Po prémierové etapě z Mazáku z předminulého týdne se více než dvěstě vyznavačů zimního vrchařského šílenství dočkalo dalšího zpestření. Byl jím start z Krásné. Tentokrát však s čelovkou.

Startovní výstřel z papírové bouchačky Dědka Beskydského zazněl totiž až o půl páté odpoledne.

Vítězem v této „noční“ etapě se podle očekávání stal Ondřej Horák, který si v sólo závodě naštěstí nezopakoval své předloňské „zakufrování“ (tehdy si při etapě od Bezruče nechtěně prodloužil trať, ale i tak nakonec zvítězil) a za podstatně lepších podmínek, než panovaly vloni, si doběhl opět v novém traťovém rekordu pro další vítězství.

Svůj druhý start v tomto zimním seriálu ve stříbro proměnil výborný vrchař Tomáš Lichý ze Skialpu Beskydy.

Velmi solidní výkon podal také slovenský veterán Ladislav Sventek, který odsunul na čtvrté místo Radima Kasalíka. Tomáši Čerovi z BK SAK Ložiska Karviná, specialistovi na těžká stoupání, tato běhavá etapa na příjemné a ušlapané sněhové pokrývce příliš nesedla a do cíle dorazil až coby osmý.

Dámský peloton má před koncem první poloviny jasnou královnu v podobě Tamary Stonové. Té by mohla konkurovat snad jen Petra Pastorová, ale ta viditelně běhá Lysacup pouze tréninkově v rámci zimní přípravy.

Po této sedmé etapě zůstává na první příčce Tomáš Čer před Radimem Kasalíkem a Ladislavem Sventekem. Na čtvrtého Vladana Šindelka se začíná tlačit jeho bratr Pavel. Díky korekci nejhorších výkonů se i přes absenci v jednom závodě do první desítky dostal Tibor Ponek. Díky jemu má vedoucí družstvo soutěže týmů Inov-8run.sk v první sedmičce tři běžce.

Bílý trikot bude i na Silvestra držet Jiří Pytlík, růžový pak Tamara Stonová. Změnu jsme zaznamenali v boji o dres modré barvy, jeho držitelem je Lukáš Krejčí.

Nejúspěšnějším družstvem v této etapě bylo X-Cobras, ovšem ani tento dílčí úspěch nic nemění na tom, že v průběžném pořadí drží první příčku Inov-8run.sk.

Výsledky

Foto Luďka Bednarze

Týmy, které informují na svých klubových stránkách o dění v LYSACUPU:

Pepa Team 3SA Racing Team BK SAK Karviná
Inov-8run.sk CK Frenštát p. R. Racing Olešná
SK Valašské království VZS Ostrava X-TRAIL

Autor příspěvku Radim Lipták je členem frýdeckomísteckého běžeckého oddílu PEPA TEAM, který jen tak mimochodem miluje hory :-)