Začínám - Fórum - BezvaBĚH.cz
Založit blog Registrovat

Začínám

#1  16.11.2014 12:10   Mirek33 muž   offline   jeho tréninkový deník
5492 0 fanoušků

Ahoj všichni, začal jsem běhat začátkem září, běhám 3× týdně a prokládám to chůzí. Běžím 5 minut, pak jdu ostře 5 min., to celé asi třičtvrtě hodiny max. hodinu. Chci se zlepšit, jak mám postupně prodlužovat délku běhu a zkracovat chůzi.

Díky všem za rady :)

0
0
Nelze hodnotit

#2  16.11.2014 19:14   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> Mirek33, 16. 11. 2014 12:10:30

Zdar! Děláš to dobře, pokračuj v tom celou zimu a jen postupně zkracuj délku chůze, až ji úplně vynecháš. Chůzi zkracuj spíš podle pocitu. Nemusíš nutně dodržovat předem plánované intervaly. Délka 45 – 60 min. je ideální. V lednu nebo v únoru můžeš zkoušet občas až 1,5 – 2 hod. Intenzitu a rychlost zatím vůbec neřeš. Nejprve je potřeba budovat vytrvalost a navyknout celé tělo na tento druh pohybu. Chce to trpělivost! Nic neuspěchat!

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#3  17.11.2014 13:32   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> Mirek33, 16. 11. 2014 12:10:30

Další možností Mirku je běhat třeba 5× týdně a běh zkrátit na 30 min. Za měsíc za dva už těch 30minut zaběhneš souvisle :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#4  17.11.2014 20:07   Taktik65 muž   offline   jeho tréninkový deník
4976 2 fanoušci

Potvrzuji že to funguje, jde jen o to si zezačátku nadšením moc neublížit. Běhal jsem nadšeně i dvakrát denně až kolena řekla: tak takhle né. Běhat jsem začal po třiceti letech kouření a nicnedělání. Po dvou měsících pomalého běhání, řeším jak na 5km zkrátit čas na 30min, viz tren. deník. Běh jsem taky střídal s chůzí, kekonci 5min. běh 1m chůze 3m běh 1m chůze.Čas chůze jsem zkracoval a pak jsem zjistil že už to odběhnu v kuse. Prostě to najednou šlo. Nádhera.

Po třiceti letech bez cigaret. Jsem tu správně?
0
0
Nelze hodnotit

#5  18.11.2014 11:17   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> Taktik65, 17. 11. 2014 20:07:32

já jsem tak řešil i dlouhé běhy, běžně jsem běhal 6–8 km a když jsem chtěl udělat jeden 14 km okruh, tak jsem to vzal stylem běh-chůze. I u ostré chůze, zejména ve zvlněném terénu, se dá vytáhnout tepovka vysoko :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#6  18.11.2014 15:22   Michal435 muž   offline   jeho tréninkový deník
4440 3 fanoušci

>> Mirek33, 16. 11. 2014 12:10:30 Všechno je pravda a napíšu taky tu svoji. Začal jsem s 95 kily po 20 letech nicnedělání a neuběhl jsem ani 300m v kuse. Cíl byl 3 km a zdál se mě absolutně nemožný :-) Začínal jsem samozřejmě indiánským během–chvilku chůze, chvilku běh. První kilometr v kuse jsem uběhl asi za 14 dnů a hranici jsem protínal se zdviženýma rukama.......naš­těstí byla tma. A pak jsem to postupně navyšoval. Hezky pomaličku. Třeba 5 km (což bylo oněch 30 min běhu) jsem uběhl asi za 2 měsíce a další 2 měsíce jsem jen běhal tuhle vzdálenost, než jsem se pustil zase dál. Tělo si pomaličku zvykalo na zátěž a po cca 4-ti měsících jsem zjistil, že už běhat prostě musím!! Tohle byl tedy začátek. Jediné zranění co jsem kdy na začátku měl byl zánět okostic......­........který jsem rozběhal a který vlastně odezněl i díky tomu, že jsem si po cca 2 měsících od začátku koupil konečně opravdové běžecké boty :-)

\\\"během ku zdraví\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#7  25.11.2014 10:21   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> Michal435, 18. 11. 2014 15:22:59

S okosticemi jsem měl problémy na začátku běhání 2 roky. Pomohlo mi jen ledování 3× denně asi 10 dní :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#8  25.11.2014 14:07   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> rejža, 25. 11. 2014 10:21:58

Od zánětu okostic (bolesti holeních kostí a nártů) mě zbavilo důkladné protahování a zahřátí před během, i ledování po běhu, ale hlavně pak změna techniky běhu. Běh přes patu totiž neumožňuje používat celé chodidlo. To pak tuhne, neprokrvuje se a tím se zřejmě postupně vytváří ten zánět a bolesti. Ale jakmile jsem zapojil celé chodidlo a došlapoval jsem na přední část, bolest rychle ustupovala. Pak už jsem nikdy tento problém neměl.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#9  03.01.2015 12:46   Kler žena   offline   její tréninkový deník
5744 0 fanoušků

Ahojte, jak je dobře začít cvičit? chtěla bych shodit břicho a jestli by to šlo trochu i boky.. :) můžete mi prosím poradit? je lepší běh nebo co? :)

0
0
Nelze hodnotit

#10  03.01.2015 16:20   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> Kler, 03. 01. 2015 12:46:36

Ahoj, asi je hodně způsobů a metod, jak a kdy cvičit. Mně se třeba osvědčilo cvičit po běhu. Dám si třeba 30 – 60 min. a hned po doběhu začínám. Má to několik výhod: jsem zahřátý-zpocený, nemusím se dlouze rozcvičovat, spalovaní už jede na plno, spojím příjemné s užitečným. Cviky na břicho, boky, záda najdeš třeba na youtube. Ideální je cvičit obden nebo pak klidně i denně, pak je efekt zaručený!!! :-)

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#11  07.02.2015 20:43   robert1920 muž   offline   jeho tréninkový deník
6071 3 fanoušci

Zdravím, jsem tu nový a tak dovolte, abych se představil. Jmenuji se Robert, je mi 43let a s běháním jsem začal někdy koncem října r. 2014. Poprvé jsem uběhl tak 500m a myslel jsem, že to nemůžu nikdy rozdýchat :-) a kilometr byl nedostižný sen :-). Nějak mě to běhání začlo bavit a teď jsem na 5km lehce pod 30min a ani se nezadýchá. Vážně mě běh dost chytil a vždycky když doběhnu, už se těším až zase poběžím :-). Teď jsem začal trenink plán na 10 km a jestli fakt tu 10ku uběhnu, tak :-))). Měl bych pár dotazů na starší – spíš zkušenější běžce.

  1. jak vrstvit oblečení na běhání? Já to řeším 1vrstva běžecké triko z Lídlu:-), 2vrstva termotriko, 3 vrstva větrovka.
  2. někde jsem četl, že při běhu delším jak 5km je v průběhu potřeba doplnit tekutiny. Takže pijete při delším běhu? A co? pivko :-). A co lahev? Máte jí v ruce nebo jinde?
  3. kam si dáváte při běhu mobil? Já ho používám na Runtastik, ale dost mě v kapse překáží? Co běžecká vesta nebo ledvinka?

Díky všem za info.

0
0
Nelze hodnotit

#12  08.02.2015 12:46   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> rob, 07. 02. 2015 20:43:39

1, v zimě dobrá volba

2, v zimě není třeba pití do 20 km, resp. do dvouhodinového běhu. Začátečníci podle mě zbytečně často pijí a občerstvují, jako by měli strach, že umřou žízní :-) Ale taky jsem to tak dělal :-) V létě je situace jiná, jednou jsem běžel, když bylo přes 30°C ve stínu a za 55minut, kdy jsem uběhl 10 km, tak jsem ztratil 3 litry, pořádně jsem se napil před během, pak šup na váhu a hned po běhu mínus 3 kg. Jinak to v létě řeším tak, že přijedu k lesu autem a běhám okruhy, flašku s vodou mám na stěračích a piju co 2,5 km, potím se totiž jak čuně. Znám jednoho bývalého maratonce, který nepil ani na maratonu byť bylo teplo, ale to je jeden z tisíce.

3, já mobil nepoužívám, ale jestli běháš s aplikací, tak hodně lidí má mobil na paži jako borec tady na obr. http://www.bezvabeh.cz/…bo-endomondo

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#13  08.02.2015 14:04   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> rob, 07. 02. 2015 20:43:39

  1. Určitě OK, místo bundy často stačí jen vesta se síťovanými zády. Důležitá je hlavně ochrana trupu.
  2. Nezáleží na počtu km, ale na času. Myslím, že do 45 min. není v zimě potřeba pít. Pivo nepiju, takže neporadím. Ale jakýkoliv alkohol tělo oslabuje a zpomaluje regeneraci.

Na kratší běh (v mém případě 60 – 120 min.) používám novinku posledních let: http://www.salomon.com/…0ml-8oz.html .

3. S mobilem běhám, jen když běžím daleko a dávám si to do „speciální“ kapsičky na běžeckých šortkách. Můj telefon je klasický malý, takže se vejde všude.

Tak hodně zdaru při běhání a ať ti to nadšení vydrží co nejdéle!!!

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#14  08.02.2015 21:25   robert1920 muž   offline   jeho tréninkový deník
6071 3 fanoušci

Zdravím, díky za rady.:-)

0
0
Nelze hodnotit

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Sledujte BezvaBĚH

Odkazy

Oddíly / Kluby Bezva blogy Ostatní
AC Moravská Slavia Brno Mně snad jeblog! Český atletický svaz
ACES Team Karlovy Vary ČAU
AHA Vyškov zbynekk AIMS
AK Bohumín Kdyby není když EUROPEAN Athletics
AK Olymp Brno Káťa běhá.. IAAF Athletics
ARC Brno IAU
Atletický klub Kroměříž Německá termínovka
Atletika Olomouc Německý běžecký web
Atletika Poruba Biegajznami.pl (POL)
Atletika Prostějov Bieganie.pl (POL)
Atletika SSK Vítkovice Maratonypolskie.pl (POL)
Atletika Třinec Slovenské běžecké stránky
Běhy Zlín 42195.sk (SK)
BK Hodonín Extrémní závody
BK VZS ČČK Ostrava Ostatní blogy Athletics Canada
BK SAK Karviná BarborkaOnTheRun Cool Running
Iscarex – běhy do vrchu Couple – run Olympic.org
Kerteam Deníček Ječmínka Máselníka Runners World (USA)
Lašský běžecký klub Dědek Beskydský Runners World (GER)
Liga 100 Olomouc Harryho blog Runners World (ITA)
Liga 100 Ostrava Heathnotes Runners World (E)
MK Kladno Hustey Runners World (FRA)
MK Kopřivnice Jaromír's life on the run Runners World (NL / B)
MK Seitl Ostrava Koyamas family Runners World (SWE)
Marathon Plzeň Longrun Runners World (UK)
Maratonstav Úpice Luckyboy Track & Field (USA)
Olympia Bruntál Machyho mono-b-log WMA
SKOB Ostrava Nejen o zatracených lamp… WMRA
PAS Praha Pefo
Pepa Team Frýdek-Místek Peggy ZAHRANIČNÍ MARATONY
PIM Požírač bloguje Světové maratony I.
Rychlý holky ROBERT KRUPIČKA Světové maratony II.
Slavia Havířov s0cketky běžecký blog Světové maratony III.
SRI CHINMOY Sandhall Světové maratony IV.
SK Speed Brno Sportující VEFIS Světové maratony V.
STMSVS střední Morava Šnekovy zápisky Střední Evropa – termínovka
TJ Slezan Frýdek-Místek Štefanův běžníček Belgie – termínovka
TJ Sokol Opava Ultra DAO Chorvatsko – termínovka
USK Praha Ultrablog Pranjal Nizozemí – termínovka
VSK Universita Brno Ultra – mapo Rakousko – termínovka
X-AIR OSTRAVA Utahaná čtyřicítka Rusko – termínovka
AK Drnovice Vl001 blog Velká Británie – termínovka
AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště Wittyho svět Evropské horské ultra traily
Prajzský BK Kravaře Zápisky Aldamana STATISTIKA
Prague Runners Blog Peter Tichý (SVK)
Středomoravské sdružení vytrvalostních sportů Turkův blog
Jihočeský běžecký pohár Diego
TJ Jäkl Karviná 12HonzaDe
Atletika Humpolec Kam až mě nohy donesou
BK Ludgeřovice Než to zapomenu
Marek27
Czech Skyrunning Association
Pancha
Běh s holemi
Běžím životem
Zuzka Součková
Lenkyčlenky blog
Utíkej mami utíkej
Ondřej Velička
Radek Brunner
Petr Válek
Ultra půlmaratonec