Jak za 100 dní zaběhnout Ostravský maraton za 3:30 ? [článek] - Fórum - BezvaBĚH.cz
Založit blog Registrovat

Jak za 100 dní zaběhnout Ostravský maraton za 3:30 ? [článek]

#1  14.06.2011 08:25   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

„Člověk nesmí v běhání hledat žádnou vědu a hlavně běhat. Pokud to jde, tak rychle a když je to možné, tak hodně. To je myslím základní filosofie pro ty, kteří to chtějí dotáhnout dál, než běhat jen tak pro radost. A když běháte hodně, rychle a ještě z toho máte radost, tak to je úplně ideální kombinace. Jsou sice určitě chvíle, kdy běhání proklíná každý z nás, a to většinou když se vám nedaří, nesplníte si svá očekávání, nedoběhnete maraton nebo přijdou zdravotní problémy, ale většinou jsou to jen přechodné momenty, které každý správný tvrďák hravě překoná. V tomto směru se nesmí zapomenout na rodinné zázemí běžců a vlastně všech sportovců, ale to je delší téma, takže snad příště.“
Odkaz na článek

0
0
Nelze hodnotit

#2  14.06.2011 08:25   Libor_M muž   offline   jeho tréninkový deník
44 3 fanoušci

Poprosím za Ty, kteří v sobotu poběží Olomouc, zohledněte těch sobotních 20km na absolutně plný výkon a pak už můžeme pokračovat k tomu Ostravskému marathonu. Díky.

0
0
Nelze hodnotit

#3  14.06.2011 23:54   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

První tréninkový týden vypadá celkem pohodově. Ono se to opravdu dá asi zvládnout :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#4  18.07.2011 20:15   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

Tak máme před sebou další týden. Dobrá zpráva pro ty, kteří vydrželi a doposud nemají žádné zdravotní problémy. Prvních 4–5 týdnů přípravy bývá nejtěžších a také testovacích.
Odkaz na článek

0
0
Nelze hodnotit

#5  18.07.2011 20:15   mčj muž   offline   jeho tréninkový deník
23 0 fanoušků

Velice by mně zajímalo jestli se našel nějaký odvážlivec, který akceptuje tento náročný trénink a jestli přežije těch 100 dní.Ozve se se svými pocity?mčj

0
0
Nelze hodnotit

#6  20.07.2011 15:03   Sasula muž   offline   jeho tréninkový deník
16 2 fanoušci

Nevím Mirku, kolik lidí je schopno a ochotno takto trénovat, nevím, co myslíš tou náročností, možná tak časově pro pracujícího člověka je to náročné, ale pro trochu trénované lidi je to v podstatě občas rychlejší klus, když ani jeden trénink se rychlostí ani nepřibližuje 4 minutám. Já osobně jsem vždy ctil zásadu, že na start maratónu se má postavit jen běžec, který je na něj dobře připraven a dobrá příprava hold někdy bolí a s tím přežitím předpokládám, že jen tak špásuješ. Saša N.

0
0
Nelze hodnotit

#7  20.07.2011 22:19   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

Mirek se možná zalekl té kilometráže. Ale to je prostě o tom, jaké kdo má tréninkové metody. Někdo klade větší důraz na kilometráž, jiný na rychlost. Apropós, občas na to člověk musí dupnout :-) Koneckonců start maratonu je již za 65 dní !

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#8  23.07.2011 20:50   Libor_M muž   offline   jeho tréninkový deník
44 3 fanoušci

Teď jsem se teda vrátil k tomu rozpisu. No sorry, ale pokud někdo dá přes 200km za dva týdny bez nějakých dnů odpočinku, no tak ten:

  1. Je to poloprofik (dlouhodobě) a dá to-marathon hluboko,hluboko pod tři hodiny (mezičasy úseků a temp bude dělat o 45 sec rychleji než je v rozpisu)
  2. Je to amatér jako já a skončí takto: V době Ostravského marathonu se bude rozvádět, hledat si nové zaměstnání a hlavně, bude se léčit s nějakého zranění a bude moc rád, jestli bude moci v Ostravě aspon fandit a fotit.

Tímto bych chtěl poděkovat za dobře míněný návod pro přípravu. Já osobně při každém běhu děkuji Bohu, že mi dovolí běhat aspoň těch 200–250km/měsíc bez následků na zdraví, financích a vztazích. Někdy mám pocit, že si někteří lidé neuvědomují, že když běhali 600–800km měsíčně, jejich rodině a zaměstnavateli a hlavně tělesné schránce to nevadilo, že to byl malý zázrak a velký dar od sudiček. A diví se, proč to Vy ostatní taky tak neděláte??????

0
0
Nelze hodnotit

#9  27.07.2011 11:17   Sasula muž   offline   jeho tréninkový deník
16 2 fanoušci

Před 20–25 lety jsme nečučeli do bedny, neseděli u PC, nerozumovali na internetových stránkách ale jednoduše běhali. Většina běžců v okolí Kopřivnice a bylo nás kolem 20 běhala týdně 100 a více km, většina se nerozvedla a přežila ve zdraví. V rozpise jsou tréninky většinou v rozmezí 80–90 km, jen asi 3 týdny budou přes 100 km. Já momentálně nezávodím, mám už nějaký věk, přesto jsem si minulý týden s radostí naklusal 70 km, a to se na maratón nechystám. Pokud někdo výše uvedené problémy má, pak ať nedělá přípravu na maratón a užije si kratších závodů, kterých jsou haldy. Maratón přece není všechno. Saša N.

0
0
Nelze hodnotit

#10  08.08.2011 10:31   petrm. muž   offline   jeho tréninkový deník
55 0 fanoušků

osobák mám něco pod 3:30 právě z Ostravy a trenink byl tehdy jednoduchý každý druhý někdy třetí den jsem zaběhl 20 km zhruba 90% závodní tempo maratonu dva měsíce před startem a šlo to doma i v práci letos jsem začal jinak a asi špatně s nataženým svalem jsem si ted musel dopřát klidek ale už to snad zase půjde >> Libor_M, 23. 07. 2011 20:50:40

0
0
Nelze hodnotit

#11  12.08.2011 18:56   mčj muž   offline   jeho tréninkový deník
23 0 fanoušků

Sašo, ty vrahu všech začínajících mararatónců, kdo to má vydržet.Buď k těm lidem milostivý a nech je žít.Nic ve zlém, ale já měkota bych už asi zdechnul únavou a to je jen na 3 :30 min. Jdu radši na pívo. ahoj mčj

0
0
Nelze hodnotit

#12  12.08.2011 20:30   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

Mně se ten trénink líbí, dokonce se mi zdá, že ty kilometrové úseky by mohly být ještě o fous rychlejší. Naše BezvaDanuš běhá 800m úseky tempem běžně kolem 4:15 a dostat se v maratonu k času 3:35 není pro ni jednoduché. Pro lenivce jako jsem já bych možná dal v pondělí volno, ale zase na druhou stranu v neděli by se už nyní měly běhat třicítky.

Můj názor je, že ten trénink není pro začínající maratonce, ale pro mírně pokročilé a taky závisí na věku. Třicátník dá Sašův trénink hravě a zaběhne z něj maraton za 3:20, a třeba já budu rád, když to za těch 3:30 dám a to zítra už jdu čtvrtou sobotu 31km.

Někdo to po 30 letech běhání jen tak polechtá (Péťa Jadrníček) a dá ve čtyřiapadesáti maraton za 2:54!

Nebo se třeba podívej runnersworld.com, tam máš dva dny v týdnu volno, desítku ti stačí zaběhnout za 39min. a z toho prej dáš maraton za tři hoďky. A kdo se má v tom teď vyznat :-)))

ZDUŘ!

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#13  13.08.2011 07:55   mčj muž   offline   jeho tréninkový deník
23 0 fanoušků

máš recht, je to složité, ale hlavně musíš mít motiv a věřit tomu, že ta tvoje metoda je ta správná.Potom to určitě dáš.Taky za chvíli vybíháme na 30 km dlouhý běh, protože zadarmo nic není. mčj

0
0
Nelze hodnotit

#14  22.08.2011 09:52   Libor_M muž   offline   jeho tréninkový deník
44 3 fanoušci

Já bych s náplní tohoto týdne i souhlasil. Chybí mi ale opravdu ten den nebo dva běžeckého odpočinku. Vrcholový běžec asi zregeneruje během noci nebo polední pauzy, ale hobík? Mohl by k tomu pan Saša něco napsat. Kilometrové výpadky minulého týdne jsem doháněl včera večer: 38km v pahorkatině. Pak nešlo pochopitelně usnout a pořád v noci ta žízeň......

0
0
Nelze hodnotit

#15  22.08.2011 12:54   mčj muž   offline   jeho tréninkový deník
23 0 fanoušků

>> Libor_M, 22. 08. 2011 09:52:12

Já osobně ti doporučuji vynechat volné běhy v pondělí a v pátek a určitě nic z tréninku neztratíš.Já už to tak praktikuji několik let a jsem v pohodě. mčj

0
0
Nelze hodnotit

#16  07.09.2011 13:05   Sasula muž   offline   jeho tréninkový deník
16 2 fanoušci

Mirku, přesně jak radíš. V jednom z prvních tréninků jsem psal, že já osobně si odpočinu lehkým klusem, ale kdo chce volno, může místo volných běhů odpočívat nebo jít na procházku s rodinou. Saša N.

0
0
Nelze hodnotit

#17  12.09.2011 09:05   Libor_M muž   offline   jeho tréninkový deník
44 3 fanoušci

Chtěl bych se zeptat, jestli by bylo vhodná či ne, běžet v pondělí před tím marathonem hodinovku v tempu 4:20/km. Samotný marathon chci zkusit rozběhnout a co nejdéle udržet 4:30

0
0
Nelze hodnotit

#18  12.09.2011 12:55   Sasula muž   offline   jeho tréninkový deník
16 2 fanoušci

Nevím, jaké je Tvé závodní tempo na 10 km. Pokud půjdeš hodinovku uvolněně, ne na doraz, pak by to vadit nemuselo. Poslední kvalita před maratonem, který je v sobotu se běhá v úterý, tak si to pouze přesuneš na pondělí a v podstatě o nic nejde. Saša N.

0
0
Nelze hodnotit

#19  04.10.2011 08:23   Libor_M muž   offline   jeho tréninkový deník
44 3 fanoušci

Bohužel jsem se dostal k internetu po dlouhé době až teď. Takže díky za serial rad, i když jsem dle Saši běhal jen poslední tři týdny před maratonem. Objem splnit nemám šanci, takže jsem dodržoval aspon tempové běhy (o 10sec rychleji oproti rozpisu) a nedělní dlouhé (vždy o 4km víc oproti rozpisu). Celkový průměr za poslední 3 měsíce byl 220Km/měsíc. Výsledek 3:17:01, tedy téměř o 8 minut zlepšený osobák, ve svém 8. marathonu. Běhám asi 1–2 za rok Přiznávám vyhoření 1 minuta v 6.kole a skoro 4 minuty v posledním kole. Takže by to jednou mohlo vyjít i na neskutečných 3:12:00. Pokud to tedy ještě tělo chlapa po padesátce dovolí.
Takže ještě jednou, díky za uveřejněné rozpisy pana Saši N. (Rejžovi a hlavně autorovi rozpisů!!!)

0
0
Nelze hodnotit

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Sledujte BezvaBĚH

Odkazy

Oddíly / Kluby Bezva blogy Ostatní
AC Moravská Slavia Brno Mně snad jeblog! Český atletický svaz
ACES Team Karlovy Vary ČAU
AHA Vyškov zbynekk AIMS
AK Bohumín Kdyby není když EUROPEAN Athletics
AK Olymp Brno Káťa běhá.. IAAF Athletics
ARC Brno IAU
Atletický klub Kroměříž Německá termínovka
Atletika Olomouc Německý běžecký web
Atletika Poruba Biegajznami.pl (POL)
Atletika Prostějov Bieganie.pl (POL)
Atletika SSK Vítkovice Maratonypolskie.pl (POL)
Atletika Třinec Slovenské běžecké stránky
Běhy Zlín 42195.sk (SK)
BK Hodonín Extrémní závody
BK VZS ČČK Ostrava Ostatní blogy Athletics Canada
BK SAK Karviná BarborkaOnTheRun Cool Running
Iscarex – běhy do vrchu Couple – run Olympic.org
Kerteam Deníček Ječmínka Máselníka Runners World (USA)
Lašský běžecký klub Dědek Beskydský Runners World (GER)
Liga 100 Olomouc Harryho blog Runners World (ITA)
Liga 100 Ostrava Heathnotes Runners World (E)
MK Kladno Hustey Runners World (FRA)
MK Kopřivnice Jaromír's life on the run Runners World (NL / B)
MK Seitl Ostrava Koyamas family Runners World (SWE)
Marathon Plzeň Longrun Runners World (UK)
Maratonstav Úpice Luckyboy Track & Field (USA)
Olympia Bruntál Machyho mono-b-log WMA
SKOB Ostrava Nejen o zatracených lamp… WMRA
PAS Praha Pefo
Pepa Team Frýdek-Místek Peggy ZAHRANIČNÍ MARATONY
PIM Požírač bloguje Světové maratony I.
Rychlý holky ROBERT KRUPIČKA Světové maratony II.
Slavia Havířov s0cketky běžecký blog Světové maratony III.
SRI CHINMOY Sandhall Světové maratony IV.
SK Speed Brno Sportující VEFIS Světové maratony V.
STMSVS střední Morava Šnekovy zápisky Střední Evropa – termínovka
TJ Slezan Frýdek-Místek Štefanův běžníček Belgie – termínovka
TJ Sokol Opava Ultra DAO Chorvatsko – termínovka
USK Praha Ultrablog Pranjal Nizozemí – termínovka
VSK Universita Brno Ultra – mapo Rakousko – termínovka
X-AIR OSTRAVA Utahaná čtyřicítka Rusko – termínovka
AK Drnovice Vl001 blog Velká Británie – termínovka
AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště Wittyho svět Evropské horské ultra traily
Prajzský BK Kravaře Zápisky Aldamana STATISTIKA
Prague Runners Blog Peter Tichý (SVK)
Středomoravské sdružení vytrvalostních sportů Turkův blog
Jihočeský běžecký pohár Diego
TJ Jäkl Karviná 12HonzaDe
Atletika Humpolec Kam až mě nohy donesou
BK Ludgeřovice Než to zapomenu
Marek27
Czech Skyrunning Association
Pancha
Běh s holemi
Běžím životem
Zuzka Součková
Lenkyčlenky blog
Utíkej mami utíkej
Ondřej Velička
Radek Brunner
Petr Válek
Ultra půlmaratonec