Miloš Kratochvíl z pořádající Hvězdy Pardubice vyhrál Pardubickou pětku na dráze, která byla sučástí Iscarex Cupu 2016.

Zkušený čtyřicátník předvedl vysoce kvalitní výkon. Mladší soupeře nechal vybláznit a v závěru přebral otěže závodu do svých nohou. Jako jediný pokořil hranici 16 minut – 15:50.

Druhý mužem závodu byl v jeho úvodní části vedoucí běžec Jan Volár. Špičkový český triatlonista zapsal čas 16:01. Třetí byl oddílový kolega vítěze Pavel Hladík – 16:23.

V elitním rozběhu nastoupil také jeden z nejlepších českých padesátníků Bořek Jančík z Hořic – 17:27, celkově osmý, a nejlepší žena závodu Deniska Kozáková z Hvězdy – 18:46.

Před hlavním závodem proběhly ještě dva rozběhy. V prvním a nejpočetněji obsazeném, téměř třicet vytrvalců, vyhrál ve stylu start cíl Tomáš Heller z Hradce Králové – 18:04 a Anna Krátká Hvězdy – 20:52, po sesumírování všech rozběhů tentokrát až druhá nad 45 let a celkově pátá žena.

V druhém sice vyrazil v pekelném tempu 3:30 minuty na kilometr Martin Firkušný ze Smiřic následovaný Vaškem Krausem z Přelouče, ale hochům došlo. Martina (20:17) předběhl v předposledním kole, necelých šest set metrů před cílem, zezadu postupně běžící do čela pořadím vítěz rozběhu Petr Marhold z Chocně (20:04).

Životní výkon v barvách Iscarexu předvedla celkově třetí v tomto běhu Markéta Černá z Lanškrouna. Celý závod si tato žena z kategorie nad 45 let sama odtáhla a odměnou jí byl osobák 20:39 a celkově druhé místo v soutěži žen.