sebe doporučuji ty Ridery od Mizuna. Zatím neznám nikoho, kdo by o nich tvrdil, že mu nesedly a nebo že je nespokojenej. Pokud chceš opravdu objemový boty na tvrdý cesty a velký dálky, tak bych si koupil ty Brooksy. Rozhodně bych se vyvaroval od takových těch „šlupiček“ na závody, protože to je spíš pro ty, co běhají X let a mají perfektní došlap na špičku a běžeckej styl. Toť můj názor na věc.

\\\"během ku zdraví\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#78  06.02.2015 21:30   petrpechula muž   offline   jeho tréninkový deník
297 0 fanoušků

>> jell, 06. 02. 2015 11:42:34

Já jsem spokojen se značkou Asics a pokud máš zájem tady koupíš za super ceny a Ondra ti i poradí…www.o­nemec.cz .Jinak jak tady psal Radek je dobré mít více párů bot a střídat to.Já mám 8 párů a z toho 2 závodní,které ti dle mých zkušeností dost dlouho vydží.Pokud běháš závody silniční i v terénu tak doporučuji koupit jak silniční tak krosové boty.A neboj všichni začínají s 1 párem bot a časem se to nahromadí samo :-) .

0
0
Nelze hodnotit

#79  07.02.2015 06:34   jell muž   offline   jeho tréninkový deník
5629 2 fanoušci

dík za rady chlapi! Taky sem si řikal že postupně budu muset mít těch bot víc. Ty závodní šlupky sem zavrhl hned. Sice by potěšila nějaká ta minutka kterou bych získal, ale já chci hlavně doběhnout a nechci maratonem končit s běhánim. To raděj poběžim v objemovkách. Mě ty mizuna taky sedí dobře. Ještě mrknu na ty asicsy a už se chci pomalu rozhodnout v čem to poběžim.

0
0
Nelze hodnotit

#80  07.02.2015 15:04   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

>> jell, 07. 02. 2015 06:34:02 Jo, Asicsy jsou taky skvělý boty a pokud by neexistovala firma Mizuno, tak běhám v Asicsech...­.......... jenže u nich mě vadí ta jejich nekřesťanská cena. Schválně mrkni na ty Ridery a porovnej je s Asicsama a uvidíš to hned. Hlavně ti musí na noze sedět. http://www.sanasport.cz/beh/

\\\"během ku zdraví\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#81  07.02.2015 15:18   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> jell, 07. 02. 2015 06:34:02

V závodních botách bys maraton mohl běžet jen v případě, že dopadáš na předek a vydržíš tak aspoň 35 km.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#82  07.02.2015 15:50   jell muž   offline   jeho tréninkový deník
5629 2 fanoušci

Když sem si kupoval objemovky (taky mizuna) v prosinci v triexpertu v praze na Smíchově, tak sem tam běžel na to páse a borec co mi ty boty prodával, říkal že neběhám ani přes špičky, ani přes paty. Že mám neutrální došlap, nebo jak to říkal :-) Sice sem tam nechal asi 3,5 tisíce a asi půl hodiny sem zkoušel boty co mi přinesl, ale musim uznat, že se docela trefil a všechny mi seděly pěkně. Akorát adidasy pro mě byly moc úzký.

0
0
Nelze hodnotit

#83  08.02.2015 15:06   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

>> jell, 07. 02. 2015 15:50:21 Záleží o čem to vlastně ten borec z Triexpertu mluvil. Já o něm nepochybuju…bavil jsem se s klukama z Triexpertu po telefonu a udělalo na mě dojem, jak jsou super!!!, ale je možné, že tím „neutrálním“ došlapem měl na mysli výklon nohy do stran (pronace-supinace a…neutrál). Pokud ti ale vyloženě říkal, že nedopadáš ani na patu, ani na špičku a tím pádem máš „neutrální“ došlap, tak to je samozřejmě možné. Otázkou je, jak je to u tebe s tím došlapem třeba po 15 km. Já jsem změnil nášlap a techniku běhu vloni na konci února. Trvalo to rok, než si tělo zvyklo a běhám nyní s dopadem na střed chodidla, resp. tak, aby se pata dostala do kontaktu se silnicí až na posledním místě a vydržím to i těch 35 km. Ještě na podzim jsem ale po cca 15 km kašlal na to, jak a kam šlapu a jen jsem běžel…to se týkalo samozřejmě závodů, kde člověk běží na plno a nesoustředí se tolik (v zápalu boje) na techniku. Mimochodem, na došlap na střed nohy se soustředím do dnes, i když už o tom nemusím tolik přemýšlet a jde to tak nějáko samo.

\\\"během ku zdraví\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#84  08.02.2015 17:54   jell muž   offline   jeho tréninkový deník
5629 2 fanoušci

>> Michal435, 08. 02. 2015 15:06:26

To tě obdivuju že si se dokázal takhle přeučit na lepší styl. V tomhle mám velký mezery. . Já prostě jen běžim a nějak si zatim neumim představit že se naučim běhat jinak… Zatim o tom neumim bohužel ani přemýšlet… Jedno vim ale jistě, na závodní boty to neni. Já mám teď na objemy mizuno wave ultima 6 Jsou pohodlný a vyhovujou mi. Ale zdá se mi že v nich přeci jen nemám takovej odraz. Ty ridery už by měli mít lepší odpich ne?

0
0
Nelze hodnotit

#85  08.02.2015 18:16   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> jell, 08. 02. 2015 17:54:01

Pohodlné boty ještě nemusí být zárukou, že jde o dobrou obuv. Spousta tlumení a několika centimetrové vrstvy gumy či pěny jsou většinou na obtíž a to jak pro běžecký výkon, tak i pro zdraví chodidel pří. nohou a celého pohybového aparátu.

Obecně člověk neustále vyhledává pohodlí, ale ne vždy je to správné a přínosné. Např. sprchovat se jen teplou vodou je moc příjemné, ale k budování imunity a odolnosti proti chladu to určitě nepřispívá.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#86  08.02.2015 20:00   jell muž   offline   jeho tréninkový deník
5629 2 fanoušci

jojo jasný na tom něco bude… Ale běžel sem v nich třeba i těch 35 kilometrů a nic mě nebolelo. Jen teda v noci trochu kolena, ale ty mě už bolely i z jiných bot. Loni sem si koupil za tisícovku reeboky. Nejdřív sem litoval že sem je koupil, a že sem vybral blbě, protože se mi zdálo že me z nich bolí nohy a pořád se mi zdálo že mi ne a ne idealně sednout. Ale pak sem si nějak zvykl a třeba po silnici sem v nich byl podle pocitu docela rychlej

0
0
Nelze hodnotit

#87  09.02.2015 17:51   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

>> jell, 08. 02. 2015 20:00:48 Je pravda to, co napsal Radek, i když samozřejmě, že prvotním předpokladem bot je pohodlnost a musí ti padnout. Jinak já třeba mám v těch svých Riderech (i přes jejich pohodlnost a lehkost) vložky Formthotics, udělané přesně na míru. Až po této úpravě mých bot se mi o dost zlepšil nášlap, došlap a hlavně se mi vybalancovaly obě nohy. Tak že pohodlnost je u bot důležitá, ale otázka je, co se děje dál a jestli nejsou potřeba třeba další korekce. Protože pokud máš někde nějakou dysbalanci ( prej se to píše s tvrdým Y) , tak by jsi to musel asi řešit dál.

A ještě k tomu „odpichu“ ........ žádná bota ti nevyhraje závod a ani tě nijak převratně nezrychlí…může ti to usnadnit a pomoci v tom všem, ale většina práce je stejně na tobě. Pochopitelně, že čímlehčí a líp pracující bota .. nebo jak bych to řek.. tím lepší odpich. Třeba ty předchozí Ridery 16 byli hodně houbovité. Ty 17-ctky jsou už opravdu jinde a je to lepší co se týká odrazu.

A nakonec k té změně došlapu. Když jsem začínal, tak mě připadalo, že tak nějáko divně cipitám po špičkách jako blbec :-) Prostě se mi to zdálo divný. Když jsem ale jednou běžel kolem výlohy, tak jsem si zkusil svůj standardní běh — to byla hrůza — a následně jsem zkusil ten nový…po špičkách. Ten ucupitaný-špičkový- byl pohledově o dost lepší a držím se ho do dneška. taky to vedlo ke zkrácení kroků, vyšší kadenci, menší únavě a .............­........... osobáčku na půlmaratonu, který jsem běžel na podzim :-) Tak že doporučuju !!

\\\"během ku zdraví\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#88  09.02.2015 20:17   jell muž   offline   jeho tréninkový deník
5629 2 fanoušci

>> Michal435, 09. 02. 2015 17:51:25

je fakt že mě úplně ve všech nízkých botech trošičku dře pravý kotník. Ne nijak že by mě to jakkoliv omezovalo, ale když se na to zaměřim tak to cítim. Kdyby to nedělaly všechny boty tak řeknu že je chyba v botách ale takhle je jasny že je divnej ten kotník :-) Jasný boty mi k výkonu nepomužou a co se mě týče tak bych to odběhl klidně v těch objemovkách. Ale když už stejně chci koupit nový boty tak proč se na to nepoptat… Teď uź to nechám jak to je a na podzim to taky zkusim zapracovat na lepšim stylu běhu

0
0
Nelze hodnotit

#89  10.02.2015 12:44   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

. .......chyba!!!!! neodkládej to až na podzim…proč taky???? Dělej to hned. Začni samozřejmě po kouskách (ne jako já, kterej uběhnul na poprvé 25 km po špičkách a pak nemohl 3 dny chodit) a jen v tréninku. Při závodě běž tak, jak běháš. Ale jinak s tou změnou není důvod otálet.

\\\"během ku zdraví\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#90  10.02.2015 14:13   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> jell, 09. 02. 2015 20:17:40 >> Michal435, 10. 02. 2015 12:44:50

Jasně, začni se změnou hned, ale postupně. Pamatuju si, že jsem tenkrát zkoušel 100 m přes špičky a 200 m přes paty. Tak jsem zvládl jen asi 4 km. Druhý den jsem lýtka cítil, tak jsem si dal volno. Celý proces mě trval jeden rok a za další rok jsem si ten styl ustálil tak, že jsem mohl běžet přes špičky celý maraton. Nevím, jestli to s tím souvisí, ale od té doby, co běhám přes špičky, nejsem zraněný.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit
Nalezené položky: 330 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Sledujte BezvaBĚH

Odkazy

Oddíly / Kluby Bezva blogy Ostatní
AC Moravská Slavia Brno Mně snad jeblog! Český atletický svaz
ACES Team Karlovy Vary ČAU
AHA Vyškov zbynekk AIMS
AK Bohumín Kdyby není když EUROPEAN Athletics
AK Olymp Brno Káťa běhá.. IAAF Athletics
ARC Brno IAU
Atletický klub Kroměříž Německá termínovka
Atletika Olomouc Německý běžecký web
Atletika Poruba Biegajznami.pl (POL)
Atletika Prostějov Bieganie.pl (POL)
Atletika SSK Vítkovice Maratonypolskie.pl (POL)
Atletika Třinec Slovenské běžecké stránky
Běhy Zlín 42195.sk (SK)
BK Hodonín Extrémní závody
BK VZS ČČK Ostrava Ostatní blogy Athletics Canada
BK SAK Karviná BarborkaOnTheRun Cool Running
Iscarex – běhy do vrchu Couple – run Olympic.org
Kerteam Deníček Ječmínka Máselníka Runners World (USA)
Lašský běžecký klub Dědek Beskydský Runners World (GER)
Liga 100 Olomouc Harryho blog Runners World (ITA)
Liga 100 Ostrava Heathnotes Runners World (E)
MK Kladno Hustey Runners World (FRA)
MK Kopřivnice Jaromír's life on the run Runners World (NL / B)
MK Seitl Ostrava Koyamas family Runners World (SWE)
Marathon Plzeň Longrun Runners World (UK)
Maratonstav Úpice Luckyboy Track & Field (USA)
Olympia Bruntál Machyho mono-b-log WMA
SKOB Ostrava Nejen o zatracených lamp… WMRA
PAS Praha Pefo
Pepa Team Frýdek-Místek Peggy ZAHRANIČNÍ MARATONY
PIM Požírač bloguje Světové maratony I.
Rychlý holky ROBERT KRUPIČKA Světové maratony II.
Slavia Havířov s0cketky běžecký blog Světové maratony III.
SRI CHINMOY Sandhall Světové maratony IV.
SK Speed Brno Sportující VEFIS Světové maratony V.
STMSVS střední Morava Šnekovy zápisky Střední Evropa – termínovka
TJ Slezan Frýdek-Místek Štefanův běžníček Belgie – termínovka
TJ Sokol Opava Ultra DAO Chorvatsko – termínovka
USK Praha Ultrablog Pranjal Nizozemí – termínovka
VSK Universita Brno Ultra – mapo Rakousko – termínovka
X-AIR OSTRAVA Utahaná čtyřicítka Rusko – termínovka
AK Drnovice Vl001 blog Velká Británie – termínovka
AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště Wittyho svět Evropské horské ultra traily
Prajzský BK Kravaře Zápisky Aldamana STATISTIKA
Prague Runners Blog Peter Tichý (SVK)
Středomoravské sdružení vytrvalostních sportů Turkův blog
Jihočeský běžecký pohár Diego
TJ Jäkl Karviná 12HonzaDe
Atletika Humpolec Kam až mě nohy donesou
BK Ludgeřovice Než to zapomenu
Marek27
Czech Skyrunning Association
Pancha
Běh s holemi
Běžím životem
Zuzka Součková
Lenkyčlenky blog
Utíkej mami utíkej
Ondřej Velička
Radek Brunner
Petr Válek
Ultra půlmaratonec