Týniště nad Orlicí – Ve stylu start cíl vyhrál Petr Pechek z Maratonstavu Úpice Týnišťskou desítku. Silniční rovinatou desetikilometrovou trať zdolal za 31:57, tedy o 50 sekund zaostal za traťovým rekordem.

Za Pechkem probíhal souboj o druhé místo. V první třetině trati na něm běžel loňský vítěz Lukáš Gdula, na kterého se dotáhl Milan Janata. V očním kontaktu se s nimi držel Leoš Pelouch z Chotěboře.

Před obrátkou unikl Janata Gdulovi, ten doběhl nakonec na pátém místě. Ale k Janatovi se dotáhl Pelouch. V posledním kilometru závodu Pelouch, vítěz kategorie 35 – 44 let, Janatovi nastoupil a byl druhý za 32:44, šest sekund před Janatou.

Další věkové kategorie vyhráli Jaromír Krejčí, Vladimír Vacarda a Miroslav Krsek. Cenu pro nejstaršího účastníka patřila Otakaru Svatošovi z Kostelce nad Orlicí.

Soutěž žen zcela ovládli veteránky z kategorie 35 – 44 let. Byli absolutně čtyři nejlepší. Nadstandartní výkon podala Denisa Kozáková z Hvězdy SKP Pardubice, která dosáhla času 38:16 a hned za ní doběhla po porodu znovu začínající závodit Marta Fenclová z AC Pardubice za 38:37. Ta svedla na trati velký souboj s Renatou Hájkovou z Maratonstavu. První závodnicí do 34 let byla Martina Uvizlova ze Studence za 39:35.

Ve veteránkách nad 45 let netradičně před Janou Matyášovou z Dolní Dobrouče (41:04) doběhla Anna Krátká z Hvězdy SKP Pardubice za 40:28. Třetí byla Dagmar Hauschková z Police nad Metují a čtvrtá nejstarší účastnice závodu Marie Šlechtová z Jaroměře.